Vilnius Mama Jazz

Vilnius Mama Jazz

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

CHASSOL (Prancūzija)

Christophe Chassol – piano

Mathieu Edouard – drums

Įsivaizduokite, kad galite apsidairyti ir sugroti viską, ką matote ir girdite aplink – turgaus prekeivių šūksnius, paukščių čiulbėjimą, vandenyno ošimą, vaikų klegėjimą ir taip toliau. Ne tik sugroti, bet ir paversti intriguojančiais kūriniais, keliančiais pagarbią nuostabą ir didžiausiems muzikos pasaulio autoritetams.

Tai (ir toli gražu ne tik tai) sugeba šių metų Vilnius Mama Jazz svečias – stulbinamų gabumų Prancūzijos pianistas, kompozitorius, aranžuotojas Christophe'as Chassolis, scenoje prisistatantis tik pavarde.

Net jei manote, kad nieko apie jį negirdėjote, gali būti, kad tai – netiesa. Ketverių metų groti pradėjęs, vėliau prestižiniame Bostono Berklio muzikos koledže studijavęs muzikantas yra sukūręs muziką daugybei filmų ir TV laidų.

Dar prieš 12 metų jis, kaip koncertų muzikinės dalies vadovas, pasaulį apkeliavo su viena įdomiausių Prancūzijos popmuzikos grupių Phoenix. 2008-aisiais tai pakartojo su kitu šios šalies scenos ekscentriku – su niekuo nepalyginamu dainininku Sebastienu Tellier. Šis pasaulinis turas buvo skirtas Sebastieno albumui Sexuality, kurio viena dainų be galo keistu pasirodymu buvo pristatyta ir Eurovizijos dainų konkurse.

Garsių vardų Christophe'o kūrybiniame kelyje yra ir daugiau (apie tai – kiek vėliau), bet šiam įspūdingos fantazijos nuotykių ieškotojui šiandien jau nebūtinos jų rekomendacijos – pastaruosius keletą metų leidžiami fantastiški soliniai albumai kalba patys už save.

Sensacija ir muzikos fenomenu vadinamą prancūzą JAV interneto svetainė The Huffington Post paskelbė „didžiu artistu, kokių yra reta“.

Prancūzijos dienraštis Le Monde jį vadina eklektišku genijumi, lygindamas ir su garsiaisiais kompozitoriais Steve'u Reichu bei Ennio Morricone, ir su roko grupe The Cure.

Tokie įvertinimai tikrai nėra perdėti. Charizmatiškas ir talentingas prancūzas nuolat stebina sunkiai apibūdinamais garsų ir vaizdų projektais.

Vienu savo tikslų jis vadina „tikrovės harmonizavimą“ - atrodo, kad šis muzikantas kaip kempinė sugeria aplinkos garsus ir akimirksniu paverčia juos natomis bei neįprastais, kintančiais ritmais bei akordų sekomis. Muzika, laužančia visas taisykles, tokia, kuriai labai svarbus „čia ir dabar“ principas.

Tai, ką kuria, „ultramuzika“ vadinantis prancūzas žavi harmoningu ir jausmingu džiazo, pop, klasikos, soulo ir kitų žanrų susidūrimu, kurį dažnai lygi ir specialūs filmai, padedantys geriau pajusti ir suprasti jo viziją.

Vienas ryškiausių jo darbų – albumų New Orleans (2011 m.), Indiamore (2013 m.) ir Big Sun (2014 m.) trilogija. Kiekvienam iš šių diskų Christophe'as įrašė skirtinguose pasaulio kampeliuose – Naujajame Orleane, Indijoje ir Martinikoje, iš kurios yra kilęs.

Klišes žudanti muzika kartu su ją iliustruojančiais vaizdais – į hipnozę įvedantis menas, kuris padarė įspūdį ir kūrėjams, kuriuos labai sunku nustebinti.

Vienas ryškiausių ir originaliausių jaunosios kartos hiphopo ir r'n'b kūrėjų, dviejų Grammy statulėlių laimėtojas Frankas Oceanas pernai pasikvietė Christophe'ą į studiją Londone – padėti kurti naujo albumo.

„Parodyk man, kaip tu tai darai“, - sužavėtas prancūzo „aplinkos harmonizavimo“ idėjos, paprašė Frankas.

„Niekada gyvenime nesu kūręs muzikos su tokiu dideliu biudžetu. Kartais pinigai yra gerai, jie padeda įgyventinti įdomiausias idėjas“, - po šios sesijos legendinėje Abbey Road studijoje juokėsi Christophe'as.

Britų radijo žvaigždė, klausytojus su nauja įdomiausia muzika supažindinantis Gillesas Petersonas, šio prancūzo kūrybą šlovina jau ne vienus metus, tačiau yra ir dar įspūdingesnių pagyrimų, kurių sulaukė Vilnius Mama Jazz svečias.

Išgirdęs prieš ketverius metus išleistą Christophe'o albumą X-Pianos, laišką jam parašė legendinis amerikiečių minimalizmo kompozitorius Terry Riley – prisipažinęs, kad buvo giliai sujaudintas šios muzikos.

Prie prancūzu susižavėjusiųjų choro prisijungė ir JAV avangardo pirmoji dama Laurie Anderson – pakvietusi jį į savo kuruojamus renginius.

Rekomendacijų sąrašas, dėl kokio seilę varvintų tūkstančiai planetos muzikantų, tačiau šis kūrėjas išlieka kuklus ir tvirtina, jog tiesiog daro tai, kas jam patinka.

„Jo muzika atrodo labai paprasta, bet iš tiesų – labai sudėtinga“, - taip Christophe'o Chassolio stebuklą apibūdina kritikai.

Aišku viena – per šį koncertą verta susikaupti ir įdėmiai sekti kiekvieną natą. Pirmą sykį į Vilnius Mama Jazz atvykstančio prancūzo kūryba to tikrai verta.

The Ambrose Akinmusire Quartet (JAV)

Ambrose Akinmusire – trumpet

Sam Harris – piano

Harish Raghavan – bass

Justin Brown – drums

Trimitininkui iš JAV Ambrose'ui Akinmusire'ui – dar tik 34-eji, tačiau jo biografijoje jau puikuojasi daug įspūdingų pasiekimų. Ne vieną prestižinį konkursą laimėjęs muzikantas, kurio albumus pristato legendinė džiazo leidykla Blue Note, yra viena ryškiausių jaunųjų Šiaurės Amerikos džiazo žvaigždžių. Muzikinė branda, drąsios idėjos, virtuoziškumas tiek grojant, tiek kuriant muziką – visa tai yra ryškūs šio muzikanto koziriai, o jų jis turi kur kas daugiau.

„Tai nuostabus jaunas trimitininkas, grojantis su unikalia ugnele“, - taip šį Vilnius Mama Jazz svečią apibūdino leidinys The New Yorker. Išgirdę šį koncertą manysite, kad šis komplimentas – labai kuklus.

Šio muzikanto karjeroje – daug malonių sąsajų su Vilnius Mama Jazz. Pavyzdžiui, duris į profesionalią karjerą atverti jam padėjo saksofonininkas Steve'as Colemanas, tuomet dar visai jauną Ambrose'ą pastebėjęs Berklio muzikos mokyklos ansamblyje. Pakviestas šio muzikanto, Ambrose'as prisijungė prie jo grupės Five Elements, kartu gastroliavo po Europą ir įgijo neįkainojamos patirties. Užpernai Steve'as koncertavo ir Vilnius Mama Jazz – tiesa, be Ambrose'o, kuris jau buvo pradėjęs įspūdingą solinę karjerą.

Kai Kalifornijoje Ambrose'as mokėsi Theloniouso Monko džiazo institute, jo dėstytojai buvo džiazo garsenybės, irgi koncertavusios Vilnius Mama Jazz, - Wayne'as Shorteris ir Terence'as Blanchardas.

2007-aisiais trimitininkas laimėjo tarptautinį Theloniouso Monko konkursą, kurio komisijoje jį vertino Quincy Jonesas, Roy Hargrove'as, Herbas Alpertas ir kiti džiazo pasaulio sunkiasvoriai. Tais pačiais metais jis pelnė dar vieną prestižinį titulą – triumfavo tarptautiniame Carmine'o Caruso džiazo trimitininkų konkurse. Būdamas 25-erių, muzikantas išleido pirmąjį albumą Prelude... to Cora, o tada persikraustė į Niujorką ir pradėjo groti su daugybe talentingų kolegų – Vijay Iyeriu, Esperanza Spalding, Jasonu Moranu, Davidu Binney, Roy Hargrove'u ir kitais.

Koncertuojantį jį pastebėjo Bruce'as Lundvallas – dabar jau miręs leidyklos Blue Note prezidentas, pasiūlęs jaunajam talentui sutartį. Po Blue Note sparnu 2011-aisiais pasirodžiusį albumą When The Heart Emerges Glistening dienraščio The New York Times kritikas Nate'as Chinenas paskelbė geriausiu metų albumu.

Daugybė koncertų, pasirodymų festivaliuose, naujų pažinčių ir atidus visuomenės reiškinių stebėjimas – visa tai suteikė įkvėpimo kitam Ambrose'o albumui Imagined Savior Is Far Easier To Paint, pasirodžiusiam 2014-aisiais.

Džiazo gurmanai pastebi, kad jame muzikantas save dar tvirčiau atskleidė kaip kompozitorių – sukūrė beveik visus albumo kūrinius, kuriuos įkvėpė įvairios temos, nuo dainininkės Joni Mitchell iki policijos brutalumo.

Viena kompozicija parašyta apie Ambrose'o pažįstamą benamį, kuris sugebėjo surinkti porą šimtų dolerių ir atiduoti juos bažnyčiai, kurios labdaros valgyklėlėje pietauja kiekvieną savaitgalį. Albumą baigia įspūdingas šešiolikos minučių kūrinys, gyvai įrašytas Niujorko klube Jazz Standard. Įrašyti šią plokštelę padėjo ir žinomi dainininkai – amerikietė Becca Stevens, vokietis Theo Bleckmannas ir alternatyvios muzikos gerbėjams žinoma kanadietė Cold Specks.

„Ankstesnis albumas buvo apie mano asmeninę patirtį, o šis – lyg dokumentinis filmas apie pasaulį“, - pripažino muzikantas.

2014-aisiais garsiajame Olandijos festivalyje North Sea specialiu prizu apdovanoto trimitininko grojimas po metų skambėjo viename įspūdingiausių pastarojo dešimtmečio albumų – reperio Kendricko Lamaro To Pimp A Butterfly, pelniusiame net keletą Grammy apdovanojimų.

Ambrose'o Akinmusire'o karjera klostosi puikiai, muzikantas toliau dėlioja ambicingus planus, o gerbėjams belaukiant jo ketvirtojo albumo, pagaliau pirmą sykį atvyksta į Lietuvą.

Beje, apie ją jis tikrai jau bus šį tą girdėjęs – jo kvarteto muzikantai Harishas Raghavanas ir Justinas Brownas 2010-aisiais jau grojo Vilnius Mama Jazz scenoje kartu su pianistu Geraldu Claytonu.

Ką jam bebūtų pasakoję šie bičiuliai, reikia tikėtis, kad publikos dėmesys, kurį šis talentingas muzikantas patirs Vilniuje, pranoks visus lūkesčius. Ši muzika tikrai to verta.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Nuo 2002-ųjų metų sostinėje vyksta spalvingas, jokių stiliaus rėmų nevaržomas festivalis Vilnius Mama Jazz. Jo scenoje galima išgirsti ir išvysti visko: nuo pasaulinių žvaigždžių „all stars“ projektų ir šiuolaikinio postbopo iki nebyliojo kino gyvo įgarsinimo bei „Led Zeppelin“ kūrinių aranžuočių. Margą festivalio programų įvairovę vienija trys esminiai veiksniai: kokybė, originalumas ir aktualumas.

Tarptautinis džiazo festivalis kasmet sėkmingai įgyvendina svarbiausius užsibrėžtus tikslus: pristatyti Lietuvos publikai įdomius užsienio džiazo reiškinius; suteikti jauniems menininkams palankią erdvę nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.

Platforma žingeidumui. Vilnius Mama Jazz seka pasaulio džiazo pulsą, siekia užfiksuoti esamą laiką. Ne tik plaukti kultūros įvykių sraute, bet sekti, vertinti ir žadinti žingeidumą. Vilnius Mama Jazz paraštės – diskusijų platforma, vienijanti muzikus, muzikologus, kritikus, akademikus, prodiuserius, žurnalistus, intelektualus. Tai – scena aukščiau išvardintiems kultūros sferos dalyviams. Diskusijų scena – atlikėjų scenos paraštėse.

Per keturioliką metų festivalyje dalyvavo Chick Corea, John McLaughlin, Bill Frisell, Marcus Miller, Christian McBride, Terence Blanchard, Dee Dee Bridgewater, Medeski Martin & Wood, Dave Douglas, Wayne Shorter, Danilo Perez, John Patitucci, Brian Blade, Chris Potter, Bill Evans, The Bad Plus, Victor Bailey, Joe McPhee, Chris Minh Doky, John Scofield, Bobby Previte, Dave Samuels, Billy Cobham, Gerald Clayton, Robert Glasper, Miguel Zenon, SNARKY PUPPY, Ernie Wats, Gonzalo Rubalcaba, Steve Coleman, Kneebody (JAV), Peter Brotzmann (Vokietija), Miroslav Vitous (Čekija), Jean Luc Ponty, Louis Sclavis, Erik Truffaz (Prancūzija), „Vienna Art Orchestra“ (Austrija), Satoko Fujii (Japonija), Copenhagen Art Ensemble (Danija), Dennis Rollins, Gilad Atzmon, Jay Phelps (Didžioji Britanija), Rosario Giuliani, Flavio Boltro (Italija), Eivind Aarset, Arve Henriksen, (Norvegija) ir daugybė kitų iškilių pasaulio muzikantų.

Nors solidžią festivalio programos dalį sudaro pasaulyje gerai žinomų atlikėjų projektai, Vilnius Mama Jazz scena atvira ir tai muzikai, kuri nėra įvertinta prestižinėmis Grammy statulėlėmis ar palankiomis DownBeat recenzijomis.

Galimybė groti tarptautinėje Vilnius Mama Jazz scenoje suteikiama ir brandiems meistrams, ir jauniems muzikantams. Daugelis jų savo „festivalinę karjerą“ pradeda naktinių jam session erdvėje.

Jam session – tai vieta, kur susitinka jaunimas ir pripažinti muzikantai. Jų muzikavimas tampa ne tik įspūdinga pramoga publikai, bet ir vertinga pamoka akademiniam jaunimui.

Akistatos su džiazo milžinais, netikėti atradimai, nacionalinio džiazo puoselėjimas bei gaivus naujų vardų ir naujų vėjų srautas – visa tai iš tiesų gali sutilpti viename festivalyje. Bent jau to kryptingai siekia ribų nepripažįstantis Vilnius Mama Jazz.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Festivalis Vilnius Mama Jazz 2016 vyks lapkričio 17 – 20 dienomis Umiastovskių rūmuose, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ir muzikos klube Tamsta.

Lapkričio 18 – 20 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre koncertai vyks ne tik pagrindinėje didžiojoje scenoje, bet ir specialiai pastatytoje Fojė scenoje. Čia vyks koncertai, Vilnius Mama Jazz paraštės ir naktiniai jam session. Čia bus atidaryta fotografijų paroda „Dainius Labutis. Retrospektyva.", ir vyks CD, vinilų mainai, muzikos mėgėjų bei plokštelių kolekcionierių susibūrimai, veiks „Tamstos", „Thelonious“ ir Rūdninkų knygyno krautuvėlės, „Verslo žinių“ skaitykla, susitikimai su džiazo meistrais.

Vilnius Mama Jazz paraštės – diskusijų platforma, vienijanti muzikus, muzikologus, kritikus, akademikus, prodiuserius, žurnalistus, intelektualus. Tai – scena aukščiau išvardintiems kultūros sferos dalyviams. Diskusijų scena – atlikėjų scenos paraštėse.

Visi festivalio Vilnius Mama Jazz 2016 renginiai, kurie vyks lapkričio 18 – 20 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė – nemokami.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Renginio organizatoriai (VšĮ Vilniaus džiazo klubas) pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 3 papildomas eiles 1A, 2A ir 3A.Renginio trukmė: 2 val. 30 min., su pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 4 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus džiazo klubas, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.vilniusmamajazz.lt +370 612 29 419.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

OPA! (Operacija: perdirbtas aš!) | Klaipėdos jaunimo teatras

OPA! (Operacija: perdirbtas aš!) | Klaipėdos jaunimo teatras

  • Klaipėda, Klaipėdos kultūros fabrikas, Bangų g. 5a
  • Sausio 23 d. 12:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 6 val. 40 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
PRAMOGAUKIT VIP ložė. Vilniaus RYTAS - Kauno ŽALGIRIS

PRAMOGAUKIT VIP ložė. Vilniaus RYTAS - Kauno ŽALGIRIS

  • Vilnius, Avia Solutions Group arena
  • Sausio 23 d. 17:20 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 12 val. 55 min.
29,00 € 58,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje