Vilnius Mama Jazz

Vilnius Mama Jazz

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Richardas Banys (Lietuva)

Richardas Banys – piano

Džiazas be siurprizų yra neįsivaizduojamas. Tai – viena priežasčių, dėl kurių vienintelis Lietuvos muzikantas, kurį pakvietėme šįmet surengti savo solinį koncertą pagrindinėje Vilnius Mama Jazz scenoje, yra ne kuri nors jau įsitvirtinusi šalies džiazo žvaigždė, o jaunas menininkas, kurio karjera dar tik įsibėgėja.

Prieš JAV dainininkės Chinos Moses koncertą (kuriame, beje, mušamaisiais gros kitas lietuvis, Londone gyvenantis Marijus Aleksa), į sceną žengs Richardas Banys – jaunas pianistas ir kompozitorius, tik šiais metais baigęs magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Tiesa, naujoku džiazo scenoje jo nepavadinsi – Richardas jau yra koncertavęs su Vladimiru Čekasinu, Neda Malūnavičiūte, Aleksandru Tenu, Gintaru Šulinsku, Linu Būda, Remigijumi Rančiu, Andriumi Kulikausku, Dariumi Rudžiu, Vyčiu Nivinsku ir kitais Lietuvos džiazo, roko, dainuojamosios poezijos atlikėjais.

Šiauliuose gimusio ir augusio muzikanto kelias primena ne vieno kito džiazo atlikėjo. Nuo vaikystės jis savarankiškai mokėsi muzikos, vėliau studijavo klasikinės muzikos fortepijoną bei kompoziciją Šiaulių konservatorijoje.

Tačiau šalia akademinės muzikos paauglystėje Richardą pradėjo vis labiau dominti džiazas – persikraustęs į sostinę, jis pasirinko džiazo fortepijono studijas Vilniaus kolegijoje, kur jo mokytojais tapo tokie žinomi pedagogai kaip Sigitas Giedraitis, Saulius Didžiulis, Romualdas Milašius.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje mokęsis iš garsaus Lietuvos džiazmeno Artūro Anusausko, pianistas jau keletą metų aktyviai skinasi kelią į šios muzikos sceną.

Dar prieš dešimtmetį jis du kartus laimėjo konkursą Jazz fontanas, tačiau daugiau džiazo gerbėjų apie Richardą išgirdo per pastaruosius porą metų – kai jis tapo kelių konkursų, tarp jų – Jazz improvizacija ir Mir džiaza (Rusijoje) prizininku.

Iš Keitho Jarretto, Michelio Petrucciani, Billo Evanso ir kitų džiazo legendų įkvėpimo besisemiantis, Lotynų Amerikos džiazu ir fusion besižavintis pianistas jau ir pats ugdo jaunus muzikantus – Vilniaus kolegijoje dėsto fortepijono specialybę.

Vilnius Mama Jazz scenoje jis priims kol kas viena didžiausių savo karjeros iššūkių – daug mačiusiai ir girdėjusiai džiazo gurmanų publikai pristatys savo kūrybos muzikos koncertą ir taps pirmuoju muzikantu, kuris šiais metais žengs į pagrindinę festivalio sceną Nacionaliniame dramos teatre.

Muzikantui – jaudulys ir proga save pristatyti platesnei auditorijai, o žiūrovams – galimybė atrasti naujos džiazo kartos talentą. Žaidimas, kuriame nebus pralaimėjusiųjų.

China Moses (Lietuva, JAV, Jungtinė Karalystė)

China Moses – voc

Luigi Grasso – s

Mike Gorman – p

Marijus Aleksa – dr

Luke Wynter – b

Kai žiūri į šios Vilnius Mama Jazz viešnios šeimos istoriją, tampa akivaizdu, kad jai buvo lemta atsidurti scenoje. JAV gimusi, Paryžiuje gyvenanti dainininkė China Moses – garsios džiazo vokalistės Dee Dee Bridgewater ir žinomo režisieriaus Gilberto Moseso dukra.

Jei prieš kelionę norės sužinoti, ką verta pamatyti Vilniuje, China galės paskambinti mamai – Dee Dee Bridgewater dar 2005-aisiais sužavėjo mūsų festivalio žiūrovus įspūdingu, teatrališku pasirodymu. 2016-aisiais pagaliau turėsime galimybę akis į akį susipažinti su jos dukra.

„Obuolys nuo obels“? Ir taip, ir ne. Los Andžele gimusi China nuo mažens sukosi koncertų salių ir teatrų užkulisiuose. Ji ne sykį yra dainavusi kartu su savo motina.

„Mūsų balsai panašūs, žinau, kad metams bėgant ir savo išore tampu vis panašesnė į mamą. Ir tai nėra blogai, nes manau, kad mano mama išties karšta. Jei ne ji, turbūt nebūčiau pasirinkusi profesionalios muzikinės karjeros. Ji mane labai įkvėpė – net ir patarimais apie muzikos verslo subtilybes“, - neslepia China Moses.

1996-aisiais, būdama vos 18-os, ji išleido pirmąjį savo singlą Time – jo klipą režisavo garsus prancūzų mados fotografas Jeanas-Baptiste'as Mondino, tuo metu jau pagarsėjęs darbais su Bjork ir Madonna. Po metų pasirodė debiutinis atlikėjos albumas China, Prancūzijoje kone akimirksniu pavertęs šią merginą tikra žvaigžde.

Nuo pat karjeros pradžios China Moses stebino sugebėjimu nardyti po skirtingus žanrus – jos pirmuosiuose albumuose skambėjo soulo ir ritmenbliuzo kokteilis, tačiau ji dar dainavo ir su sunkiojo roko grupe Alarash, bendradarbiavo su hiphopo žvaigžde Guru ir elektroninės muzikos pažiba DJ Mehdi, nu jazz grupe Gabin ir net garsiu Prancūzijos futbolininku Djibriliu Cisse, kuris nusifilmavo viename jos vaizdo klipų.

Albumai On Tourne en Rond (2000 m.) ir Good Lovin' (2004 m.) dar labiau išgarsino talentingą dainininkę, tačiau į džiazo pasaulį ji įsiveržė praėjusio dešimtmečio pabaigoje.

Pirmiausia – albumu This One's For Dinah (2009 m.), kuriame pagerbė džiazo vokalo dievaitę Dinah Washington, o tada – disku Crazy Blues (2012 m.), kuriame įrašė Ninos Simone, Janis Joplin ir kitų garsių džiazo, bliuzo, soulo damų repertuarą.

Europoje, Šiaurės Amerikoje, Indijoje, Azijoje koncertavusios dainininkės biografijoje – daug įdomių pasiekimų. Jai yra tekę „apšildyti“ legendinių B.B.Kingo ir Dionne Warwick koncertus, vesti MTV, MCM ir Canal+ kanalų laidas, būti pagrindine filmo apie soulo muziką pasakotoja, įgarsinti Walto Disney studijos animacinio filmo Princesė ir Varlius veikėją, dainuoti su garsiais orkestrais (tarp jų – ir Vokietijos WDR bigbendu) ir dainuoti prancūziškame miuziklo Kabaretas pastatyme.

China Moses triskart dainavo UNESCO rengiamos Tarptautinės džiazo dienos koncertuose, be to, 2012-aisiais tapo ir pirmą sykį šios organizacijos biure pirmą sykį surengtos šventės vedėja.

Iki šiol radijo ir televizijos laidas vedanti moteris net yra įkūrusi prodiusavimo kampaniją, dalyvavusi Prancūzijos-Amerikos jaunųjų lyderių programoje ir tapusi vienos stambios Prancūzijos elektros kompanijos konsultante.

Kartais net sunku suvokti, kaip ji viską suspėja, tačiau nesuklyskite – svarbiausia sfera, kurioje šviečia jos talentas, išlieka scena.

„Ji užvaldo publiką nuo pirmos akimirkos, kai įžengia į sceną. Su taure raudono vyno, aukštakulniais ir Paryžiaus prabangos dvelksmu“, - taip šią dainininkę apibūdina britų leidinys The Times.

„Galingas svingavimas, ryškus balsas ir lyg elektra pritrenkianti asmenybė“, - sutinka leidinys London Evening Standard.

Dainininkės pasirodymai – kur kas daugiau nei paprasti koncertai. China Moses užburia šiluma, bendravimu ir yra taikliai vadinama „džiazo pasakotoja“.

„Mėgstu pasakoti istorijas ir pasistengti, kad tarp dainų žiūrovai šypsotųsi“, - sako pirmą sykį į Vilnius Mama Jazz atvykstanti dainininkė.

Šių metų pavasarį ji išleido minialbumą Whatever – įžangą į šeštąjį savo albumą Nightintales, kuris turėtų pasirodyti kitais metais. Koncertas Vilniuje – proga susipažinti su muzika, kuria ši jausminga atlikėja gyvena ir kvėpuoja šiuo metu.

Dar vienas ypatingai smagus akcentas – grupėje, su kuria China Moses keliauja į pasaulį, groja ir lietuvis – būgnininkas Marijus Aleksa.

Mūsų šalies džiazo gerbėjams puikiai pažįstamas muzikantas, šiuo metu gyvenantis Londone, į Vilnius Mama Jazz sceną sugrįžta su garsia dainininke iš Vakarų – suteikdamas šiam koncertui papildomą intrigos prieskonį.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Nuo 2002-ųjų metų sostinėje vyksta spalvingas, jokių stiliaus rėmų nevaržomas festivalis Vilnius Mama Jazz. Jo scenoje galima išgirsti ir išvysti visko: nuo pasaulinių žvaigždžių „all stars“ projektų ir šiuolaikinio postbopo iki nebyliojo kino gyvo įgarsinimo bei „Led Zeppelin“ kūrinių aranžuočių. Margą festivalio programų įvairovę vienija trys esminiai veiksniai: kokybė, originalumas ir aktualumas.

Tarptautinis džiazo festivalis kasmet sėkmingai įgyvendina svarbiausius užsibrėžtus tikslus: pristatyti Lietuvos publikai įdomius užsienio džiazo reiškinius; suteikti jauniems menininkams palankią erdvę nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.

Platforma žingeidumui. Vilnius Mama Jazz seka pasaulio džiazo pulsą, siekia užfiksuoti esamą laiką. Ne tik plaukti kultūros įvykių sraute, bet sekti, vertinti ir žadinti žingeidumą. Vilnius Mama Jazz paraštės – diskusijų platforma, vienijanti muzikus, muzikologus, kritikus, akademikus, prodiuserius, žurnalistus, intelektualus. Tai – scena aukščiau išvardintiems kultūros sferos dalyviams. Diskusijų scena – atlikėjų scenos paraštėse.

Per keturioliką metų festivalyje dalyvavo Chick Corea, John McLaughlin, Bill Frisell, Marcus Miller, Christian McBride, Terence Blanchard, Dee Dee Bridgewater, Medeski Martin & Wood, Dave Douglas, Wayne Shorter, Danilo Perez, John Patitucci, Brian Blade, Chris Potter, Bill Evans, The Bad Plus, Victor Bailey, Joe McPhee, Chris Minh Doky, John Scofield, Bobby Previte, Dave Samuels, Billy Cobham, Gerald Clayton, Robert Glasper, Miguel Zenon, SNARKY PUPPY, Ernie Wats, Gonzalo Rubalcaba, Steve Coleman, Kneebody (JAV), Peter Brotzmann (Vokietija), Miroslav Vitous (Čekija), Jean Luc Ponty, Louis Sclavis, Erik Truffaz (Prancūzija), „Vienna Art Orchestra“ (Austrija), Satoko Fujii (Japonija), Copenhagen Art Ensemble (Danija), Dennis Rollins, Gilad Atzmon, Jay Phelps (Didžioji Britanija), Rosario Giuliani, Flavio Boltro (Italija), Eivind Aarset, Arve Henriksen, (Norvegija) ir daugybė kitų iškilių pasaulio muzikantų.

Nors solidžią festivalio programos dalį sudaro pasaulyje gerai žinomų atlikėjų projektai, Vilnius Mama Jazz scena atvira ir tai muzikai, kuri nėra įvertinta prestižinėmis Grammy statulėlėmis ar palankiomis DownBeat recenzijomis.

Galimybė groti tarptautinėje Vilnius Mama Jazz scenoje suteikiama ir brandiems meistrams, ir jauniems muzikantams. Daugelis jų savo „festivalinę karjerą“ pradeda naktinių jam session erdvėje.

Jam session – tai vieta, kur susitinka jaunimas ir pripažinti muzikantai. Jų muzikavimas tampa ne tik įspūdinga pramoga publikai, bet ir vertinga pamoka akademiniam jaunimui.

Akistatos su džiazo milžinais, netikėti atradimai, nacionalinio džiazo puoselėjimas bei gaivus naujų vardų ir naujų vėjų srautas – visa tai iš tiesų gali sutilpti viename festivalyje. Bent jau to kryptingai siekia ribų nepripažįstantis Vilnius Mama Jazz.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Festivalis Vilnius Mama Jazz 2016 vyks lapkričio 17 – 20 dienomis Umiastovskių rūmuose, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ir muzikos klube Tamsta.

Lapkričio 18 – 20 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre koncertai vyks ne tik pagrindinėje didžiojoje scenoje, bet ir specialiai pastatytoje Fojė scenoje. Čia vyks koncertai, Vilnius Mama Jazz paraštės ir naktiniai jam session. Čia bus atidaryta fotografijų paroda „Dainius Labutis. Retrospektyva.", ir vyks CD, vinilų mainai, muzikos mėgėjų bei plokštelių kolekcionierių susibūrimai, veiks „Tamstos", „Thelonious“ ir Rūdninkų knygyno krautuvėlės, „Verslo žinių“ skaitykla, susitikimai su džiazo meistrais.

Vilnius Mama Jazz paraštės – diskusijų platforma, vienijanti muzikus, muzikologus, kritikus, akademikus, prodiuserius, žurnalistus, intelektualus. Tai – scena aukščiau išvardintiems kultūros sferos dalyviams. Diskusijų scena – atlikėjų scenos paraštėse.

Visi festivalio Vilnius Mama Jazz 2016 renginiai, kurie vyks lapkričio 18 – 20 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė – nemokami.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Renginio organizatoriai (VšĮ Vilniaus džiazo klubas) pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 3 papildomas eiles 1A, 2A ir 3A.Renginio trukmė: 2 val. 30 min., su pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 4 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus džiazo klubas, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.vilniusmamajazz.lt +370 612 29 419.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

OPA! (Operacija: perdirbtas aš!) | Klaipėdos jaunimo teatras

OPA! (Operacija: perdirbtas aš!) | Klaipėdos jaunimo teatras

  • Klaipėda, Klaipėdos kultūros fabrikas, Bangų g. 5a
  • Sausio 23 d. 12:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 6 val. 57 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
PRAMOGAUKIT VIP ložė. Vilniaus RYTAS - Kauno ŽALGIRIS

PRAMOGAUKIT VIP ložė. Vilniaus RYTAS - Kauno ŽALGIRIS

  • Vilnius, Avia Solutions Group arena
  • Sausio 23 d. 17:20 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 13 val. 12 min.
29,00 € 58,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje