MATERIA MAGICA 2019 | Ari Teperberg (Izraelis) | „Ir mano širdis beveik sustojo“

MATERIA MAGICA 2019 | Ari Teperberg (Izraelis) | „Ir mano širdis beveik sustojo“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

SUAUGUSIEMS IR JAUNIMUI

Šis spektaklis pastatytas kartu su Leipcigo „Westfluegel“ teatru (Vokietija) ir Izraelio nepriklausomų teatro kūrėjų asociacija.

Aris Teperbergas kviečia žiūrovus į kelionę po paties sukurtą neverbalinio, jutiminio bendravimo pasaulį, kuriame net menkiausi pojūčiai tampa kupini džiaugsmo, skausmo ar grožio. Įkvėptas Helenos Keller minčių ir to ryšio, kurį ji jautė su Bethovenu, kurčiu kaip ir ji pati, šis spektaklis pasakoja apie neįtikinėtiną muzikos galią, leidžiančią žmonėms bendrauti nepaisant ribų, negalios ir vienatvės. Leistis į šį kūrybinį procesą menininką paskatino garsios kurčnebylės autorės ir intelektualės Helenos Keller 1924 metais parašytas laiškas Niujorko simfoniniam orkestrui, kuriame ji pasakojo, kaip „klausėsi“ jo atliekamos Bethoveno Simfonijos Nr. 9, lytėdama radijo imtuvo membraną ir jausdama vibracijas. Šiame spektaklyje siekiama sukurti padidinto jautrumo erdvę, kurioje vyksta savotiška pojūčių alchemija. Helenos Keller tekstai, kartu su užburiančia Bethoveno muzika, pasirodo skirtingomis formomis ir vėl dingsta, vibruoja, tarsi laikinai pažabota ir siekianti ištrūkti vulkaninė jėga. Žiūrovai gali iš arti pažvelgti į atlikėjo kūną, kuris, suderintas tarsi jautriausias muzikos instrumentas, ieško alternatyvios kalbos kalbėtis, bendrauti, būti suprastam.

Ari Teperberg gimė 1989 m. Jeruzalėje. Teatro kūrėjas, operos režisierius ir atlikėjas. 2011 m. laimėjo Jeruzalės fondo premiją. 2013 m. baigė Jeruzalės vizualaus teatro mokyklą. Kiti jo kūriniai: 2014 m. Akko festivalyje pirmą kartą parodytas spektaklis „Noriu šokti, Keite!“, laimėjęs apdovanojimą už geriausią scenos kalbą ir kostiumus. Šis darbas taip pat buvo parodytas Šiuolaikinio meno centre Tel-Avive bei Prahos kvadrienalėje. Jo performansų diptikas „Kas nutiko mano balsui?“ – tai pasirodymas, kurį sudaro du studijų metais sukurti spektakliai.

2009 m. Aris kartu su Inbal Yomtovian įkūrė trupę „Golden Delicious“. Jų kartu sukurti objektų teatro spektakliai „Džonatanas ir mėlynasis stalas“, „Smulkūs pokyčiai“, „Skaidrumas“, „Heidė“ jau yra apkeliavę ne tik Izraelį, bet ir festivalius Vokietijoje, Prancūzijoje, Tailande, Brazilijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Serbijoje ir kt. Šiuo metu Aris dėsto objektų teatrą Haifos universitete.

Atlikėjai:

Idėjos autorius, atlikėjas: Ari Teperberg

Atlikėjas: Marco Milevski

Kompozitorius, kūrybinis partneris: Avshalom Ariel

Garso dailininkas, kūrybinis bendradarbis: Tomer Damsky

Šviesų dailininkas, scenografas: Omer Sheizaf

Kostiumai: Dor Frank

Tarptautinių gastrolių vadyba: as is presenting arts

Nuotraukų autorius: Yair Meyuhas

Plakato autoriai: Harel and Maayan Studio

Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Klaipėdos lėlių teatras, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.materiamagica.lt Organizatorių telefono numeris: +37064458059.

Draudžiama įsinešti: Maistą ir gėrimus.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Bani Folk Band

Bani Folk Band

  • Kaunas, Sakramento kiemelis
  • Birželio 27 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 23 val. 2 min.
12,00 € 20,00 €
Pirkti
Vilniaus „FK Riteriai“ futbolo klubo varžybos A lygoje Vilniaus „FK Riteriai“ - Kauno „Stumbras“

Vilniaus „FK Riteriai“ futbolo klubo varžybos A lygoje Vilniaus „FK Riteriai“ - Kauno „Stumbras“

  • Vilnius, Lietuvos futbolo federacijos stadionas
  • Birželio 29 d., 20:00 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 21 val. 32 min.
1,80 € 3,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
MASHINA VREMENI @KLAIPĖDA

MASHINA VREMENI @KLAIPĖDA

Galioja iki: 07-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje