IŠ NAUJOJO PASAULIO

IŠ NAUJOJO PASAULIO

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

Solistė

GABRIELĖ SUTKUTĖ (fortepijonas)

Dirigentas

MARKUS HUBER (Vokietija)

Programoje:

Sergej Rachmaninov – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 c-moll, op. 18

Antonín Dvořák – Simfonija Nr. 9 e-moll „Iš Naujojo pasaulio“, op. 95/B. 178

Vakaro solistė Gabrielė Sutkutė baigusi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnaziją studijas tęsia Londono karališkojoje muzikos akademijoje. Gabrielė yra dalyvavusi daugiau nei 20 tarptautinių ir respublikinių konkursų Lenkijoje, Italijoje, Škotijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Latvijoje, Maltoje, Estijoje, Ispanijoje. Pianistė pelnė 15 pirmųjų premijų bei keturis Grand Prix. 2019 m. ji laimėjo specialųjį prizą III Tarptautiniame pianistų konkurse „City of Vigo“. Penkerius metus iš eilės Gabrielė buvo apdovanota LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. Pirmą kartą kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru koncertuosianti pianistė, diriguojant vokiečių batutos meistrui Markui Hubertui, atliks S. Rachmaninovo Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui.

Nuo pat jaunystės Sergejus Rachmaninovas garsėjo ne tik kaip kompozitorius, puikiai jaučiantis muziką, bet ir kaip talentingas dirigentas. Kiek vėliau publiką jis sužavėjo ir kaip pianistas. Kalbant apie įžymiausią Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui c-moll, op. 18, reikėtų pradėti nuo kompozitoriaus Pirmosios simfonijos. Kūrinio premjera buvusi labai nesėkminga. Kompozitorius ir kritikas Cezaris Kiuji pasimėgaudamas negailestingai jį sukritikavo. Griežta ir pašaipi kritika sugniuždė jautrų kompozitorių. Jis nugrimzdo į gilią kūrybinę krizę. S. Rachmaninovui nusprendė padėti bičiulis, buvęs muzikantas, po to tapęs hipnozės specialistu – Nikolajus Dalis. Per hipnozės seansus jis įteigė bičiuliui, kad šis privalo parašyti koncertą fortepijonui, kuris grąžintų kūrėjai dvasinę pusiausvyrą ir taptų tikru šedevru. Taip gimė Antrasis koncertas – vienas monumentaliausių ir įspūdingiausių šio žanro kūrinių muzikos istorijoje.

Koncerte orkestras taip pat atliks čekų romantiko Antoníno Dvořáko monumentalią paskutiniąją, Devintąją simfoniją, dar kitaip vadinamą „Iš Naujojo pasaulio“. Čekų romantikas ją sukūrė gyvendamas Amerikoje, kurią tuo metu dažnas vadino Naujuoju pasauliu. Simfonijos pavadinimas, autoriaus duotas jau sukūrus visą kūrinį, nėra programiškas. Jam įtakos turėjo keletas priežasčių: A. Dvořáko gyvenimas JAV, pažintis su šioje šalyje skambėjusiu folkloru bei naujo, paties kompozitoriaus išskirto, kūrybinio laikotarpio pradžia.

KMSO inf.

Daugiau: www.kaunosimfoninis.ltRenginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Žiurkiagalviai (N-16) - Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

Žiurkiagalviai (N-16) - Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Gruodžio 3 d. 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
3 d. 5 val. 55 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
PREMJERA: JŪRINĖS ŠVIESOS / Klaipėdos Jaunimo teatras / KJT

PREMJERA: JŪRINĖS ŠVIESOS / Klaipėdos Jaunimo teatras / KJT

  • Klaipėda, Klaipėdos kultūros fabrikas
  • Gruodžio 5 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
4 d. 1 val. 37 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje