„Brangioji Mokytoja“ pagal L. Razumovskajos pjesę

„Brangioji Mokytoja“ pagal L. Razumovskajos pjesę

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Kovo 16 d. 18:30 spektaklis "Brangioji mokytoja" atšaukiamas. 

Vilniaus miesto teatras Atviras ratas sustabdo spektaklio „Brangioji mokytoja“ pagal Liudmilos Razumovskajos pjesę (rež. Ieva Stundžytė) rodymą. Režisierė Ieva Stundžytė: „prasidėjus atviram Rusijos karui prieš Ukrainą, vykdant brutalų ir protu nesuvokiamą ukrainiečių tautos genocidą, teatro vardu kreipėmės į spektaklio „Brangioji mokytoja“ pjesės autorę Liudmilą Razumovskają. Kadangi iki šiol dramaturgės pozicijos negavome ir nežinome, o jai yra mokamas procentas nuo parduotų bilietų, šiuo metu neribotam laikui sustabdome spektaklio „Brangioji mokytoja“ rodymą.“

Kovo 16 d. 19:00 bus rodomas spektaklis "Juoda- Balta", rež. Aidas Giniotis, daugiau apie spektaklį: PREMJERA! JUODA-BALTA (atvirasratas.lt) Norintys apsilankyti jame galės tai padaryti su turimais spektaklio "Brangioji mokytoja" bilietais. Bilietus grąžinti galima pirkimo vietose iki kovo 16 d.

Vyresni nei 6 metų žiūrovai viso renginio uždarose erdvėse metu turi dėvėti medicinines kaukes, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.

 

Vienos dalies spektaklis pagal Liudmilos Razumovskajos to paties pavadinimo pjesę

"Brangioji mokytoja" - virš laiko ir erdvės pakibęs santykių veidrodis, atspindintis skaudžiai trapų ir šiek tiek pavojingą mokytojos ir jos mokinių bendravimą, pamažu virstantį nevaldomu mokinių manipuliavimu ir žiauriu psichologiniu teroru. Kaip toli galima eiti, kovojant dėl šviesios ateities, ir ant kortos statant žmogiškąsias vertybes? Ar tikslas visada pateisina priemones? Ką slepia drama, pulsuojanti jaunatvišku "dabar ir niekada, viską arba nieko" ir ar galima joje ieškoti kaltų?

 

„Prieš spektaklį baiminausi, kad pjesė gal bus senstelėjusi, o „tarybinės mokyklos“ realijos – neaktualios. Nieko panašaus. Jaunuolių godumas ir plėšrumas, siekiant „geresnio gyvenimo“, lyderių reikšmė ir įtaka žmonių protams, manipuliacijos mechanizmai, principas „tikslas pateisina priemones“ (prisiminkime rinkimus, o ir kasdienį verslo gyvenimą, įvairių konkurencijų sukeliamas įtampas, klampius darbo santykius…) niekur nedingo. Anot pasakymo, „ta pati panelė, tik kita suknelė“…

Spektaklio „Brangioji mokytoja“ režisierė ir pedagogė Ieva Stundžytė „neutralizavo“ laiko bei vietos žymes, veikėjų tautinius bruožus – sovietmečio ženklais ir nacionaliniais bruožais nežaidžiama. <...> Spektakliu nesiekiama šokiruoti ir provokuoti žiūrovų, nors pastarojo meto scenos meno viešųjų ryšių kampanijos šiuos tikslus iškelia kaip prioritetinius, vertybinius.

Scenovaizdis – minimalistinis. Vaidintojų amžiaus skirtumas išoriškai nėra ryškus, tad mokytoja moksleiviams – it vyresnioji sesuo, užsitempusi laisvo silueto pilkšvą megztinį. Jaunuolių agresijos metu mokytojai kyla net seksualinės prievartos grėsmė (vaikinai įvertina ir tokią galimybę)…Moksleivių grupės lyderis Volodia – gudrus ir valingas cinikas, savimyla, intelektualaus veido manipuliatorius, turintis aktoriaus galių, kuris ateityje gali atsidurti valdžios struktūrose (ir kodėl analogija su seimu niekaip neišeina iš galvos?..). Volodios „publika“, parankiniai – negudraus mąstymo, hormonų kamuojamas raumenų kalnas Paša, vaikiškai atlapos širdies, pradedantysis girtuoklėlis silpnavalis Vitia ir dailių drabužėlių mėgėja, sukta mergužėlė Lialia.

Psichologinis mokytojos teroras plėtojamas sparčiai, temperamentingai, priemonės vis stiprėja – į laikrodžius dairytis publikai nėra kada. V. Šumilovaitė šauniai atskleidžia Jelenos Sergejevnos reakcijų į jaunuolių išpuolį procesą: iš pradžių ji netiki, kad moksleiviai nejuokauja; po to mėgina apeliuoti į jų sąmoningumą ir sąžinę; karštai gina savo idealistines vertybes, mokytojos garbę; sutrinka, kai šie imasi fizinių veiksmų – daro kratą, ieškodami rakto; pasibaisi, kai ją verčia rinktis tarp pagalbos savo sergančiai mamai ir principų; ją apima panika, kai Volodia šantažuoja – prievartauja Lialią… Finale moksleivių šaunumas pamažu blėsta, kyla nejaukumo, gėdos jausmas. Jie suvokia, kad „išsivoliojo mėšle“ (tik Volodia situaciją vertina kaip „socialinį eksperimentą“).

Teatro Atviras ratas repertuare „Brangioji mokytoja“, regis, bus tas spektaklis, kuriuo jaunai publikai veidrodžio principu pasakoma ir nemalonių dalykų. Į teatro žaismingą flirtą ir jaukų pokalbį su bendraamžiais „įsiterpė“ kitokios stilistikos ir intonacijos vaidinimas. Įvairovė padeda teatrui nesustabarėti.“

Ištrauka iš Rido Viskausko straipsnio „Atviro rato spektaklyje - kritikos strėlės jaunai kartai“

Režisierė Ieva Stundžytė

Scenovaizdžio autorė Ieva Stundžytė

Scenografė ir kostiumų autorė Ramunė Skrebūnaitė

Vaidina: Aldona Vilutytė / Vesta Šumilovaitė; Justina Smieliauskaitė / Aistė Šeštokaitė; Danas Kamarauskas / Lukas Auksoraitis; Jurgis Marčėnas / Tautvydas Galkauskas; Karolis Kasperavičius / Matas Pranskevičius

 

Spektaklis skirtas asmenims nuo 16 metų.

 

Premjera 2012 m. spalio 05 d.

Spektaklio rėmėjas LR kultūros ministerijos kultūros rėmimo fondas

 

 Atlikėjai:

Justina Smieliauskaitė / Aistė Šeštokaitė

Jurgis Marčėnas / Tautvydas Galkauskas

Danas Kamarauskas / Lukas Auksoraitis

Karolis Kasperavičius / Matas Pranskevičius

Vesta Šumilovaitė / Aldona Vilutytė

Režisierė: Ieva Stundžytė

Renginio trukmė: 1 val. 30 min., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 10 min.


Asmenys iki 16 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Teatras atviras ratas, VšĮ

Daugiau informacijos: AtvirasRatas.lt tel. 8 616 02332; el.paštas: info@atvirasratas.lt; www.atvirasratas.lt.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje