Premjera. Platonas. DIALOGAI, rež. Motiejus IVANAUSKAS

Premjera. Platonas. DIALOGAI, rež. Motiejus IVANAUSKAS

Pasirodymai:

09-25

penktadienis


19:00

Premjera. Platonas. DIALOGAI, rež. Motiejus IVANAUSKAS Įėjimas į Studiją iš Gedimino pr. 4. (Spektaklis perkeliamas iš 2020 m. balandžio 9 d. 19 val.)

Vilnius, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Išparduotas

09-27

sekmadienis


19:00

Premjera. Platonas. DIALOGAI, rež. Motiejus IVANAUSKAS Įėjimas į Studiją iš Gedimino pr. 4 (Spektaklis perkeliamas iš 2020 m. balandžio 10 d. 19 val.)

Vilnius, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Išparduotas

10-29

ketvirtadienis


19:00

Premjera. Platonas. DIALOGAI, rež. Motiejus IVANAUSKAS Kišeninė salė(Spektaklis perkeliamas iš 2020 m. gegužės 5 d. 19 val.)

Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)

- 10 %
Išparduotas

10-29

ketvirtadienis


19:00

Premjera. Platonas. DIALOGAI, rež. Motiejus IVANAUSKAS Kišeninė salė(Spektaklis perkeliamas iš 2020 m. balandžio 28 d. 19 val.)

Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)

- 10 %
Išparduotas

 

Gerbiami žiūrovai,

Apgailestaujame, kad 2020 m. balandžio 9, 10, 15, 28 d. 19 val. spektaklis „Dialogai“ atšaukti dėl koronaviruso.

Maloniai prašome pasirinkti ne bilietų grąžinimą, o jų pratęsimą ir apsilankyti spektaklyje rudenį.

Jūsų įsigyti bilietai galios:

2020 m. balandžio 9 d. 19 val. bilietai galios 2020 m. rugsėjo 25 d. 19 val. rodymui (spektaklį rodysime Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Studijoje. Įėjimas į Studiją iš Gedimino pr. 4);

2020 m. balandžio 10 d. 19 val. bilieta galios 2020 m. rugsėjo 27 d. 19 val. rodymui (spektaklį rodysime Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Studijoje.Įėjimas į Studiją iš Gedimino pr. 4);

2020 m. balandžio 28 d. 19 val. bilietai galios 2020 m. spalio 29 d. d. 19 val. rodymui (Spektaklį rodysime Menų spaustuvėje);

2020 m. gegužės 5 d. bilietai galios 2020 m. spalio 29 d. 19 val. rodymui (Spektaklį rodysime Menų spaustuvėje).

Jei nauja data Jums netinka, galite pasirinkti kompensacinį kuponą ir apsilankyti kitame mūsų spektaklyje už tokią sumą, kiek kainavo Jūsų bilietas.

Dėl kuponų prašome kreiptis el. paštu audra.pivoriuniene@teatras.lt arba telefonu 862068360

 

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, reaguodamas į LR Vyriausybės sprendimus dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje,

atšaukia spektaklį „Dialogai, numatytą rodyti 2020 m. balandžio 15 d. Klaipėdos dramos teatre.

Bilietus galite grąžinti toje kasoje, kurioje jie buvo įsigyti. Jei bilietai buvo pirkti internetu – juos galite grąžinti prisijungus prie savo paskyros www.tiketa.lt.

Pinigai bus grąžinti iki 2020 m. liepos 31 d.

 

 

Režisierius — Motiejus IVANAUSKAS

Dailininkė — Izabelė NAREČIONYTĖ

Kompozitorius — Matas SALADŽIUS

Šviesos dailininkas — Vilius VILUTIS

Režisieriaus asistentė — Regina GARUOLYTĖ

 

Vaidina: Vytautas ANUŽIS, Elzė GUDAVIČIŪTĖ, Šarūnas ZENKEVIČIUS, Povilas JATKEVIČIUS

 

 

2019 metais Motiejus Ivanauskas laimėjo LNDT organizuojamos Jaunųjų kūrėjų platformos konkursą. Jo pasiūlyta tema teatrui – scenoje prikelti Platono užrašytus „Dialogus“ (Platono užfiksuotas jo mokytojo, Sokrato, mintis) – komisijai pasirodė verta tolesnio vystymo.

 

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje aktorystę neseniai baigęs Motiejus Ivanauskas sako: „Daug kas liudija, kad gyvenime dažnai svarbus yra „aukso viduriukas“. Kitaip sakant – balansas tarp dviejų priešingų polių. Tai galioja ir psichologijoje, ir politikoje, ir naujo spektaklio struktūroje. ,,Dialoguose“ dėmesį traukia tai, kad Sokrato mokymai lyg ir akivaizdžiai ragina siekti „amžinųjų vertybių-dorybių“ – išminties, saiko, valios ugdymo – tačiau tuo pat metu jaučiama „laisva“ antikinės Graikijos atmosfera, ironiškas Sokrato požiūris save, pašnekovus ir į paties pasiūlomus pamąstymus. Tai iš karto nuteikia palankiai, nes Sokratas nelaiko savęs visažiniu, o tiesiog iškelia į paviršių tam tikras problemas, kurios tada visiems pasidaro akivaizdžios“, – sako jaunasis režisierius Motiejus Ivanauskas.

 

Sokratas – pagrindinis „Dialogų“ veikėjas, kurį vaidins Vytautas Anužis – savo amžininkams tiesmukai sakydavo, ką mano apie juos ir jų poelgius, o savo samprotavimus pagrįsdavo tvirtais argumentais taip, kad pašnekovai dažnai likdavo nusivylę, nes suprasdavo, kad nebegali paprieštarauti. Visgi, Motiejus Ivanauskas sako, kad dabar tikrai nesinori kurti pamokančio kūrinio, naudojant Sokrato išmintį kaip tiesos etaloną (tam greičiausiai nepritartų ir pats Sokratas, ne kartą sakęs: „žinau, kad nieko nežinau“). Daug paveikesnis atrodo principas, kai epizodai tiesiog paleidžiami „sklandyti“ tarp žiūrovų, paliekant galimybę pasijuokti, prieštarauti, galbūt – sutikti.

 

„Dialogų“ forma ypač paranki teatre. Kaip žinia, Sokratas, kalbėdamas su žmonėmis, užduodavo tikslius klausimus, kurie nuvesdavo prie to, kad pašnekovas akivaizdžiai pamatydavo, jog prieštarauja pats sau ir turėdavo pripažinti buvęs neteisus. Šiek tiek archajiška šių dialogų maniera gal ir skamba egzotiškai, tačiau tai suteikia galimybę įžvelgti, o įžvelgus – paryškinti komiškąją Sokrato pasikalbėjimų pusę.

 

Spektaklyje taip pat naudojamos ištraukos iš kūrinių: Ksenofonto „Atsiminimai apie Sokratą" ir Aristofano „Debesys".

 

Spektaklio rėmėjas: LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTERIJARenginio trukmė: 1 val. 30 min., vienos dalies.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 14 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Daugiau informacijos: www.teatras.lt

Draudžiama įsinešti: Maisto produktų, gėrimų, filmavimo ir fotografavimo kamerų.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Graikas Zorba

Graikas Zorba

  • Klaipėda, ŽVEJŲ RŪMAI, Klaipėdos m. kultūros centras, Taikos pr. 70
  • Rugsėjo 25 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 5 val. 58 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
KOK CLASSIC - 3

KOK CLASSIC - 3

  • Vilnius, COZY by Siemens arena
  • Rugsėjo 26 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 4 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 9 val. 32 min.
14,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje