XXVI Pažaislio muzikos festivalis RAFINUOTOS HARMONIJOS

XXVI Pažaislio muzikos festivalis RAFINUOTOS HARMONIJOS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

LUKAS GENIUŠAS (fortepijonas, Lietuva-Rusija)

Programoje:

Franz Schubert – Impromptus D.899

Leonid Desyatnikov – 12 preliudų iš ciklo „Bukovinos dainos“

 

Žymių muzikų šeimoje gimęs Lukas Geniušas – vienas labiausiai pripažintų lietuvių pianistų. Prieš šešerius metus laimėtas sidabro medalis tarptautiniame Piotro Čaikovskio konkurse jaunajam menininkui atvėrė prestižinių koncertų salių duris. „Spindesys ir branda, nugalėtojo talentas ir gili interpretacija“, – taip pianisto pasirodymą apibendrino įtakingas Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“. Menininkas žavi klausytojus ne tik įspūdingu virtuoziškumu, bet ir stilingumu, rafinuotumu, intelektualia ištarme, temperamento, emocijų ir logikos derme. Pianisto repertuaras itin platus, aprėpiantis tiek baroko epochą, tiek šiuolaikinius kūrinius, ypatingą vietą jame užima rusų romantikų fortepijoninė kūryba. Pianistas neapsiriboja solisto amplua, bet noriai pasirodo ir kamerinių ansamblių sudėtyse, jam įdomu prikelti iš užmaršties retai atliekamus kūrinius ar imtis naujai sukurtų opusų premjerų.

Koncerte skambės Franzo Schuberto Impromptus D.899 bei 12 preliudų iš šiuolaikinio rusų kompozitoriaus Leonido Desiatnikovo ciklo „Bukovinos dainos“.

Lukas Geniušas apie L. Desiatnikovą:

Kalbėti apie Leonido Desiatnikovo muziką man yra ypač sudėtinga. Jis buvo artimas mano šeimos draugas daugelį metų, dar prieš man gimstant, o man augant vaidino svarbų vaidmenį mano kaip menininko ir kaip žmogaus pasaulėžiūros formavimuisi, todėl galiu būti laikomas šališku pasakotoju. Viena iš palaimingiausių mano gyvenimo akimirkų buvo tada, kai jis papasakojo apie savo 24 preliudų fortepijonui – 24 Bukovinos dainų – sukūrimą. Tai tikras opus magnum fortepijonui, 24 tonacijų kūrinių ciklas (sumodeliuotas pagal Šopeno, Skriabino ar Šostakovičiaus pavyzdį), turintis ryškų folkloro atspalvį. Kiekvienas iš preliudų sukurtas pagal liaudies dainų melodijas, surinktas Bukovinos regione (istoriškai priklausančiame Ukrainai ir Rumunijai), ir tai yra tikra duoklė kompozitoriaus tautai – jis gimė Charkove, Ukrainoje.

Žinoma, reikia pasakyti, kad Desiatnikovas studijų Sankt Peterburgo konservatorijoje metu buvo įkvėptas daugelio svarbių kompozitorių bei muzikinių reiškinių (įskaitant Čaikovskį, Stravinskį, Ravelį, o vėliau ir amerikietiškąjį minimalizmą), tačiau tai atspindi tipišką bet kurio modernaus kompozitoriaus raidos bruožų rinkinį. Kaip postmodernizmo epochos menininkas jis į savo kūrybą įtraukė daugybę įvairių stilių, bet aš mieliau kalbėčiau apie jo paties unikalų balsą, kurį galima išgirsti tiek septintojo dešimtmečio vidurio kūriniuose (prieš tai, kai jis dar neturėjo galimybės susipažinti su Steve'u Reichu, Johnu Adamsu ir kitais, nes ši muzika tada dar nebuvo pasiekusi SSRS), tiek šiandieninėje muzikoje. Abiem atvejais į akis krinta išgrynintas muzikalumas, jautrumas ir kiekvieno niuanso aštrumas. Desiatnikovo muzika traukia kaip narkotikas, kurio kaskart norisi daugiau. Tvirtas, originalus balsas. Karčiai saldus, bet be cukraus.

 

 Renginio dieną bilietai brangs.

Koncerte tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.pazaislis.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje