Naujasis Baltijos šokis: Lietuvių kūrėjų šokio eskizų programa

Naujasis Baltijos šokis: Lietuvių kūrėjų šokio eskizų programa

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Dėmesio! Dėl lietaus atšaukiamas liepos 27 d. pasirodymas.

Lietuvos kūrėjų šokio eskizų programa

Urtė Groblytė, Marius Pinigis, Petras Lisauskas, Julija Mintautė (Kauno šokio teatras „Aura“), Marius Eidrigevičius (Vilniaus miesto šokio teatras Low Air)

 

„One duet”

Urtė Groblytė (Lietuva) ir Jean Pierre Bure Gonzalez (Čilė)

Šiame darbe mes tyrinėjame kūnų, kaip neutralių objektų, daiktų suvokimą bei jų tarpusavio sąveiką. Beveidės, bejausmės figūros išmestos į tam tikrą vietą ir laiką, juda be tikslo ir turi tik viena kitą. Lytėjimas, įsiklausymas, adaptacija, parama – tai veiksniai, padedantys šiai figūrai(-oms) judėti pirmyn, bet bėgant laikui mechaniški veiksmai transformuojasi į kažką naujo, nepažinto, kažką žmogiško ir paprasto, kaip apsikabinimą. Kažkur tarp daiktų ir žmonių esame mes. Ne aš, jis ar ji, bet mes.

--

Per kūną

Marius Pinigis

Tiriamasis performatyvus šokio projektas, nagrinėjantis individo-kūrėjo santykį su aplinka, pačiu savimi ir kitais žmonėmis esamuoju laiku, ir šių elementų kontekste analizuojantis šokį/judesį, kaip pirmapradę komunikacijos priemonę. Tai tarsi grįžimas prie savo, kaip kūrėjo esmės, šokio, kaip pirmapradės komunikacijos priemonės. Tai galimybė per šokį iš naujo patirti ir įprasminti erdvę, aplinką, kuri mus supa, tačiau dėl pandemijos ir jos keliamų ribojimų tarsi esame atskirti nuo jos arba pilnai negalime jos patirti. Kartu tai būdas erdvėje iš naujo permąstyti savo, kaip individo vietą, reiškimosi galimybes, „įsikūnijimą“ į aplinką, kurioje buvome pratę gyventi iki-pandeminiame laikotarpyje.

--

„KąMertonas“
Petras Lisauskas

„Mano idėjos visada kinta, nuolat sukasi aplink vieną centrą, o aš tą centrą visada matau iš  skirtingo kampo. Todėl visada būsiu kaltinamas nenuoseklumu. Tačiau manęs jau nebebus ten, kad išgirsčiau šį kaltinimą.“

„Menas suteikia mums galimybę save atrasti ir tuo pačiu metu pamesti.“ 

T. Merton

„Esu iš tų kūrėjų, kurie idėją nešiojasi ilgai. Tomo Mertono asmenybė, jo nueitas asmeninis, kūrybinis bei dvasinis kelias „užkabino“ maždaug prieš du metus. Net prie jo pavardės (Mertonas) pridėjus klausimą „ką?“, išeina kamertonas. Iš čia išplaukia ir aktualumas – turbūt visi žmonės, o ypač kūrėjai, turi savo „vidinius kamertonus“ pagal kuriuos sprendžia išorinius veiksmus, priima sprendimus buityje, kūryboje, dvasiniame kelyje. Ypač šiais, labai įdomiais laikais, kai tai, ką laikėme norma (dogma) buityje, kūryboje ir jos sklaidoje labai stipriai „susiūbuoja“ pandemijos fone. Tai laikas, kai daug žmonių pradeda klausti daug klausimų ir neretas pradeda ieškoti jų religiniuose šaltiniuose.“ – P. Lisauskas.

--

„Vyrsmas“

Marius Eidrigevičius (Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR)

,Vyrsmas‘‘ – praplėstojo urbanistinio šokio spektaklis apie santykį su savimi ir kitu žmogumi. Šie – santykių – klausimai, suaktualėję karantino ir priverstinos saviizoliacijos laikotarpiu, kelia bendražmogišką egzistencinę problemą, ypač visuomenės iškeliamą norminį vyriškumą. Pandemijos akivaizdoje itin išryškėjo kasdienybės trapumas ir jį lydintis nesaugumas dėl ateities, kurio pasekmės jaučiamos dažno emocinėje, psichologinėje ir netgi fizinėje būklėje. Šiame monospektaklyje vaizduojama šiuolaikinio vyro kelionė iš senojo į naująjį jam pasaulį. Tai ne tik jaunojo menininko, choreografo ir šokėjo Mariaus savirealizacija jo karjeroje, kartu tai ir savi-terapija kūrybos procese bei kvietimas kitiems atsigręžti į save.

Spektaklyje nagrinėjamos temos ir keliamos problemos suponuoja tikslinę auditoriją vyresniųjų̨ paauglių ir suaugusiųjų̨ auditoriją – tiek kultūros mėgėjų̨, tiek profesionalų.

--

,,puff..’’
Julija Mintautė (Kauno šokio teatras ,,Aura’’)

Muilo burbulas gražus tol, kol nesusprogsta. Puff..

Svajonės rožinės tol, kol nesubliūkšta. Puff..

Kortų namelis stovi tol, kol kažkas nenusičiaudėja. Puff.

Kvietimas su šypsena pasižiūrėti į kelyje greitai atrandamus ir greitai prarandamus dalykus.

 

 Atlikėjai:

Urtė Groblytė

Marius Pinigis

Petras Lisauskas

Julija Mintautė (Kauno šokio teatras „Aura“)

Marius Eidrigevičius (Vilniaus miesto šokio teatras Low Air)

Renginio trukmė: 1 val., Ne.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (Ne).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE (Ne).

Renginio organizatorius: Lietuvos šokio informacijos centras, VšĮ

Daugiau informacijos: Naujasis Baltijos šokis Tel.: +370 5 2040835.

Draudžiama įsinešti: Renginiui trukdančius daiktus.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

STALO TEATRAS | Teatrinė instaliacija „Muilo opera: Burbuliuko meilė“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Teatrinė instaliacija „Muilo opera: Burbuliuko meilė“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 28 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 22 val. 23 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
LOW AIR 10 FEST: šokio spektaklis ritualas - SU(si)TIKIMAS

LOW AIR 10 FEST: šokio spektaklis ritualas - SU(si)TIKIMAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 28 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 10 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 2 val. 11 min.
12,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje