Austėja Vilkaitytė: „Išoriniai pojūčiai”

Austėja Vilkaitytė: „Išoriniai pojūčiai”

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Austėjos Vilkaitytės šiuolaikinio šokio spektaklis „Išoriniai pojūčiai“

2017 05 06 (ŠT) 18:00 Marijampolės dramos teatras (P. Armino g. 2, Marijampolė)

2017 05 20 (ŠT) 19:00 Klapėdos dramos teatras (Teatro g. 2, Klaipėda)

2017 05 24 (TR) 19:00 Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

Režisierė/Choreografė: Austėja Vilkaitytė

Choreografija/atlikimas: Austėja Vilkaitytė, Eglė Nešukaitytė, Judita Stundžytė, Kristina Marija Kulinič, Ieva Jackevičiūtė, Indrė Ginkevičiūtė

Režisierė konsultantė: Jurga Zubakaitė

Rašytoja: Monika Kalinauskaitė

Plaukų menininkė: Justė Margarita Balčiūnaitė

Dizainerė: Rūta Stepanovaitė

Projekto vadovė: Vaida Stepanovaitė

Organizatorius: VšĮ „Meno vadybos platforma”

Kontaktinis asmuo: projekto vadovė Vaida Stepanovaitė art@arthesis.lt +37061347187

Trukmė: 50 min. (be pertraukos)

N-16

Renginyje draudžiama fotografuoti ir filmuoti be organizatoriaus sutikimo.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Austėja Vilkaitytė: „Išoriniai pojūčiai“

Austėjos Vilkaitytės šiuolaikinio šokio spektaklis „Išoriniai pojūčiai“ Lietuvos šokio lauko

kontekste pasirodo kaip kūrybinis veiksmas, laviruojantis tarp šokio spektaklio ir performanso, kaip jungiantis ir ieškantis ribų, kuriose tirpsta žanrai, profesionalus ir megėjišku laikomas šokis.

Choreografija, kuriama ir spektaklio režisierės, ir atlikėjų, veikia kaip laiko, erdvės, kūnų ir objektų kompozicija, kurioje skamba autorės klausimas apie paties šokio esybę. Šis klausimas tiriamas spektaklio kūrimo ir pristatymo procesuose, kurių metu kūrinys jo dalyvėms yra tapęs terapiniu veiksmu.

„Išoriniai pojūčiai“ yra tęstinio projekto „Pojūčiai“ dalis (pirmoji dalis - „Vidiniai pojūčiai“) bei yra vienas iš išplėstinio kūrybinio judėjimo rezultatų. Spektaklio eskizas buvo pristatytas 2015 metais ŠMC performansų programoje „Pažadų mėnuo“, ir tyrimas tęsiamas bendrose moterų improvizacijose ir meditacijose.

Spektaklis suvokiamas kaip procesas ir proceso dalis, per kolektyvinį veiksmą leidžiantis patirti moterų situaciją, tapatybę, seksualumo išraiškas ir solidarumą dabartinėje visuomenėje. Per muziką, šokį autorė išdidina tam tikrus jautrių, naivių moterų stereotipus, scenoje ieško pažeidžiamumo, kurį įgalina kaip pasipriešinimą priimtoms normoms.

Atlikėjos šneka nuo 90-ųjų iki dabar populiarių pop muzikos grupių („MAN-GO“, „Mango“, „Kitokios“, „Atlanta“, „Sirenos“, „Taja“, „Faina“ „Geltona“ ir kt.) dainų žodžiais, kurie tampa lyg naiviai švelnus repas.

Austėjos Vilkaitytės spektaklyje vieniša moteris tyrinėja savo seksualumą - Lietuva čia egzistuoja kaip posovietinė, lenkų ir rusų kultūrų paveldo formuota valstybė Vakarų ir globaliame kontekste.

Šios dvi fundamentalios, ir, kartu, takios tapatybės – lyties bei nacionalinė – susikerta, susilieja, o jas padeda atskleisti autorės vystoma „Rajoninė teorija“, kurioje apžvelgiama Rytų Europos regiono socialiniai sluoksniai bei subkultūros. Spektaklyje pasirodo kičo estetika, artima ir bendroje autorės kūryboje.

Spektaklyje „Išoriniai pojūčiai“ nagrinėjamas autorę dominantis santykis, telepatinis ryšys su objektais. Sąsaja tarp objekto, praeities, dabarties, geografinės, nacionalinės ir emocinės tapatybės kuria savitą realybę, kurioje spektaklio atlikėjos glaudžiai komunikuoja tarp savo judesio archyvų, ieško santykio su savimi ir su išore. Asmeniniai kūrybiniai sentimentai, frazės ir jų nuotrupos yra iškraustomi iš asmeninių šokio archyvų ir naudojami kaip kūrinio medžiaga.

Austėjos Vilkaitytės kūryba veikia šiuolaikinio šokio ir performanso laukuose. Šokėjos išsilavinimą įgijo Islandijoje, Suomijoje, Austrijoje. Dalyvauja Lietuvos ir užsienio rezidencijose, mokymuose. Lietuvos Šiuolaikinio šokio asociacijos narė. Lietuvoje žinomi A. Vilkaitytės kūriniai „Ofiso šokio rutinos“, „My 4 big obsessions & their parts“„Violeta Salonen. Išoriniai pojūčiai“, „Kriste Blet. Vidiniai pojūčiai“, „CC_AUDI“, „CC_DVASIA“, „Lietuva brangi“.

https://linalinaanatatyana.tumblr.com/

http://stellasalonen.in/Atlikėjai:

Rež./Chor.:

Austėja Vilkaitytė

Atl./Chor.:

Indrė Ginkevičiūtė

Kristina Marija Kulinič

Eglė Nešukaitytė

Judita Stundžytė

Ieva Jackevičiūtė

Asmenys iki 16 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Meno vadybos platforma, VšĮ.

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje