Violons Barbares - barbariški mongolų ir bulgarų smuikai

Violons Barbares - barbariški mongolų ir bulgarų smuikai

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

„Violons Barbares“ – barbariški mongolų ir bulgarų smuikai

(Mongolija, Bulgarija, Prancūzija)

Barbariškais smuikais pasivadinusi grupė „Violons Barbares“ iš Prancūzijos – tai balkanų melodijos, Mongolijos ritmai ir didingas gerklinis dainavimas. Grupė, suvienijusi ypatingus mongolų ir bulgarų tradicijas reprezentuojančius morin khuur ir gadulka smuikus, skirtingas balso harmonijas bei šiuolaikinę muziką, keri nepailstančia energija ir folkrokui artimu skambesiu.

Gyva, turtinga akustinė „Violons Barbares“ muzika balansuoja tarp world ir roko žanrų, gryniausių tradicijų bei modernių garsų. Dainos ir jų interpretacijos gimsta iš mongolų, bulgarų, gruzinų, kazachų, afganų kultūrų, o ritmingos, šuoliuojančius žirgus primenančios melodijos yra puošiamos įspūdingais vokalais, išsaugojusiais tradicijas ir didžiulę atlikimo kokybę.

Įvairiatautę grupę sudaro trys ryškios muzikos pasaulio personos. Iš stepių šalies Mongolijos kilęs Dandarvaanchig Enkhjargal demonstruoja įspūdingą obertoninį dainavimą ir grojimą morin khoor – tradiciniu mongolų klajoklių arklio galva puoštu smuiku. Bulgaras Dimitar Gougov griežia tradicine viduramžių smuiką primenančia gadulka, turinčia tris melodines ir net vienuolika rezonuojančių stygų. O būgnininkas Fabien Guyot iš Prancūzijos puikiai valdo kone viską, kuo galima išgauti garsą – ar tai būtų afrikietiški būgnai, salotų dubenėliai, puodai, sulaužytos lėkštės, įvairūs gongai, cimbolai, ar kiti skambantys daiktai. Jais grojama ne mažiau įmantriai – pirštais, nagais, rankomis, plaktukais ar šluotelėmis.

Didžioji dalis „Violons Barbares“ kompozicijų – tradicinės, jos kviečia keliauti po pasaulį laukiniais mongolų žirgais, per melodingą, romantišką Prancūziją, atviraširdę Bulgariją ir visa, kas yra tarp jų. Gali pasirodyti, kad tai tikriausia klajoklių grupė, savo tradicijų prisiminimus perteikianti naujame, tačiau labai natūraliai skambančiame kontekste. „Violons Barbares“ turi puikią sceninę išvaizdą bei pasižymi humoro jausmu – tai įrodo šmaikštūs kūrinių pavadinimai tokie kaip „Saturday yurt fever“ (liet. „Šeštadienio jurtos karštis“).

Grupė yra išleidusi du albumus „Violons Barbares“ (2010 m.) ir „Saulem ai“ (2014 m.). Ji pasirodymus rengė žymiose Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Kanados, Malaizijos, Belgijos, Norvegijos, Suomijos, Estijos, Olandijos, Vokietijos, Šveicarijos, Vengrijos, Italijos, Liuksemburgo scenose ir festivaliuose.

Mongolijos sostinėje gimusio, taigos klajoklių šeimoje augusio grupės nario Dandarvaanchig Enkhjargal (morin khuur, obertoninis dainavimas) muzikiniai gabumai buvo atrasti per talentų paiešką. Studijuodamas muziką Ulan Batoro konservatorijoje jis tapo garsaus morin khuur profesoriaus Jamjan mokiniu. Nuo 1989 metų gyvena Vokietijoje ir dažnai koncertuoja su kitais world muzikos atlikėjais.

Bulgaras Dimitar Gougov (gadulka, vokalas) grojimo gadulka žinių sėmėsi iš didžio meistro Atanas Vultchev, yra pasirodęs su vienu žymiausiu Bulgarijos ansambliu „Philip Koutev Ensemble“. 2000 m. persikėlęs gyventi į Strasbūrą subūrė grupes „Boya“ ir „Violons Barbares“, šiuo metu kuria ir aranžuoja moterų chorui, dalyvauja balkanų muzikos studijinėse sesijose.

Prancūzas Fabien Guyot (perkusininkas, vokalistas) Nicoje ir Strasbūre studijuodamas šiuolaikinę perkusiją spėjo prisijaukinti persų bei magrebų mušamuosius instrumentus. Kaip Strasbūro asociacijos „L‘Assoce Pikante“ narys dalyvavo įkuriant grupes „Hijaz Car“, „Shezar“ ir „Grand Ensemble de la Méditerranée“, rengė pasirodymus kartu su Alžyro berberų dainininke Houria Aichiir, koncertuoja su perkusiniais instrumentais grojančia „Furieuz Casrols“.

Nenugalimas trijų „Violons Barbares“ virtuozų derinys klausytojus meistriškai nukelia į netikėtas muzikines plotmes, kurias dažnas net neįsivaizduoja esant. Liaudies turtų įkvėpta šiuolaikinė muzika žavi kūrybiškumu bei energija, o skirtingų tautų ritmai džiūgauja švęsdami savo susitikimą.Atlikėjai:

Dandarvaanchig Enkhjargal – gerklinis dainavimas, Morin Khoor

Dimitar Gougov – gadulka

Fabien Guyot – perkusija, vokalas

Renginio trukmė: 2 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 7 metų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: GM Gyvai, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje