„Žodžio teritoriЯ“ – muzikinis šiuolaikinės rusų poezijos vakaras

„Žodžio teritoriЯ“ – muzikinis šiuolaikinės rusų poezijos vakaras

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

„Žodžio teritoriЯ" – muzikinis šiuolaikinės rusų poezijos vakaras

Renginys vyks rusų kalba.

Režisierė – Lera Surkova

Dailininkė – Giedrė Brazytė

Gyvo bendravimo pasiilgęs Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT) kviečia žiūrovus į birželio 6 d., šeštadienį, 18.30 val. teatro kieme atsiversiančią „Žodžio teritoriЯ". Čia skambės stilinga kontrabosininko Donato Bagursko muzika ir puikių teatro aktorių interpretuojama šiuolaikinė rusų poezija dailininkės Giedrės Brazytės sukurtoje aplinkoje.

Vakaro metu eiles skaitys LRDT aktoriai: Andrius Darela, Jevgenija Gladij, Jevgenija Karpikova, Viačeslavas Lukjanovas, Inga Maškarina, Valentinas Novopolskis, Vladimiras Serovas, Arturas Svorobovičius, Juliana Volodko. Skambės šiuolaikinių rusų poetų Andrejaus Rodionovo, Solos Monovos, Veros Pavlovos, Dmitrijaus Vodenikovo, Danos Sideros, Dmitrijaus Danilovo, Alios Kudriašovos, Fiodoro Svarovskio ir Aleksandro Kabanovo eilėraščiai.

Muzikinį naujausios rusų poezijos vakarą režisuojanti LRDT režisierė Lera Surkova sako, kad teatras ir jo darbuotojai džiaugiasi grįžtančiu tikruoju ryšiu ir galimybe vėl pamatyti gyvus žmones, o ne bendrauti ar kurti internete. „Teatras šiandien yra vienintelė vieta, kurioje žmogus gali išgirsti kitą žmogų, – sako režisierė. – Kai tik Vilniuje buvo sušvelninti karantino reikalavimai, teatre atsirado galimybė iš naujo surinkti žiūrovus, pamatyti gyvus žmones. Bet koks internetinis ryšys – tai vienijimosi imitacija. Žinoma, grįžti prie gyvo bendravimo reikia atsargiai, be minios. Todėl pasirinkome jaukų kavinės formatą, lyg pokalbį virtuvėje – ramų ir mąslų arba su įkarščiu ir patosu. Teatro kiemas – puiki vieta poezijai skaityti. Renginio metu veiks kavinė, mums tai – grįžimo į gyvenimą šventė.“

Tаrp plagiato ir grafomanijos, nupirktų publikacijų ir literatūros negrų, kažkur ten – vidiniuose didelių miestų kiemuose – gyvena ji, šiuolaikinė poezija. Kas ji tokia? Kur jos ieškoti? Kaip atskirti nuo minioje surimuoto šlamšto? Kaip vieną ryškiausių šiuolaikinės poezijos pavyzdžių galime panagrinėti „Žodžio teritoriЯ“ nuskambėsiančią Solos Monovos asmenybę. Po šiuo slapyvardžiu slepiasi Julija Solomonova – pati tikriausia šiuolaikinė poetė, įnirtingai skaitoma rusiškame internete. Ji nesidrovi nusileisti iš padebesių ir viename iš savo youtube kanalų virtuoziškai perskaityti ką tik parašytą eilėraštį apie socialinius tinklus ir mus smaugiantį globalų internetą. Dar Sola Monova rašo apie tai, kas amžina: apie meilę, laimę ir mokėjimą atleisti, apie vyrų ir moterų santykius. Viena iš jos poezijos rinktinių taip ir vadinasi: „Eilės apie diedus“. Eiliuodama Sola nevengia nenormatyvinės leksikos. Pati poetė prisipažįsta viename didžiausių košmarų regėjusi savo dukrą, deklamuojančia mamos eilėraštį su keiksmažodžiais. Drąsūs, tikri, aštria gyvenimo druska pagardinti Solos Monovos eilėraščiai turi vieną ypač šiuolaikišką savybę. Juose visada slypi sarkazmas, nes tikri poetai žino, jog tai geriausias priešnuodis nuo šiuolaikinio gyvenimo krizių ir traumų. Tegyvuoja šiuolaikinė poezija!

Renginys vyks lauke. Esant lietingam orui, raginame pasirūpinti skėčiais ir apsauga nuo lietaus.Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos rusų dramos teatras

Daugiau informacijos: www.rusudrama.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Graikas Zorba

Graikas Zorba

  • Klaipėda, ŽVEJŲ RŪMAI, Klaipėdos m. kultūros centras, Taikos pr. 70
  • Rugsėjo 25 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 11 val. 25 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
KOK CLASSIC - 3

KOK CLASSIC - 3

  • Vilnius, COZY by Siemens arena
  • Rugsėjo 26 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 4 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 14 val. 59 min.
14,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje