Lietuvos nacionalinis muziejus: Kazio Varnelio namai-muziejus

Lietuvos nacionalinis muziejus: Kazio Varnelio namai-muziejus

Pasirodymai:

Lietuvos nacionalinis muziejus: Kazio Varnelio namai-muziejus

Vilnius, Kazio Varnelio namai-muziejus

nuo 2,40 €

Bilietas galioja vienam apsilankymui bet kurią dieną bet kuriuo metu muziejaus darbo valandomis. Kazio Varnelio namai-muziejus dirba III–VII: 10–18.

Ką sužinosite?

Dailininko, kolekcininko Kazio Varnelio (1917–2010) namai-muziejus iš pirmo žvilgsnio primena nedidelį gyvenamąjį namą. Vis dėlto čia – daugiau nei keturiasdešimt ekspozicinių salių, kuriose tarpusavyje dera senoji grafika, žemėlapiai, Vakarų Europos skulptūra ir tapyba, istoriniai baldai, taip pat Tolimųjų Rytų menas bei paties K. Varnelio optinio meno kompozicijos.

Kazys Varnelis gimė ir užaugo Lietuvoje. Antrojo pasaulinio karo metais išvyko studijuoti į Austriją, vėliau persikėlė Vokietiją, o 1949 metais pasitraukė į JAV. Čia jis išgrynino savo stilių, tapo žinomu optinio meno atstovu, taip pat aistringu senosios dailės ir retų knygų kolekcininku. Po daugiau nei penkių dešimtmečių, praleistų emigracijoje, 1998 metais K. Varnelis grįžo į Lietuvą, apsigyveno namuose Didžiojoje gatvėje ir įsteigė čia muziejų. Dailininkas nuolat tobulino ekspoziciją, kūrė netikėtus, kontrastingus derinius, ilgainiui patį muziejų jis pavertė meno kūriniu.

Šiandien lankytojas savarankiškai gali apžiūrėti keturiolika muziejaus salių. Kitos lankomos su gidu iš anksto susitarus. Išplėstinė ekskursija suteikia progą ne tik geriau pažinti K. Varnelio tapybą bei kolekciją, bet ir pamatyti beveik 10 tūkstančių knygų talpinančią biblioteką ir abejingų nepaliekančią dailininko studiją.

Kazio Varnelio namai-muziejus – pirmasis kolekcininko muziejus Lietuvoje, kartu ir vienintelis menui skirtas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys.

Ką čia išvysite?

Vieninteles Lietuvos muziejuose eksponuojamas ispanų dailininko Francisco Goyaʼos graviūras iš garsiojo ciklo Los Caprichos (1798); 1631 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapį, vadinamąjį Radvilos Našlaitėlio žemėlapį; įspūdingus juodai baltus optinio meno šedevrus, tarp jų itin paveikią optinę kompoziciją „Convex and Concave“; modernaus dizaino baldus.


Daugiau informacijos: http://www.lnm.lt/muziejaus-padaliniai/ arba https://www.facebook.com/KVnamaimuziejus 

 Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Premjera! „Prarasti / Namai toli nuo namų“ | Šokio teatras „Aura“

Premjera! „Prarasti / Namai toli nuo namų“ | Šokio teatras „Aura“

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 7 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 5 val. 29 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Apeirono teatras: STABAT MATER

Apeirono teatras: STABAT MATER

  • Klaipėda, Klaipėdos dramos teatras, Teatro g. 2
  • Gruodžio 7 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 15 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 6 val. 59 min.
6,60 € 13,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje