Vilnius Mama Jazz | Festivalio PASAS

Vilnius Mama Jazz | Festivalio PASAS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Festivalio Vilnius Mama Jazz pasas galioja visuose festivalio koncertuose Umiastovskių rūmuose, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT), LNDT fojė ir muzikos klube Tamsta lapkričio 17-20 dienomis.

VILNIUS MAMA JAZZ 2016 programa

Lapkričio 17 d., ketvirtadienis

Umiastovskių rūmai (Trakų g. 2)

19.00 Atidarymo koncertas JACQUES KUBA SEGUIN (Kanada) (įėjimas tik su festivalio pasais)

JACQUES KUBA SEGUIN (Kanada)

Jonathan Cayer – piano

Jacques Kuba Seguin – tr

FrédéricAlarie – bass

Jim Doxas – drums

Vilnius Mama Jazz startą šiais metais paskelbs ambicingas trimitininkas ir kompozitorius Jacques'as Kuba Seguinas, kurio kūrybiniame kelyje vienodai svarbios yra dvi valstybės – Kanada ir Lenkija.

Kanadoje šis 39-erių muzikantas gimė ir gyvena, šios šalies radijas 2013-aisiais jam skyrė džiazo atradimo prizą. Jacques'as daugybę kartų grojo prestižiniame Monrealio džiazo festivalyje (pirmąjį sykį – dar 2006-aisiais) ir kone 150 pasaulio miestų aplankė, gastroliuodamas su visą pasaulį pakerėjusia Kanados scenos sensacija – garsia šou trupe Cirque du Soleil.

Tačiau Lenkijoje, iš kurios į Kanadą kadaise emigravo muzikanto mama, yra jo šaknys. Todėl nenuostabu, kad pastaruosius keletą metų jis vis dažniau rengia koncertus šios šalies festivaliuose bei klubuose ir dažnai bendradarbiauja su vietiniais muzikantais.

2005-aisiais studijas Monrealyje baigęs muzikantas greitai rado bendrą kalbą su vietiniais muzikantais, dalyvavo įrašų sesijose, o su Cirque du Soleil groti ir bastytis po pasaulį išvyko, nes, kaip pats pasakoja, norėjo šiek tiek užsidirbti.

„Tai, beje, buvo puiki patirtis. Kiekvieną vakarą – arenos, į kurias susirinkdavo 6-12 tūkstančių žiūrovų. Ir muzika tikrai puiki.

Bet mano širdyje visada kirbėjo noras kurti kažką savo“, - pasakoja Jacques'as. Kaip tarė, taip padarė.

Kaip kompozitorius ir grupių lyderis, Jacques'as Kuba Seguinas yra išleidęs penkis albumus. Ryškiausi jo projektai – grupė Odd Lot, kuri debiutinį albumą išleido 2005-aisiais, ir prieš keletą metų pradėtas Litania Projekt, kurį muzikantas pirmą sykį pristatys Lietuvos publikai.

Šios Jacques'o grupės – labai skirtingos. Jei Odd Lot suvienijo Rytų Europos muziką, džiazą ir elektroniką, Litania Projekt susilieja neoklasikinės muzikos atspindžiai ir svajingas skambesys, primenantis skandinavišką džiazą.

Pastaroji programa balansuoja tarp modernumo ir džiazo tradicijų, stebina improvizacijomis, o trimitas joje skamba taip, kaip niekada negirdėjote.

Kritikai jį apibūdina kaip drąsų ir novatorišką kūrėją, savo repertuare sugebantį atspindėti daug skirtingų nuotaikų ir muzikinių požiūrių. Jis ne tik koncertuoja su savo grupėmis, bet ir po savo leidyklos sparnu ugdo kitus atlikėjus, rašo muziką filmams, aranžuoja ir prodiusuoja muziką įvairiems akademinės ir popmuzikos projektams – nuo jau minėtos trupės Cirque du Soleil spektaklių muzikinio takelio iki žymios world muzikos grupės Les Gitans de Sarajevo ir Monrealio fanko grupės Papagroove.

Jei dar palyginti neseniai šis muzikantas buvo geriausiai žinomas Kanados auditorijai, pastaruoju metu jis vis tvirčiau skinasi kelią į tarptautinę sceną – 2015-aisiais surengė puikiai įvertintą koncertą Berlyno klube B-Flat, tais pačiais metais surengė pirmąsias savo gastroles Kinijoje, kurių metu pasirodė ir prestižiniame Kinijos nacionaliniame menų centre Pekine.

Šių metų pavasarį Litania Projekt išleido albumą, įrašytą su Monrealio eksperimentinės muzikos styginiu kvartetu Quatour Bozzini. Tai projektui suteikė naują impulsą ir paskatino šį rudenį pristatyti šią muziką keliose Europos šalyse.

Į Lietuvą Jacques'as Kuba Seguinas atvyksta su savo grupe, į kurią subūrė garsius Kanados muzikantus.

Prie Litania Projekt ištakų kartu su juo stovėjęs bosistas Fredericas Alarie yra išmaišęs visos planetos scenas – grojęs su legendiniais Charles'iu Aznavouru, Micheliu Legrand'u, Sheila Jordan ir kitais iškiliais atlikėjais. Šešis savo kūrybos albumus išleidęs muzikantas dar 1998-aisiais buvo išrinktas Kanados džiazo atradimu, metais anksčiau pelnė ir geriausio Kanados džiazo albumo apdovanojimą.

Mušamaisiais grojantis Jimas Doxas – vienas labiausiai pageidaujamų Kanados džiazo scenos būgnininkų, grojęs ir su Steve'u Swallow, Dave'u Douglasu ir kitais džiazo milžinais. Jo grojimas skamba daugiau nei 150 albumų ir filmų garso takelių. Pianistas Jonathanas Cayeris su Jacques'u muzikuoja jau 11 metų, o taip pat yra pasižymėjęs koncertais ir įrašais su Eriku Truffazu, grupe The Herbaliser ir kitais garsiais atlikėjais.

Iš Kanados per Lenkiją į Lietuvą – tai, ką į Vilnius Mama Jazz atveža Jacques'as Kuba Seguinas, yra muzikinis meilės, išradingumo ir sceninės meistrystės laiškas, kurį verta perskaityti kiekvienam tikram džiazo gerbėjui.

Muzikos klubas Tamsta (Strazdelio g. 1)

21:30 Vilnius Mama Jazz | Showcase Stage

Songs I Like (Šveicarija)

IORI (Vokietija)

Naima (Ispanija)

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Lapkričio 18 d., penktadienis

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (Gedimino pr. 4)

19.00 Richardas Banys (Lietuva)

China Moses (Lietuva, JAV, Jungtinė Karalystė)

Gyvos muzikos klubas Tamsta (Strazdelio g. 1)

22:00 Vilnius Mama Jazz | Showcase Stage

iTrio (Šveicarija)

Safran (Vokietija)

Niogi (Izraelis)

Mirko Pedrotti Quintet (Italija)

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Lapkričio 19 d., šeštadienis

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (Gedimino pr. 4)

19.00 PHRONESIS (Danija, Jungtinė Karalystė, Norvegija)

OREGON (JAV)

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Lapkričio 20 d., sekmadienis

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (Gedimino pr. 4)

19.00 CHASSOL (Prancūzija)

The Ambrose Akinmusire Quartet (JAV)

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Nuo 2002-ųjų metų sostinėje vyksta spalvingas, jokių stiliaus rėmų nevaržomas festivalis Vilnius Mama Jazz. Jo scenoje galima išgirsti ir išvysti visko: nuo pasaulinių žvaigždžių „all stars“ projektų ir šiuolaikinio postbopo iki nebyliojo kino gyvo įgarsinimo bei „Led Zeppelin“ kūrinių aranžuočių. Margą festivalio programų įvairovę vienija trys esminiai veiksniai: kokybė, originalumas ir aktualumas.

Tarptautinis džiazo festivalis kasmet sėkmingai įgyvendina svarbiausius užsibrėžtus tikslus: pristatyti Lietuvos publikai įdomius užsienio džiazo reiškinius; suteikti jauniems menininkams palankią erdvę nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose.

Platforma žingeidumui. Vilnius Mama Jazz seka pasaulio džiazo pulsą, siekia užfiksuoti esamą laiką. Ne tik plaukti kultūros įvykių sraute, bet sekti, vertinti ir žadinti žingeidumą. Šių metų naujovė – „Festivalio paraštės” – diskusijų platforma, vienijanti muzikus, muzikologus, kritikus, akademikus, prodiuserius, žurnalistus, intelektualus. Tai – scena aukščiau išvardintiems kultūros sferos dalyviams. Diskusijų scena – atlikėjų scenos paraštėse.

Per keturioliką metų festivalyje dalyvavo Chick Corea, John McLaughlin, Bill Frisell, Marcus Miller, Christian McBride, Terence Blanchard, Dee Dee Bridgewater, Medeski Martin & Wood, Dave Douglas, Wayne Shorter, Danilo Perez, John Patitucci, Brian Blade, Chris Potter, Bill Evans, The Bad Plus, Victor Bailey, Joe McPhee, Chris Minh Doky, John Scofield, Bobby Previte, Dave Samuels, Billy Cobham, Gerald Clayton, Robert Glasper, Miguel Zenon, SNARKY PUPPY, Ernie Wats, Gonzalo Rubalcaba, Steve Coleman, Kneebody (JAV), Peter Brotzmann (Vokietija), Miroslav Vitous (Čekija), Jean Luc Ponty, Louis Sclavis, Erik Truffaz (Prancūzija), „Vienna Art Orchestra“ (Austrija), Satoko Fujii (Japonija), Copenhagen Art Ensemble (Danija), Dennis Rollins, Gilad Atzmon, Jay Phelps (Didžioji Britanija), Rosario Giuliani, Flavio Boltro (Italija), Eivind Aarset, Arve Henriksen, (Norvegija) ir daugybė kitų iškilių pasaulio muzikantų.

Nors solidžią festivalio programos dalį sudaro pasaulyje gerai žinomų atlikėjų projektai, Vilnius Mama Jazz scena atvira ir tai muzikai, kuri nėra įvertinta prestižinėmis Grammy statulėlėmis ar palankiomis DownBeat recenzijomis.

Galimybė groti tarptautinėje Vilnius Mama Jazz scenoje suteikiama ir brandiems meistrams, ir jauniems muzikantams. Daugelis jų savo „festivalinę karjerą“ pradeda naktinių jam session erdvėje.

Jam session – tai vieta, kur susitinka jaunimas ir pripažinti muzikantai. Jų muzikavimas tampa ne tik įspūdinga pramoga publikai, bet ir vertinga pamoka akademiniam jaunimui.

Akistatos su džiazo milžinais, netikėti atradimai, nacionalinio džiazo puoselėjimas bei gaivus naujų vardų ir naujų vėjų srautas – visa tai iš tiesų gali sutilpti viename festivalyje. Bent jau to kryptingai siekia ribų nepripažįstantis Vilnius Mama Jazz.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Festivalis Vilnius Mama Jazz 2016 vyks lapkričio 17 – 20 dienomis Umiastovskių rūmuose, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre ir muzikos klube Tamsta.

Lapkričio 18 – 20 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre koncertai vyks ne tik pagrindinėje didžiojoje scenoje, bet ir specialiai pastatytoje Fojė scenoje. Čia vyks koncertai, Vilnius Mama Jazz paraštės ir naktiniai jam session. Čia bus atidaryta fotografijų paroda „Dainius Labutis. Retrospektyva.", ir vyks CD, vinilų mainai, muzikos mėgėjų bei plokštelių kolekcionierių susibūrimai, veiks „Tamstos", „Thelonious“ ir Rūdninkų knygyno krautuvėlės, „Verslo žinių“ skaitykla, susitikimai su džiazo meistrais.

Vilnius Mama Jazz paraštės – diskusijų platforma, vienijanti muzikus, muzikologus, kritikus, akademikus, prodiuserius, žurnalistus, intelektualus. Tai – scena aukščiau išvardintiems kultūros sferos dalyviams. Diskusijų scena – atlikėjų scenos paraštėse.

Visi festivalio Vilnius Mama Jazz 2016 renginiai, kurie vyks lapkričio 18 – 20 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė – nemokami.Renginio trukmė: 99 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus džiazo klubas, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.vilniusmamajazz.lt +370 612 29 419.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PRAMOGAUKIT VIP ložė. FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus RYTAS - SIG Strasbourg/PAOK

PRAMOGAUKIT VIP ložė. FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus RYTAS - SIG Strasbourg/PAOK

  • Vilnius, Avia Solutions Group arena
  • Sausio 26 d. 19:30 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 4 val. 34 min.
29,00 € 58,00 €
Pirkti
Spektaklis „Kreicerio sonata“ | Klaipėdos jaunimo teatras

Spektaklis „Kreicerio sonata“ | Klaipėdos jaunimo teatras

  • Klaipėda, Klaipėdos kultūros fabrikas, Bangų g. 5a
  • Sausio 28 d. 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 20 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 4 val. 4 min.
7,00 € 14,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje