Lietuvos nacionalinis muziejus: Senasis arsenalas

Lietuvos nacionalinis muziejus: Senasis arsenalas

Pasirodymai:

Lietuvos nacionalinis muziejus: Senasis arsenalas

Vilnius, Senasis arsenalas

nuo 2,40 €

Bilietas galioja vienam apsilankymui bet kurią dieną bet kuriuo metu muziejaus darbo valandomis. Senasis arsenalas dirba II–VII: 10.00–18.00.

Ką sužinosite?

Archeologijos ekspozicija „Lietuvos proistorė“ – tai 12 tūkstančių metų kelionė, prasidedanti nuo seniausio įvykio – kai nuslinkus ledynui Lietuvos teritorijoje pasirodo pirmieji žmonės, ir pasibaigianti geležies amžiuje, kai Lietuvoje susiformuoja baltų gentys, kurių pagrindu tuoj bus kuriama valstybė.

Pirmo aukšto salėje „Lietuva iki Kristaus“ lankytojas susipažįsta su seniausiais eksponatais – akmens amžiuje vietos gyventojų naudotais darbo įrankiais ir ginklais. Archeologiniai radiniai, susiję su medžiokle, namų ūkiu, žvejyba, ankstyvąja žemdirbyste, menu, tikėjimu, atskleidžia priešistoriniais laikais Lietuvos teritorijoje gyvenusio žmogaus pasaulėžiūrą. Papildytoje ekspozicijoje pristatomos septynių pačių reikšmingiausių akmens amžiaus radinių kopijos suteikia unikalią galimybę prisiliesti prie to, ką sukūrė pirmykštis žmogus.

Antro aukšto salė „Lietuva iki valstybės susidarymo“ apima daugiau kaip tūkstančio metų laikotarpį jau po Kristaus gimimo. Žmonių buities, gyvensenos raida nuo I iki XIII amžiaus išdėstyta atskiromis temomis: mainai ir prekyba, žemdirbystė, metalurgija, ginkluotė, raitelis ir žirgas, verpimas ir audimas, keramika. Lietuvių tautos etninė istorija pristatoma per atskirų baltų genčių: lietuvių, jotvingių-sūduvių, aukštaičių, sėlių, žiemgalių, žemaičių, skalvių, kuršių – archeologinius radinius ir laidosenos papročių kaitą.

Ekspozicija išsamiai pristatoma muziejaus išleistuose Lietuvos proistorės ekspozicijų vadovuose lietuvių ir anglų kalbomis.

Ką čia išvysite?

Prieš beveik 8 tūkstančius metų palaidotą žynį ir jį į anapusinį pasaulį palydėjusią moterį; Briedžių briedę – vienintelę tokią Lietuvoje 5 tūkstančių metų senumo apeiginę lazdą su briedės galva; akmens amžiaus gintaro dirbinių kolekciją; patį pirmąjį siužetinės dailės pavyzdį Lietuvos teritorijoje – ant puodo pavaizduotą rankas į dangų iškėlusį žmogų; baltų juvelyrikos šedevrus; karių ginklus ir XIII–XIV a. sidabro pilną Stakliškių lobį, kuris sveria 3 kilogramus.

Daugiau informacijos: http://www.lnm.lt/muziejaus-padaliniai/ arba https://www.facebook.com/lnmuziejus Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

3D šventinis turas „Metas Susitikti”

3D šventinis turas „Metas Susitikti”

  • Ukmergė, Ukmergės kultūros centras
  • Gruodžio 8 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 8 val. 58 min.
9,12 € 15,20 €
Pirkti
PREMJERA! Monospektaklis „BŪTI“. Taško teatras

PREMJERA! Monospektaklis „BŪTI“. Taško teatras

  • Panevėžys, Panevėžio teatras Menas
  • Gruodžio 8 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 20 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 9 val. 26 min.
7,32 € 12,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje