VILNIUS MAMA JAZZ I NOW VS NOW ir DOMAS ŽEROMSKAS QUINTET

VILNIUS MAMA JAZZ I NOW VS NOW ir DOMAS ŽEROMSKAS QUINTET

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

NOW VS NOW

(JAV)

Jason Lindner – keyb

Panagiotis Andreou – b

Justin Tyson – dr

„Jasonas Lindneris yra muzikos Visata“, - taip apie į „Vilnius Mama Jazz“ sceną žengsiančios amerikiečių grupės „Now Vs Now“ lyderį kartą yra pasakęs legendinis džiazo pianistas Chickas Corea. Ir jis – toli gražu ne vienintelė pasaulio superžvaigždė, atkreipusi dėmesį į šio muzikanto talentą.

Britų roko dainininkas Davidas Bowie 2015-aisiais padarė netikėtą sprendimą – albumą „Blackstar“ nusprendė įrašyti su džiazo muzikantais. Tuo metu niekas to negalėjo atspėti, bet 2016-ųjų pradžioje išleistas diskas tapo paskutiniu roko ikonos darbu – po poros dienų jis mirė nuo vėžio.

Daugiau nei dviejų milijonų egzempliorių tiražu išpirktas „Blackstar“ - jaudinantis, eksperimentų kupinas, keistas ir įkvepiantis darbas, pelnęs „Grammy“, Britų muzikos ir daug kitų apdovanojimų.

Savo „gulbės giesmę“ Davidas įrašė su saksofonininko Donny McCaslino grupe, kurioje grojo ir „Now Vs Now“ lyderis J.Lindneris. Kone visi klavišinių instrumentų garsai, kuriuos girdite šiame išskirtiniame albume, yra įrašyti jo – devyniais skirtingais elektroniniais instrumentais ir fortepijonu.

Įsiamžinęs didelio dėmesio sulaukusiame albume, Jasonas už šį darbą pelnė du „Grammy“ apdovanojimus ir įspūdingą eilutę savo biografijoje, tačiau dar svarbesni – įspūdžiai, kuriuos teko patirti.

Albumą įrašyti padėjęs garsus prodiuseris, ilgametis D.Bowie bendražygis Tony Visconti, išgirdęs Jasono grojimą, pasakė, kad jis - „siųstas iš dangaus“. Savo ruožtu pats J.Lindneris pripažino, kad darbas prie „Blackstar“ dainų padarė didelę įtaką jo muzikiniam mąstymui.

Jei roko gerbėjai, tikėtina, pirmąsyk apie „Now Vs Now“ lyderį prieš porą metų išgirdo dėl darbo su D.Bowie, eksperimentinės muzikos ir džiazo klausytojams jis žinomas kur kas seniau.

Brukline augęs, nuo mažens muzika domėjęsis Jasonas savarankiškai išmoko groti pianinu, vėliau studijavo muziką, įvaldė ir gitarą bei saksofoną, grojo Niujorko džiazo klubuose, mokydamasis iš senųjų šio miesto scenos meistrų.

Dar praėjusio šimtmečio pabaigoje jis vietinėje džiazo bendruomenėje pagarsėjo kaip savo suburto bigbendo lyderis. Muzikanto talentas greitai buvo pastebėtas kolegų – jis buvo pakviestas tapti garsių atlikėjų Lauryn Hill ir Meshell Ndegeocello muzikinių grupių vadovu.

Tačiau šiame dešimtmetyje Jasonas dar labiau išplėtė savo kuriamos ir atliekamos muzikos spektrą. Susižavėjęs sintezatoriais, šiandien savo suburtame kolektyve „Now Vs Now“ jis balansuoja tarp džiazo, fanko, soulo, modernaus r'n'b, „new wave“, devintuoju dešimtmečiu dvelkiančios popmuzikos, elektroninio IDM ir net keistų, iš pogrindžio lendančių „vaporwave“ ir „wonky“ žanrų.

„Atvirai mąstantis vaikis iš Bruklino tapo vienu įdomiausių džiazo klavišininkų, ignoruojančiu žanrų, kultūrų, formatų, technologijų ribas“, – taip apie Jasono kūrybą rašo žurnalas „Jazz Times“, o koncertų rengėjai „Now Vs Now“ kartais net pristato kaip elektroninio artroko grupę.

Tai eklektiška, stebinanti muzika, kurią labai sunku apibrėžti, tačiau ji greitai surado atgarsį melomanų širdyse. 2006-aisiais suburtas trio jau išleido tris albumus. Antrasis iš jų, „Earth Analog“, pasiekė pirmąją džiazo įrašų „topų“ lentelę interneto parduotuvėje „iTunes“ - ir JAV, ir Didžiojoje Britanijoje.

Šįmet išleistas naujausias Jasono, bosisto Panagiočio Andreou ir būgnininko Justino Tysono grupės albumas „The Buffering Cocoon“, pristatyas garsios leidyklos „Jazzland“, vadinamas ambicingiausiu „Now Vs Now“ karjeroje – jo muzikinis audinys itin margas, nors visus kūrinius vienija panaši tema.

Tai įtraukianti, kartais – apokaliptinės nuotaikos muzika apie ateitį. Žmonijos, visuomenės, visos mūsų planetos. Įdomu ir savaip paradoksalu, nes ši jokių žanrų ribų nepaisanti kūryba kritikų dažnai yra pavadinama atkeliavusia iš kito pasaulio. Tokia, kuri apstulbina, bet tuo pačiu ir išprovokuoja šokti.

Idėjomis trykštantys kūriniai, atliekami „Now Vs Now“, šiuo metu yra vienas svarbiausių J.Lindnerio muzikos frontų, tačiau šis kompozitorius, garso dizaineris, aranžuotojas ir prodiuseris neapsiriboja vienu žaidimo lauku.

Jis ir šiandien groja su 11 muzikantų ansambliu „Breeding Ground“, bendradarbiauja su džiazo ir avangardinės muzikos kūrėjais, turi savo elektroninės muzikos projektą „Oscillations“, groja su visame pasaulyje žinomomis Afrikos žvaigždėmis – Benino dainininke Angelique Kidjo ir Etiopijos instrumentininku Mulatu Astatke.

J.Lindnerio talentas ne kartą įvertintas džiazo kritikų. Pavyzdžiui, jis net kelis kartus garsaus žurnalo „Downbeat“ apklausoje išrinktas ryškiausia kylančia žvaigžde – klavišinių instrumentų ir bigbendų kategorijoje. Prieš ketverius metus JAV džiazo žurnalistų asociacija Jasoną išrinko geriausiu atlikėju, grojančiu elektroniniais instrumentais.

Bet titulai – viena, o galimybė gyvai išgirsti šį nepavargstantį naujų garsų ieškotoją – kita. Vienas labiausiai intriguojančių koncertų šių metų „Vilnius Mama Jazz“ programoje – tiems, kurie yra ištroškę netikėtumų ir atradimų.

Web site: tba

www.Nowvsnow.com

Instagram:

https://www.instagram.com/nowvsnow/

Facebook Page:

https://www.facebook.com/nowvsnow/

At the Good Music Company:

http://www.goodmusiccompany.com/artist/jason-lindner-now-vs-now

Wikipedia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Jason_Lindner

DOMAS ŽEROMSKAS QUINTET

(Lietuva)

Domas Žeromskas – p

Leonardas Pilkauskas – s

Mindaugas Vadoklis – tr

Arman Isojan – db

Jonas Gliaudelis – dr

„Vilnius Mama Jazz“ kasmet lankantis garsiems įvairių kartų džiazo meistrams iš užsienio, dalis programos, rengiamos pagrindinėje scenoje, visada skiriama Lietuvos muzikantams. Čia yra pasirodęs ne vienas džiazo veteranas – pakanka prisiminti ne vienus metus savo projektais festivalio publiką džiuginusį Vladimirą Tarasovą, prie kurio pernai prisijungė ir jo senas bendražygis Vladimias Čekasinas. Tačiau šalia legendų stengiamės pristatyti ir jaunus talentus – šįmet jų scenoje tikrai netrūks.

Kai viešojoje erdvėje pasigirsta bambėjimas apie neva išpaikintą ir nuviliančią dabartinių „-niolikmečių“ kartą, tokiems pesimistams norėtųsi parodyti Domą Žeromską. Aštuoniolikmetis pianistas į priekį eina dideliais žingsniais, užkulisiuose jam prognozuojama džiazo žvaigždės ateitis (tik, žinoma, paslėpkite šį puslapį nuo jo, nes visai nesinori, kad pernelyg susitelktų į panašias prognozes).

Ne vieno Lietuvos ir užsienio džiazo festivalio scenoje jau pasirodęs januolis pirmuosius žingsnius džiaze žengė, mokydamasis iš šios muzikos veterano Olego Molokojedovo, vėliau estafetę perėmė kitas garsus šalies džiazmenas Vytautas Labutis, pastebėjęs moksleivio talentą ir įtraukęs jį į savo vadovaujamų kolektyvų sudėtį.

Su grupe „Silent Blast” ir ryškia jaunosios kartos vokaliste Kotryna Juodzevičiūte pianistui teko koncertuoti tarptautiniuose džiazo festivaliuose Serbijoje, Ukrainoje, Estijoje ir Lenkijoje, tačiau dabar jo tinklai užmesti kur kas toliau.

Šią vasarą Domas dalyvavo Bostone vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse, kur jaunus muzikantus skvarbia akimi stebėjo JAV džiazo garsenybės – būgnininkė Terri Lyne Carrington ir saksofonininkas Rickas DiMuzio.

Panašu, kad lietuvio talentas padarė įspūdį ir jiems. Renginio pabaigoje Domui buvo pranešta, kad jo laukia pilna stipendija bakalauro studijoms legendiniame Berklio muzikos koledže, kuris išugdė šimtus garsiausių pasaulio muzikantų.

Istorija, kokia Lietuvos muzikos pasaulyje pasitaiko tikrai ne kasdien, tad išgirsti šį jauną talentą – mažų mažiausiai smalsu.

Juolab kad netrukus turėtų pasirodyti ir pirmasis jo albumas, kurį įrašyti padėjo ne tik žinomi Lietuvos džiazo muzikantai, bet ir atlikėjai iš JAV, Švedijos ir Didžiosios Britanijos.

Ne tik puikia grojimo technika, bet ir įdomiu stiliumi išsiskiriantis Domas tarp savo įkvėpėjų mini Keithą Jarrettą, Jacky Terrasoną, Gonzalo Rubalcabą ir kitas pasaulines džiazo žvaigždes.

Mokytis iš geriausių – pagirtina, tačiau labiausiai norisi linkėti, kad šis jaunas lietuvis surastų savo kelią – tokį, dėl kurio ateityje į „Vilnius Mama Jazz“ sceną kaip grupių lyderis sugrįžtų dar ne kartą.

Tikimės, kad taip ir bus, o kol kas – puiki proga įvertinti kylantį džiazo atlikėją, su kuriuo koncerte gros ir dar tik savo galimybes įrodinėjantys, ir jau daug patirties scenoje sukaupę muzikantai.

Koncertas, simboliškai atstovaujantis jaunai, veržliai ir žingeidžiai Lietuvos džiazo kartai. Viskas su tais jaunais žmonėmis gerai. Įsiklausykite ir patys įsitikinsite.

Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.Renginio trukmė: 4 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (Į vakarinius koncertus prašome nesivesti ikimokyklinio amžiaus vaikų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus džiazo klubas, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.vilniusmamajazz.lt +370 698 32636.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Spektaklis „Antigonė Niujorke“

Spektaklis „Antigonė Niujorke“

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Rugsėjo 22 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 21 val. 37 min.
3,70 € 7,40 €
Pirkti
Spektaklis kūdikiams „Čia Tu? Čia Aš!“ / Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

Spektaklis kūdikiams „Čia Tu? Čia Aš!“ / Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Rugsėjo 22 d., 10:00 val.
  • Trukmė: 45 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 21 val. 41 min.
6,00 € 12,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje