Žavingasis barokas

Žavingasis barokas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Andrius Radziukynas (fleita), Andrius Puplauskis (fagotas),

Zbignevas Levickis (mandolina, smuikas), Dainius Narkevičius (mandolina, smuikas),

Povilas Jacunskas (violončelė), Arnas Kmieliauskas (violončelė),

Ieva Sipaitytė (smuikas), Vytautas Martišius (smuikas),

Toma Bandzaitytė (smuikas), Ričardas Vytas (altas), Arūnas Kučinskas (kontrabosas),

Dainius Sverdiolas (klavesinas)

Programa:

Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Siuita fleitai ir kameriniam ansambliui Nr. 2, h-moll

Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Arija iš Siuitos Nr. 3

Georg Friedrich Händel (1685–1759) – Sonata dviem violončelėms ir kameriniam ansambliui g-moll

Georg Friedrich Händel (1685–1759) – „Sarabanda“ kameriniam ansambliui

Antonio Vivaldi (1678–1741) – Koncertas fagotui ir kameriniam ansambliui a-moll

Antonio Vivaldi (1678–1741) – Koncertas smuikui, fagotui ir kameriniam ansambliui A-dur, II, III d.

Antonio Vivaldi (1678–1741) – Koncertas violončelei, fagotui ir kameriniam ansambliui e-moll

Antonio Vivaldi (1678–1741) – „Adagio“ kameriniam ansambliui

Giovanni Battista Pergolesi (1710 – 1736) – Koncertas fleitai, dviem smuikams ir basso continuo G-dur, I, II d.

Antonio Vivaldi (1678–1741) – Koncertas dviem mandolinoms ir kameriniam ansambliui G-dur

Johann Pachelbel (1653–1706) – Kanonas D-dur

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai, mylintys nuostabų ir elegantišką broko epochos kūrybinį palikimą, paruošė programą, kurioje skamba Vokietijoje, Anglijoje ir Italijoje dirbusių baroko muzikos meistrų sukurta muzika įvairios sudėties instrumentų ansambliams. Atlikėjai žada, kad jų muzikavimas ir laikui nepavaldžios baroko muzikos estetika švelniai paglostys kiekvieno klausytojo širdį.

Žodžio „barokas“ kilmė aiškinama keletu versijų. Viena jų – portugališkas pavadinimas „perola barroca“, reiškiantis perlą arba įmantrios formos jūroje aptinkamą kriauklę. Kita kilmės versija – lotyniškas žodis „baroco“, apibūdinantis vieną iš silogizmų rūšių scholastikos logikoje. Tiesa, panašūs lotyniški žodžiai „barlocco“ ar „brillocco“ taip pat siejami su neįprastos formos perlu, neturinčiu simetrinės ašies. Čia galima pastebėti sąsajas su to meto menais ir architektūra, kuriems būdingos ypatingos formos, sudėtingumas, prabanga ir dinamika. Muzikoje terminas „barokas“ pradėtas naudoti kiek vėliau.

Šios epochos muzika, dabar tapusi įprastine atlikėjų repertuaro dalimi, dažnai atliekama ir tyrinėjama. Šios epochos metu buvo ištobulintas muzikos ornamentavimo menas, kito natų raštas, tobulėjo instrumentai ir grojimo jais technika, gimė operos žanras. Tiesa, toks požiūris į baroko epochos muziką buvo ne visais laikais. Sąlyginai barokine muzika vadinamas platus Vakarų Europos regione kūrusių kompozitorių kūrybinis palikimas nuo 1600-ųjų iki 1750-ųjų metų. Kalbant apie muziką, terminas „barokas“ pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose panaudotas 1746 m., jį galima aptikti ir po dvidešimties metų išleistame Jeano Jacques Rousseau „Muzikiniame žodyne“. Abiem atvejais terminas panaudotas kalbant apie „keistą, neįprastą, įnoringą muziką“. XIX a. pradžioje išleistame muzikos terminų žodyne žodžiu „barock“ apibūdinamos tokios muzikos savybės: painiava, pasipūtimas, barbarų gotika ir t. t. Netgi XX a. pradžioje pasirodžiusioje „Italų baroko istorijoje“ autorius Benedetto Croce teigia: „Istorikas negali vertinti baroko pozityviai. Tai – neigiamas reiškinys, blogo skonio požymis...“. Taigi, žodžio „barokas“ lemtis daug kuo priklauso nuo jame užkoduoto ekstravagantiškumo atspalvio. Terminas anksčiau buvo naudojamas ne apibrėžti epochos stiliui, o buvo tiesiog neigiamu epitetu „nesuprantamam“ menui. Lygiai tokia pati lemtis ištiko XX a. užgimusį terminą „modernizmas“.

Kaip muzikinės epochos apibrėžimas, terminas „barokas“ pirmą kartą panaudotas tik 1919 m., vėliau jis literatūroje aptinkamas po dvidešimties metų. Iki pat septintojo XX a. dešimtmečio nenutilo muzikologų diskusija, ar verta vienu terminu vadinti tokių skirtingų kompozitorių kaip Antonio Vivaldi, Jacopo Peri, Claudio Monteverdi, Domenico Scarlatti ir kt. kūrybą. Buvo muzikologų, kurie kategoriškai priešinosi tam, kad baroko epochai būtų priskiriamas Johanno Sebastiano Bacho ir Georgo Friedricho Händelio kūrybinis palikimas. Kiti teigė atvirkščiai, kad būtent šių kūrėjų muzika geriausiai nusako baroko epochos stilistiką. Yra manančių, kad baroko epochą būtina dalinti į du periodus: barokinį ir manierizmo. Visgi svarbiausia, kad baroko muzikos stilistika būtų aiškiai suvokiama greta ją įrėminančių renesanso bei klasicizmo epochų.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Lapkričio 4 d., 10:00 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
4 d. 23 val. 56 min.
5,52 € 9,20 €
Pirkti
Low Air: FEEL-LINK

Low Air: FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 4 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 40 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
6 d. 3 val. 15 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje