VILNIUS MAMA JAZZ I ANDY SHEPPARD with ESPEN ERIKSEN TRIO ir Lithuanian JJazz Ensemble

VILNIUS MAMA JAZZ I ANDY SHEPPARD with ESPEN ERIKSEN TRIO ir Lithuanian JJazz Ensemble

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

ANDY SHEPPARD with ESPEN ERIKSEN TRIO

(Didžioji Britanija, Norvegija)

Andy Sheppard – s

Espen Eriksen – p

Lars Tormod Jenset – db

Andreas Bye – dr

Vienai ryškiausių ir įdomiausių pasaulio džiazo leidyklų „ECM Records“ kitais metais sukaks 50 metų. Jei atvirai, kurdami šių metų festivalio programą apie tai nesusimąstėme. Tačiau pažvelgus į ją akivaizdu – šios išskirtinės estetikos, savitą skambesį puoselėjančios, talentingiausius muzikantus pritraukiančios leidyklos gerbėjams (tokių melomanų gausu ir Lietuvoje) Kalėdos šįmet ateis anksčiau - „Vilnius Mama Jazz“ festivalio dienomis.

Juk festivalį šįmet vainikuos dešimtmetį su „ECM Records“ dirbantis norvegų saksofonininkas Mathias Eickas, jame pasirodys ir garsusis jo tautietis, „ECM Records“ ne vieną ryškų albumą praeityje išleidęs trimitininkas Nilsas Petteris Molvaeris, o jau pirmąjį vakarą pagrindinėje scenoje muzikuos dar viena „ECM Records“ katalogo pažiba – vienas žymiausių Europos džiazo saksofonininkų, britas Andy Sheppardas. Toks po šios leidyklos vėliava kūrusių ir tebekuriančių žvaigždžių desantas, drįstame spėti, Lietuvą užgriūva pirmą sykį.

Tiesa, bendri darbai su „ECM Records“ - tik vienas iš daugelio ordinų A.Sheppardo mundure. Kartais muzikos kritikai stebisi – nors Didžioji Britanija turi gausų talentingų džiazo muzikantų pasirinkimą („Vilnius Mama Jazz“ publika turėjo ne vieną progą tuo įsitikinti), pasaulio elite šios šalies atlikėjai dažnai tarsi lieka antrame plane, užleisdami vietą amerikiečiams.

Todėl keturis dešimtmečius profesionaliai muzikuojantis A.Sheppardas džiazo istorikų išskiriamas kaip pavyzdinė išimtis. Saksofonininkas ir kompozitorius – pripažintas visame pasaulyje, pelnęs daugybę apdovanojimų, kūręs muziką ir bigbendams, ir kameriniams orkestrams, ir televizijai, koncertavęs su ryškiausiomis planetos žvaigždėmis ir toliau stebinantis savo neišsemiama fantazija.

Net ir jo atsiradimo scenoje istorija – spalvinga ir įkvėpusi ne vieną dokumentinį filmą. Kad nori būti muzikantu, Andy nusprendė gana vėlai – būdamas devyniolikos. Kaip pats prisimena, sykį išgirdo legendinio Johno Coltrane'o įrašą, kuris trenkė kaip žaibas. „Supratau, kad nenoriu daryti nieko kito. Pardaviau viską, ką turėjau, ir nusipirkau saksofoną“, - prisimena A.Sheppardas.

Dar linksmiau – pakako vos trijų savaičių, kad groti išmokęs jaunuolis jau žengtų į sceną ir pradėtų groti su vietinėmis grupėmis. Netrukus jis persikraustė į Paryžių, kur praėjo visus jauniems muzikantams tenkančius iššūkius – už skatikus septynis vakarus per savaitę grodamas užeigose ir baruose, tobulindamas techniką ir megzdamas pažintis su muzikantais.

Į Didžiąją Britaniją jis sugrįžo praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio viduryje – ir pradėjo įspūdingą solinę karjerą.

1987-aisiais išleistas pirmasis jo solinis albumas tapo tikra sensacija – prie albumo prisidėjus džiazo žvaigždėms Randy Breckeriui ir Steve'ui Swallow, Andy netrukus jau spaudė prie krūtinės Britų džiazo apdovanojimą, pripažintas geriausiu metų naujoku. Po metų jis jau buvo pripažintas geriausiu instrumentininku, vėliau – džiaugėsi prizu už geriausią albumą („Introductions In The Dark“), o dar po metų subūrė bigbendą, kuriame grojo garsūs Europos muzikantai. Žodžiu, traukinys pajudėjo visu greičiu. Pakeliui užsukdamas ir į garsią leidyklą „Blue Note Records“, po kurios sparnu išleisti keli Andy albumai, ir į Mongoliją, kur A.Sheppardo grupė tapo pirmaisiais ten užsukusiais džiazo muzikantais iš Vakarų.

Šiandien jo karjeroje – daugiau nei 350 kūrinių, nesuskaičiuojama gausybė pasirodymų ir albumų su kitomis muzikos pasaulio garsenybėmis (vien su legendine pianiste ir kompozitore Carla Bley Andy įrašė keliolika plokštelių).

Į savo muziką Pietų Amerikos, Azijos ritmus žaismingai įmaišyti sugebantis A.Sheppardas vadinamas eklektišku muzikos pasaulio darbštuoliu. Mat jis sugeba rasti vietą labai skirtingų atlikėjų įrašuose ir pasirodymuose. Pavyzdžiui, jis yra įrašęs albumų su folkroko dainininku Johnu Martynu, popžvaigžde Judie Tzuke ir džiazo vargonų virtuoze Barbara Dennerlein, tačiau grojęs ir su indų muzikos žvaigžde L.Shankaru, garsiu džiazo eksperimentuotoju Keithu Tippettu ar net pankroko ikonomis „New York Dolls“.

Dar profesionalios karjeros pradžioje spėjęs pagroti su JAV džiazo gigantais Gilu Evansu ir George'u Russellu, šiandien A.Sheppardas pats kaip magnetas traukia jaunesnės kartos atlikėjus, su kuriais vieną po kito kuria intriguojančius muzikinius projektus.

Nuo 2009-aisiais išleisto albumo „Movements In Colour“ Andy bendradarbiauja su „ECM Records“ – čia išleisti jo darbai „Trio Libero“ ir „Surrounded By The Sea“ vertinami kaip vieni geriausių šio talentingo muzikanto darbų. Juose atsiskleidžia platūs šio muzikanto ir jo bendražygių horizontai – nuo elektroninių garsų iki savaip perdirbto galų folkloro.

Elegantišką, minimalistinę, įvairiai publikai prieinamą, tačiau didelį idėjų krūvį nešančią muziką grojantis A.Sheppardas Vilniuje pasirodys su muzikantais iš Norvegijos – pianisto Espeno Erikseno trio, susibūrusiu prieš 11 metų.

Nuo 2010-ųjų tris albumus išleidęs kolektyvas jau yra koncertavęs 16 valstybių – Lietuva šį sąrašą dar padidins. Melodingą, lyrišką, „nuogą“ muziką grojanti grupė puikiai dera prie Andy Sheppardo požiūrio – „mažiau yra daugiau“.

A.Sheppardas „Vilnius Mama Jazz“ lankysis pirmą sykį, tačiau, tikėtina, apie festivalį jau yra šį tą girdėjęs. Mat šįmet išleistą jo naujausią albumą „Romaria“ padėjo įrašyti du puikūs, ne vienus metus su juo muzikuojantys, mūsų festivalio publiką jau sužavėję muzikantai – norvegų gitaristas Eivindas Aarsetas (pas mus viešėjęs 2010-aisiais) ir 2015-aisiais su grupe „Sons Of Kemet” Vilniuje grojęs būgnininkas Sebastianas Rochfordas. Dar vienas įrodymas, kad pasaulis – stebėtinai mažas. Bet tuo pačiu – ir proga pasidžiaugti, kad „Vilnius Mama Jazz“ metraštyje jau įrašyta tiek daug ryškių muzikos vardų (o po šio sezono jų bus dar daugiau).

LITHUANIAN JJAZZ ENSEMBLE

(Lietuva)

Vytautė Pupšytė – voc

Tomas Botyrius – as

Leonardas Pilkauskas – as

Liutauras Janušaitis – ts

Tomas Razmus – ts

Simonas Šipavičius – bs

Jievaras Jasinskis – tb

Albinas Gražulis – tb

Valentas Marozas – tb

Laurynas Lapė – tr

Audrius Zalcas – tr

Valerijus Ramoška – tr

Mindaugas Vadoklis – tr

Tomas Dičiūnas – p

Pranas Kentra – g

Arman Isojan – db

Domantas Razmus – dr

Jei trombonininko, kompozitoriaus ir aranžuotojo Jievaro Jasinskio paklaustumėte apie keisčiausią ir juokingiausią karjeros akimirką, jis turbūt mintimis nusikeltų į 2010-ųjų pavasarį.

Tuo metu grupėje „InCulto“ grojęs muzikantas Norvegijos sostinėje Osle atstovavo Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse – kaip ir kiti grupės nariai, scenoje šėlo, mūvėdamas aptemptas sidabro spalvos kelnaites.

„InCulto“ dainai „Eastern European Funk“ nepavyko patekti į konkurso finalą, o netrukus grupė apskritai subyrėjo (įkvėpusi ne vieną reportažą užsienio žiniasklaidoje ir linksmą parodiją internete), tačiau šiandien Jievaras nardo visai kitokiuose muzikos vandenyse.

Kadaise pradėjęs karjerą grupėje „Bekešo vilkai“, vėliau grojęs su būriu žinomų Lietuvos muzikantų, šiuo metu J.Jasinskis yra bene geriausiai žinomas ir aktyviausiai dirbantis mūsų šalies aranžuotojas.

Ieva Narkutė, Linas Adomaitis, Neda Malūnavičiūtė, Merūnas Vitulskis, Monika Linkytė, Gytis Paškevičius, Girmantė Vaitkutė, „G & G Sindikatas” - tai tik dalis žinomų atlikėjų, kurių dainoms koncertiniuose pasirodymuose su orkestrais ar didelėmis įvairių sudėčių grupėmis J.Jasinskis padėjo nušvisti naujomis spalvomis.

Šią vasarą jis orkestrui aranžavo ir vieno žymiausių Lietuvos atlikėjų Andriaus Mamontovo kultinio albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ dainas – kitais metais jos skambės didžiausiose Lietuvos arenose.

Tačiau greta gausių darbų su Lietuvos roko, hiphopo ir popmuzikos žvaigždėmis šis talentingas jaunas muzikantas nepamiršta ir savo kūrybos, o taip pat, žinoma, savo didžiausios meilės – džiazo. Pernai pasirodė pirmasis jo suburtos džiazo grupės „Reinless“ albumas „Sus Signal“, tais pačiais metais debiutavo ir dar vienas jo ambicingas sumanymas – septyniolikos profesionalių džiazo muzikantų bigbendas „Lithuanian JJazz Ensemble“.

Šiais laikais kurti naują džiazo orkestrą yra nemažas iššūkis – scenų, kuriose jis galėtų pasirodyti, pertekliaus Lietuvoje tikrai nėra, o ir suburti koncertui šiuos daugybėje projektų muzikuojančius atlikėjus nėra taip jau paprasta.

Tačiau tai nesustabdė muzikantų polėkio. Debiutiniame orkestro koncerte skambėjo J.Jasinskio (kurio inicialai žaismingai paslėpti kolektyvo pavadinime), bigbende grojančio saksofonininko Liutauro Janušaičio kompozicijos bei Dorotėjos Būdaitės dainos. „Lithuanian JJazz Ensamble“ scenoje jau pasirodė ir su vokaliniu ansambliu „The Backs“, o „Vilnius Mama Jazz“ scenoje koncertuos su vokaliste Vytaute Pupšyte.

Šilto balso tembro atlikėja gerai žinoma Lietuvos melomanams – dar studijų metais, praėjusio dešimtmečio pabaigoje, ji subūrė grupę „Jing'a'ling“, vėliau muzikavo duete „Sielos ūsai“.

Pažvelgę į orkestro narių sąrašą, geros muzikos gerbėjai pamatys ir daugiau gerai žinomų pavardžių – nuo jau minėto, vieno ryškiausių Lietuvos saksofonininkų L.Janušaičio iki žinomo trimitininko Valerijaus Ramoškos ir žanrų rėmus laužančios ryškios grupės „Sheep Got Waxed“ nario Simono Šipavičiaus.

Debiutinis orkestro albumas – jau įrašytas, džiazo mėgėjų grotuvus jis turėtų pasiekti kitais metais.

O kol kas – puiki galimybė jauno kolektyvo užmojus ir idėjas įvertinti „Vilnius Mama Jazz“ koncerte. Tai, kad būtent šis koncertas pradės šių metų festivalio programą, neabejotinai simboliška. Džiazas, kad ir ką bekalbėtų skeptikai, yra gyva, pulsuojanti, judanti į priekį ir besikeičianti muzika. Sostinės širdyje tai primins Lietuvos muzikantai – jei daugumai festivalio lankytojų ši pažintis su „Lithuanian JJazz Ensemble“ bus pirmoji, tikime, ją dar tikrai norėsis kartoti.

Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.Renginio trukmė: 4 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (Į vakarinius koncertus prašome nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus džiazo klubas, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.vilniusmamajazz.lt +370 698 32636.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus „Rytas“ - Atėnų „Peristeri“

FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus „Rytas“ - Atėnų „Peristeri“

  • Vilnius, Siemens arena
  • Spalio 27 d., 19:30 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 1 val. 56 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
PRAMOGAUKIT.LT SPORTO LOŽĖ. FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus „Rytas“ - Atėnų „Peristeri“

PRAMOGAUKIT.LT SPORTO LOŽĖ. FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus „Rytas“ - Atėnų „Peristeri“

  • Vilnius, Siemens arena
  • Spalio 27 d., 19:30 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 1 val. 58 min.
9,60 € 16,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje