A. RAMIREZ – MISA CRIOLLA

A. RAMIREZ – MISA CRIOLLA

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Atlikėjai:

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

ARIEL RAMIREZ (bandonija, Argentina)

PIOTR RAFALKO (tenoras, Lenkija)

 

MUZIKOS GRUPĖ „SIERRA MANTA“ (Lenkija)

Marek Kaim (quenas, sikus, zampoñas, perkusija)

Irineusz Wójcicki (charango, gitara)

Janusz Wawrzała (bombo)

Marcin Spera (kontrabosas)

Robert Tubek (gitara)

 

BEATA ANDRIUŠKEVIČIENĖ (fortepijonas)

Dirigentas ROBERTAS ŠERVENIKAS

Programoje:

Ariel Ramirez – „Misa Criolla“; „Navidad Nuestra“

 

Koncerto partneris – Tango kultūros erdvė „EL TANGO CLUB Espacio Cultural“.

 

Gruodžio 9-osios vakarą nepraleiskite progos pirmą kartą Kaune išgirsti didžiosiose pasaulio scenose skambančių žymaus argentiniečių kompozitoriaus Arielio Ramirezo (1921–2010) kūrinių „Misa Criolla“ ir „Navidad Nuestra“.

Šie, pasauliniu mastu žinomi A. Ramirezo kūriniai, yra šiuolaikinės Lotynų Amerikos religinės kultūros simboliai, jungiantys religinį meną ir saulėtus bei nuotaikingus Pietų Amerikos ritmus bei pasižymintys unikaliais vokalo ir ritmo sąskambiais.

Kauno filharmonijos klausytojams programą parengė išskirtinė profesionalių atlikėjų sudėtis, tarp kurių – pirmą kartą Lietuvoje kūrinius atliksiantis kompozitoriaus sūnėnas, bandonijos virtuozas argentinietis Arielis Ramirezas bei autentiškais Andų instrumentais grojanti grupė iš Lenkijos „Sierra Manta“. Beje, jų atlikimo 2016 m. klausėsi pats Popiežius Pranciškus vizito Lenkijoje metu.

„Misa Criolla“ (liet. Kreolų mišios) ir „Navidad Nuestra“ (liet. Mūsų Kalėdos) – tai 1964 m. sukurti kūriniai, plačiai išgarsinę kompozitorių bei Argentiną visame pasaulyje. „Navidad Nuestra“ – kūrinys, sukurtas kalėdinių giesmių motyvais ir pasakojantis apie Kalėdų nakties stebuklus. „Misa Criolla“ sudaro penkios įprastų mišių dalys: „Kyrie“, „Gloria“, „Credo“, „Sanctus“ ir „Agnus Dei“. Pirmoji dalis „Kyrie“ pagrįsta Šiaurės Argentinos melodija „vidala-baguala“, pasakojančia apie vienatvę apleistoje plynaukštėje. „Gloria“ dalies ritmas „carnavalito“ kilęs iš tos pačios vietovės, tačiau jo nuotaika kitokia – sukelianti džiugesį. Tarp dviejų „Gloria“ dalių įsiterpia rečitatyvas „yaravi“, po kurio baigiamasis „carnavalito“ nuskamba dar ryškiau, sugrįždamas su pilnu ritmo akompanimentu. Centrinės Argentinos liaudies muzikos tema „chacarera trunca“ pagrindžia „Credo“ dalį. „Sanctus“ dalyje panaudota viena iš gražiausių ir neįprasčiausių Bolivijos liaudies muzikos melodijų, vadinamoji „carnaval cochabambino“. O „Agnus Dei“ dalis grindžiama nuostabia pampų liaudies melodija „estilo pampeano“. Kūrinys didžiausios sėkmės sulaukė 1967 m., kai buvo atliktas Diuseldorfe (Vokietijoje). Paskutiniame XX a. dešimtmetyje mišios skambėjo Londono „Royal Festival Hall“, jas atliko ir žymusis ispanų tenoras José Carreras.

Šį vakarą, vienintelio tokio koncerto visoje Lietuvoje metu, Lotynų Amerikos liaudies melodijomis ir ritmais pasižymintys bei energija pulsuojantys kūriniai nepaliks nei vieno abejingo!

 

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).

Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val. 15 min., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje