LVSO | BALTIJOS ŠALIŲ ORKESTRŲ FESTIVALIS: „EPITAFIJA PRAEINANČIAM LAIKUI“

LVSO | BALTIJOS ŠALIŲ ORKESTRŲ FESTIVALIS: „EPITAFIJA PRAEINANČIAM LAIKUI“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

Simfoninis koncertas

BALTIJOS ŠALIŲ ORKESTRŲ FESTIVALIS: „EPITAFIJA PRAEINANČIAM LAIKUI“

 

P. Vasks. „Vox Amoris“: fantazija smuikui ir styginių orkestrui

E. S. Tüür. Koncertas violončelei ir orkestrui

B. Kutavičius. Simfonija-oratorija „Epitafija praeinančiam laikui“

 

Līga Baltābola, smuikas (Latvija)

Marcel Johannes Kits, violončelė (Estija)

Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas)

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Kovo 4 d. Valdovų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, surengs Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertą „Epitafija praeinančiam laikui“, kurį skirs Ukrainos ir jos žmonių palaikymui. „Neįmanoma žodžiais perteikti tų jausmų, kuriuos šiuo metu jaučiu – viskas, ką pasakyčiau, būtų per mažai“, – prieš koncertą sakė maestro G. Rinkevičius. Koncerto metu kartu su organizacija „Stiprūs kartu“ orkestras kvies žmones aukoti pagalbai Ukrainoje.

Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertas šį pavasarį kaip ir kasmet pakvies klausytojus susipažinti su turtinga Baltijos šalių muzikine padange. Žymiausių Baltijos šalių kompozitorių kūrinius šį vakarą atliks latvių smuikininkė Līga Baltābola, estų violončelininkas Marcelis Johannesas Kitsas ir maestro Gintaro Rinkevičiaus diriguojamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kartu su Latvijos ir Estijos nacionalinių simfoninių orkestrų muzikantais.

Pirmojoje koncerto dalyje skambės latvių kompozitoriaus Pēterio Vasko (g. 1946) fantazijai smuikui ir styginių orkestrui „Vox Amoris“, kurią atliks Liepojos simfoninio orkestro koncertmeisterė, smuikininkė Līga Baltābola. Estų kompozitoriaus Erkki-Sveno Tüüro (g. 1959) koncertą violončelei ir orkestrui grieš vienas daugiausiai žadančių Estijos violončelininkų, Johanneso Brahmso (Austrija) ir George‘o Enescu (Rumunija) tarptautinių konkursų laureatas  Marcelis Johannesas Kitsas.

Antrojoje koncerto dalyje klausytojai galės išgirsti vieną reikšmingiausių lietuvių kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus (1932–2021) kūrinių – „Epitafija praeinančiam laikui“. Simfonija-oratorija buvo kuriama dviem etapais – 1973 m. parašytos pirmosios dvi dalys, 1998 m. jos ištaisytos ir parašytos dar dvi Sigito Gedos tekstais. Šis įstabus kūrinys apdainuoja keturis reikšmingiausius Vilniaus istorijos momentus: 1323 m. – Gedimino laiške Vilnius pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, 1579 m. – įkurtas Vilniaus universitetas, 1832 m. – kankiniai pasiaukojo už Lietuvos laisvę ir 1989 m. – atšventinta Vilniaus Katedra. Nacionaline premija įvertinta B. Kutavičiaus kūryba visada patraukia sumanymų originalumu. Kompozitorius laikomas lietuviškojo minimalizmo pradininku, jo kūrybos šaknys glūdi archajiškose lietuvių liaudies muzikos formose. Iš pažiūros paprastos, tačiau nuolat kartojamos ir auginamos jo garsų sistemos turi magišką poveikį klausytojams ir visuomet alsuoja gyvybe, keri jausmo jėga. 

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti 2 papildomas eiles A ir B bei stovimas vietas. PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Vilniaus kongresų rūmų virtualus turas - http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas. Jo pagalba galite išsirinkti Jums tinkamiausias vietas.Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ

Daugiau informacijos: www.lvso.lt Neįgaliajam asmeniui, pateikus neįgaliojo asmens pažymėjimą..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje