DEBUSSY IR JO SPEKTRINIS PALIKIMAS

DEBUSSY IR JO SPEKTRINIS PALIKIMAS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Mažojoje salėje

TARPTAUTINIS ŠIUOLAIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „IŠ ARTI“

Lapkričio 9–16 dienomis

TRIO KHALDEI (Belgija)

Barbara Baltussen (fortepijonas)

Pieter Jansen (smuikas)

Francis Mourey (violončelė)

Programa:

Claude Debussy, Jonas Jurkūnas, Luc Brewaeys, Jonathan Harvey, Kaija Saariaho

Ansamblio pavadinimas susijęs Rusijos fotografu Evgenijumi Khaldei (1917–1997), kuris užfiksavo daugelį savo meto Rusijos menininkų fotoportretų, buvo oficialus J. Stalino režimo fotografas bei karo fotokorespondentas. E. Khaldei reportažai, tiesos ir niuansų paralelės, amžiaus dramatizmas ir psichologinis iškalbingumas trio tapo puikiu įkvėpimo šaltiniu.

Nuo pirmojo koncerto 2011 m. „Khaldei Trio“ ansamblis augina sparnus – iš jauno, perspektyvaus iki minios klausytojų dievinamo ansamblio Belgijoje ir už jos ribų. „Khaldei Trio“ sėkmės paslaptis – ansamblis mėgsta pristatyti klausytojams rečiau girdimą kompozitorių muziką, ją sujungti su naujais vardais bei pasaulinio garso meistrų kūryba. Tokiu būdu C. Debussy fone atidengiamas ispanų violončelininko ir kompozitoriaus Gasparo Cassadó palikimas ar pristatomos šių dienų belgų kompozitoriaus Gilliso Sacré muzikinės naujienos.

„Khaldei Trio“ itin mėgsta XX a. pirmosios pusės kompozitorių muziką, ypatingai rusų. Todėl suprantama, kad pirmoji „Khaldei Trio“ garso įrašų plokštelė (2017) skirta D. Šostakovičiaus ir S. Prokofjevo muzikai, o ją visame pasaulyje platina garso įrašų leidybos kompanija „Harmonia Mundi“.

Šiemet sukanka šimtas metų, kai C. Debussy iškeliavo amžinybėn, tačiau jis paliko ryškius savo muzikos atspalvius šiuolaikinėje, populiarioje, džiazo bei pasaulio tautų muzikos panoramoje. Programa „Debussy ir jo spektrinis palikimas“ išaugo iš prancūzų kompozitoriaus estetikos, kuria ir šiomis dienomis remiasi daugelis pasaulio kūrėjų. Spalva ir jos mirgėjimas, subtilūs tonai ir jų atspalviai bei tembriniai šešėliai prasidės nuo C. Debussy ir keliaus belgų, britų, suomių ir lietuvių autorių takais. Kompozitorius Jonas Jurkūnas festivalio užsakymu sukūrė naują kūrinį, kurio premjera bus atlikta trio šiame koncerte.

Koncerto organizatorius VšĮ „Iš arti“

Daugiau: www.isarti.lt, www.triokhaldei.com/en/blog/

Kauno valstybinės filharmonijos I aukšto fojė nuo lapkričio 9 iki 16 d. veiks skulptoriaus Luko Šiupšinsko paroda „Urban flora“ (kompozitorius Antanas Kučinskas, kuratorė Irena Mikuličiūtė). Parodos atidarymas lapkričio 9 d. 17 val.

Daugiau kaip du dešimtmečius vykstančio festivalio „Iš arti“ muzikinės programos nuspalvinamos performansu, parodomis, lėlių ar choreografijos, video ar teatro inkliuzais. Tačiau daugiausia sąlyčio taškų būta su vizualiaisiais menais.

Šių metų festivalio programą atvers dar viena unikali paroda. Tai – skulptoriaus Luko Šiupšinsko „Urban flora“. 9 betoninių vazų kompozicija, kurių kiekviena sudėta ant neutralių metalo stovų, yra lyg 9 impresijos iš miesto miegamųjų rajonų. Kūrinys yra pamąstymas apie gamtos formų tęsinį mieste, fiksuojantis įspūdžius. Lyg šiuolaikinio miesto botaniko surinkta kolekcija iš miegamųjų rajonų, kuriuose veši metalas, stiklas, aliuminis, betonas ir kt. Krištolinės ir porcelianinės vazos išlietos iš betono, pro kuriuos veržiasi mieste sutinkama augmenija, atrodo kaip sustingę laike maži artefaktai, skleidžiantys paslaptingus garsus.

Luko Šiupšinsko ekspozicija „Urban flora“ šiais metais buvo pristatyta meno mugėje ARTVILNIUS’18. Festivalyje „Iš arti“ miesto flora atgis originaliai įgarsinta kompozitoriaus Antano Kučinsko.Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

STALO TEATRAS | Teatrinė instaliacija „Muilo opera: Burbuliuko meilė“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Teatrinė instaliacija „Muilo opera: Burbuliuko meilė“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 28 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 21 val. 53 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
LOW AIR 10 FEST: šokio spektaklis ritualas - SU(si)TIKIMAS

LOW AIR 10 FEST: šokio spektaklis ritualas - SU(si)TIKIMAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 28 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 10 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 1 val. 41 min.
12,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje