XXVI Pažaislio muzikos festivalis DRAMATIŠKAS XX A. PALIKIMAS

XXVI Pažaislio muzikos festivalis DRAMATIŠKAS XX A. PALIKIMAS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas, Lietuva-Prancūzija-Šveicarija)

Styginių kvartetas METTIS

Kostas Tumosa (smuikas)

Bernardas Petrauskas (smuikas)

Karolis Rudokas (altas)

Rokas Vaitkevičius (violončelė)

 

Programoje:

Dmitrij Šostakovič, Mieczyslaw Weinberg

 

Dmitrijaus Šostakovičiaus ir Mieczyslawo-Moissejaus Weinbergo kvintetai – tarsi dviejų kompozitorių, dviejų kūrinių ir dviejų draugų susitikimas įrašytame albume. D. Šostakovičius (1906–1975) ir M. Weinbergas (1919–1996) puoselėjo draugiškus tarpusavio santykius – D. Šostakovičius gerbė ir nuolat palaikė M. Weinbergą sunkiausiais Stalino valdymo metų laikais. Savo ruožtu M. Weinbergas visada suvokė, kiek yra skolingas savo vyresniajam draugui, tiek iš žmogiškosios, tiek iš muzikinės pusės. Nors abu paliko didžiulius kūrinių opusus, D. Šostakovičiaus muzika yra labai paplitusi, nors žinoma tik nedidelė M. Weinbergo kūrybos dalis. Jie abu nusipelno vėl drauge būti iškelti į pirmą planą. Jų fortepijoniniai kvintetai laiko atžvilgiu (1940 ir 1944 m.) yra artimi ir yra vieni reikšmingiausių tokiam instrumentų sąstatui. Abu kvintetai susideda iš penkių dalių ir taip sutampa savo forma ir konfigūracija.

 Mūza Rubackytė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Maskvos valstybinėje Piotro Čaikovskio konservatorijoje, čia baigė ir aspirantūrą. Ji yra tarptautinių Ferenzo Liszto, Bellos Bartóko pianistų Budapešte bei prancūzų muzikos „Les Grand Maîtres Français“ Paryžiuje konkursų nugalėtoja. Pianistė yra LMTA profesorė, kviečiama į svarbių tarptautinių konkursų žiuri, dėsto pasaulio universitetuose ir konservatorijose, vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams. Atlikėjos repertuarą sudaro daugiau kaip 40 koncertinių programų ir 40 koncertų su orkestru, diskografijoje – daugiau kaip 25 kompaktinės plokštelės, ji bendradarbiauja su prestižinėmis akademinės muzikos įrašų kompanijomis. Būdama įvairiapusė kultūros veikėja, ji suvaidino svarbų vaidmenį Lietuvos įvaizdžio sklaidai pasaulyje. M. Rubackytė apdovanota garbės medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos Vyriausybės premija, Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė, už penkių festivalių organizavimą, nuopelnus kultūrai ir menui pelniusi Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimą. Tarptautinį pripažinimą pelniusi pianistė yra tarptautinių F. Liszto asociacijų (ILA) biuro narė, F. Liszto draugijos Lietuvoje „LiSZtuania“ prezidentė, F. Liszto pianistų konkursų Veimare, Parmoje ir Utrechte žiuri narė, veda meistriškumo kursus Veimaro ir Budapešto akademijose. Prieš aštuonerius metus M. Rubackytei įteiktas Vengrijos kultūros ministerijos prizas „Pro Cultura Hungarica“. 2020 m. išleistas unikalus M. Rubackytės albumas su didinga Leopoldo Godowskio Sonata e-moll ir Karolio Szymanowskio 9 preliudais, op. 1 (kompanija „Ligia Digital“) pelnė aukščiausius apdovanojimus: svarbiausią tarptautinį prizą Prancūzijoje „Diapason d’Or“ bei autoritetingiausią publikos prizą „ffff Įvykis“ („Télérama“).

 Styginių kvartetas „Mettis“ – VIII tarptautinio Bordeaux styginių kvartetų II vietos laimėtojai (Prancūzija, 2016), IX tarptautinio E. Rimbotti konkurso nugalėtojai (Italija, 2016), Europos kamerinės muzikos akademijos (European Chamber Music Academy (ECMA)) alumni.

Kvartetas susibūrė 2012 m. Vilniuje. Jo pavadinimas kilo nuo Metis (Metidos) – senovės graikų mitologinės figūros, okeanidos, pirmosios Dzeuso žmonos, Atėnės motinos, kuri buvo žinoma dėl savo gudrumo, išminties ir įgūdžių. Visi kvarteto nariai studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir aktyviai dalyvavo ECMA veikloje. Didžiausią įtaką kvartetui padarė Hatto Beyerle (Alban Berg kvarteto narys), Johannesas Meisslas („Artis“ kvarteto narys) ir jų pirmasis dėstytojas Augustinas Vasiliauskas (Vilniaus styginių kvarteto narys).

„Mettis“ subūrė keturias skirtingas, charizmatiškas asmenybes, kurios paverčia šį kvartetą įdomiu ir vieningu. Po sėkmingų pasirodymų konkursuose 2016 m., jie yra kviečiami pasirodyti svarbiose ir garsiose salėse, tokiose kaip „Wigmore Hall“, Berlyno „Konzerthaus“, „Laeiszhalle“ (Hamburgas), „Washington Galery of Arts“ (JAV), Tel Avivo menų muziejus, „Jerusalem YMCA“, „Paris Hotel des Invalides“, bei festivaliuose: „Radio France Montpellier“, „Aix-en-Provence“, „Mecklenburg-Vorpommern“, Luberono, Vilniaus ir kituose. Nuo 2017 m. kvartetas surengė daugiau kaip 100 pasirodymų įvairiose koncertų salėse visame pasaulyje: JAV, Kanadoje, Kinijoje, Izraelyje, Panamoje ir daugelyje Europos šalių.

2015 m. kvartetas išleido savo debiutinę kompaktinę plokštelę su L. van Beethoveno ir D. Šostakovičiaus styginių kvartetais. Šis albumas yra Lietuvos nacionalinės filharmonijos įrašų kompanijos „Intro musica“ dalis.

2018 ir 2019 metais kvartetas įsitraukė į kūrybinį bendradarbiavimą kartu su maestra Mūza Rubackyte. Koncertinis F. Liszto „Malediction“ atlikimas įrašytas ir išleistas kaip kompaktinė plokštelė šveicarų kompanijos DORON ir yra serijos „Great Lithuanian live recordings“ dalis. Tai taip pat yra pirmasis tarptautinis kvarteto albumas. 

 Renginio dieną bilietai brangs.

Koncerte tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.pazaislis.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

„ĮSTRIGĘ“ | Klaipėdos Jaunimo teatras | Dalios Tamulevičiūtės festivalis

„ĮSTRIGĘ“ | Klaipėdos Jaunimo teatras | Dalios Tamulevičiūtės festivalis

  • Varėna, Varėnos kultūros centras
  • Spalio 21 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 4 val., 2 pertraukos.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 18 val. 45 min.
10,80 € 18,00 €
Pirkti
LOW AIR 10 FEST: romantinis urbanistinio šokio spektaklis - FEEL-LINK

LOW AIR 10 FEST: romantinis urbanistinio šokio spektaklis - FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 21 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 19 val. 30 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje