Trumpų filmų programa I (Specialioji programa „Baltijos keliai“)  (Skalvija)

Trumpų filmų programa I (Specialioji programa „Baltijos keliai“) (Skalvija)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Baltijos kelias

Baltic Way

Rež. Arūnas Matelis, Audrius Stonys

(Lietuvos SSR, 1989, liet. k., 10 min.)

Audriaus Stonio ir Arūno Matelio filmas – lyriškas ir nostalgiškas Baltijos kelio, vykusio 1989 m. rugpjūčio 23 d., dokumentas, kuriame subtiliai perteikta to meto Lietuvos žmonių bendrystė ir susitelkimas siekiant svarbaus tikslo – vėl tapti laisva ir oria tauta suverenioje valstybėje. Filmo pradžioje ir pabaigoje girdime Vytauto Mačernio eilėraščio „Į viršūnes“ posmą ir stebime žmones, judančius grindiniu, degančius žvakes, vykstančius automobiliais, skrendančius malūnsparniais, giedančius ir susijungusius rankomis į gyvąją grandinę Baltijos kelyje. (N-13)

Drakono metai

Draakoni aasta

Rež. Andres Sööt

(Estijos SSR, 1989, estų k., angl., liet. subt., 59 min.)

Įvykiai Estijoje, atvedę ją į Nepriklausomybę, pagal kinų kalendorių nutiko Drakono metais. Estų tauta, siekdama laisvės, turėjo pasisemti kantrybės, atkaklumo ir ryžto – apie tai tarsi sufleruoja estų dokumentininko Adreso Sööto kino kronikos pavadinimas.

Režisieriui pavyko kruopščiai ir chronologiškai nuosekliai pavaizduoti 1988-ųjų politinių ir visuomeninių įvykių amplitudę: nuo Estijos Liaudies Fronto susikūrimo balandžio mėnesį iki Estijos Aukščiausiosios Tarybos paskelbtos suvereniteto deklaracijos lapkričio 16 dieną. A. Söötas, atidus ir pastabus režisierius, taip pat pagauna juoką keliančius kasdienio estų gyvenimo fragmentus, su didele ironija parodydamas deficitinių prekių problemą sovietinėje rinkoje, kai trūko ir maisto, ir kasdienio vartojimo prekių. (N-13)

24 d. – 17 val. Seanse dalyvaus Arūnas Matelis ir Audrius Stonys.Renginio trukmė: 1 val. 9 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Skalvijos kino centras, VšĮ.

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje