Vilniaus rotušės koncertų ciklas| Gleb PYŠNIAK ir Ole Christian HAAGENRUD

Vilniaus rotušės koncertų ciklas| Gleb PYŠNIAK ir Ole Christian HAAGENRUD

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Vilniaus rotušės koncertų ciklas

Gleb PYŠNIAK, violončelė

Ole Christian HAAGENRUD, forterpijonas (Norvegija)

Programa:

D. Shostakovich Sonata violončelei ir fortepijonui d-moll op. 40

E. Grieg Sonata violončelei ir fortepijonui a-moll op. 36

„...Regis, nėra emocijos, kurios nesugebėtų perteikti šis ugningo temperamento virtuozas, pribloškiantis klausytojus savo technikos arsenalu“

„...Stulbinantis įrašas. Būtina pasiklausyti.“ - laikraštis “Wiener Zeitung” apie debiutinę

kompaktinę plokštelę, įrašytą austrų kompanijos „Capriccio“

„Svajonių duetas” - olandų dienraštis "Noordhollands Dagblad” po dueto koncerto su smuikininke Dalia Dėdinskaite

Gimęs 1987 metais Vilniuje, Lietuvoje, Gleb Pyšniak yra vienas ryškiausių savo kartos Baltijos šalių violončelininkų. Būdamas 14 metų kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien muzikas koncertavo tokiose salėse kaip Maskvos Konservatorijos Didžioji salė, Maskvos Konservatorijos Rachmaninovo salė, Vienos Musikverein koncertų salė, Concertgebouw Amsterdame, Hofburgo rūmuose bei Hofburgkapelle Vienoje, Casa da musica Porte , Musiikkitalo Helsinkyje, Paul Hall Niujorke, Fazioli koncertų salė, Teatro Verdi Pizoje, Didžiojoje Gildėje Rygoje, Edvardo Griego namuose - muziejuje Troldhaugene, Vienos miesto Rotušėje ir kt.

Kaip solistas grojo kartu su Maskvos Konservatorijos simfoniniu orkestru, Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos Valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Porto simfoniniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Rygos Sinfonietta, Vidzemes kameriniu orkestru ir kt. Atliko solinius bei kamerinės muzikos koncertus daugelyje Europos šalių bei JAV.

Jaunasis violončelininkas dirbo kartu su tokiais muzikais kaip Yo-Yo Ma, Mstislav Rostropovich, David Geringas, Philippe Muller, Heinrich Schiff, Ivry Gitlis, Maria Kliegel ir kt.

Gleb Pyšniak yra daugelio nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatas, tarp jų: IV Tarptautinio Karlo Davydovo violončelininkų konkurso laureatas; VI Tarptautinio Antonio Janigro jaunųjų violončelininkų konkurso I premijos laimėtojas bei specialaus Accord case laimėtojas; VI Tarptauti-nio August Dombrovski konkurso I premijos laimėtojas bei specialaus žiuri prizo laimėtojas; 2008 Lietuvos muzikos aukštųjų mokyklų styginių instrumentų konkurso I premijos laimėtojas; YAMAHA Award 2010 laimėtojas; VI Tarptautinio Stasio Vainiūno kamerinės muzikos konkurso laureatas ir kt.

2005 m. Glebui Pyšniak buvo suteikta Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko fondo premija. 2009 m. Tarptautiniuose meistriškumo „Holland music sessions“ Gleb Pyšniak buvo išrinktas „New Master on Tour“ ir suteikta galimybė koncertuoti garsiausiuose pasaulio koncertų salėse.

2006 Glebą apdovonojo Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

2012 metais festivalio-meistriškumo kursų "ISA Praha-VienaBudapeštas" metu kartu su smuikinike Dalia Dėdinskaite buvo apdovanoti "Kodály Award" už išskirtinį atlikimą Zoltán Kodály Duo op.7 smuikui ir violončelei, o 2014 metais debiutiniame rečitalyje Vienos Musikverein atliko pasaulinę premjerą Vytauto Barkausko "Duettissimo", kuris buvo dedikuotas šiam duetui.

Nuo 1998 metų Gleb Pyšniak mokėsi Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje, mokytojos ekspertės Tatjanos Kuc violončelės klasėje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. Rimanto Armono violončelės klasėje įgijo bakalauro laipsnį. 2015 m. Vienos Konservatorijoje prof. Natalijos Gutman violončelės klasėje įgijo magistro laipsnį su pagyrimu bei bakalauro laipsnį Vienos Muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete prof. Johannes Meissl kamerinės muzikos klasėje su pagyrimu.

Nuo 2018 metų Gleb Pyšniak yra Lietuvos nacionalinės filharmonijos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Čiurlionio kvarteto narys.

Ole Christian HAAGENRUD - vienas daugiausiai žadančių jaunosios kartos Norvegijos pianistų, kuris 2008 m. buvo nominuotas ir išrinktas Norvegijos metų muziku, o 2014 m. jam buvo suteiktas prestižinis Robert Levin apdovanojimas. Jis neseniai baigė Norvegijos muzikos akademiją pas profe-sorius Håvard Gimse bei Jens Harald Bratlie. Ole Christian reguliariai koncertuoja su įvairiais Norvegijos orkestrais, aktyviai groja kamerinę muziką, dalyvauja festivaliuose Norvegijoje ir kitur. Jis yra pasirodęs daugelyje šalių bei tokiose žymiose koncertų salėse, kaip J. Brahms salėje Vienos ,,Musikverein”, Slovėnijos filharmonijoje, Oslo operos teatre, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, E. Grieg salėje Bergene, o dauguma pianisto koncertų yra transliuojami per radiją ir televiziją. Ole Christian yra turėjęs meistriškumo pamokų pas tokius žymius pianistus, kaip Boris Berman, Mikhail Voskresensky, Stephen Kovacevich, Andras Schiff, Leif Ove Andsnes, Jiri Hlinka, ir kt. Daugiau informacijos: www.ochaagenrud.com

Atlikėjai:

Gleb PYŠNIAK, violončelė

Ole Christian HAAGENRUD, forterpijonas (Norvegija)

Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus rotušė, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.vilniausrotuse.lt rotuse@vilniausrotuse.lt.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PAVIENĖS VIETOS. CIRQUE DU SOLEIL - TORUK

PAVIENĖS VIETOS. CIRQUE DU SOLEIL - TORUK

  • Vilnius, Siemens arena
  • Gegužės 25 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 9 val. 57 min.
44,80 € 56,00 €
Pirkti
Teatro Atviras ratas studijos svečiai: Artūro Dubakos Autorinis Vakaras Teatras P

Teatro Atviras ratas studijos svečiai: Artūro Dubakos Autorinis Vakaras Teatras P

  • Vilnius, Teatro Atviras ratas studija (Ašmenos g. 8)
  • Gegužės 28 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 15 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
3 d. 8 val. 19 min.
4,32 € 7,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
THE ILLUSIONISTS LIVE

THE ILLUSIONISTS LIVE

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje