AAT | Artūro Areimos teatro spektaklis ŪBO TEISMAS

AAT | Artūro Areimos teatro spektaklis ŪBO TEISMAS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Spektaklis "Ūbo teismas"
pagal Simon Stephens pjesę

Pjesę iš anglų kalbos vertė Andrius Jevsejevas
Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba

“The Trial of Ubu” (,,Ūbo teismas”) - Simono Stephenso satyrinė pjesė, pirmą kartą išleista 2012 m. Pagrindinį pjesės veikėją autorius ,,skolinasi” iš Alfred Jarry pasauline klasika tapusios groteskinės pjesės ,,Karalius Ūbas”, ne kartą pristatytos Lietuvoje. “The Trial of Ubu” veiksmas vyksta Hagoje, vienoje iš svarbiausių Jungtinių Tautų būstinių - Tarptautiniame Teisingumo Teisme, kur į 21 amžių perkeltas amoralus diktatorius Karalius Ūbas stoja prieš tarptautinį tribunolą, kad atsakytų už savo nusikaltimus prieš žmoniją ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus. Autorius savo pjese komentuoja šiandieninės tarptautinės teisinės sistemos absurdiškumą ir per ją kelia klausimą - kaip mes šiandien susitvarkytume su tokiu akiplėšišku nusikaltėliu, kaip išspręstume teisinio ir moralinio teisingumo dilemą, teisdami žmogų, kuris ne tik atvirai nepaklūsta egzistuojančioms moralės ir teisės nustatytoms normoms, bet iš esmės mąsto visai kitokiomis moralinėmis kategorijomis? Režisierius Artūras Areima su trupe spektaklyje pagal S. Stephenso pjesę kelia šiuos klausimus: kaip galime atsikratyti korumpuoto mąstymo? Iš ko kyla noras piktnaudžiauti galios pozicijomis?


Artūras Areima : „Žmogus iš prigimties yra egoistas ir linkęs tenkinti savo instinktyvius poreikius, tačiau nepaisant to, jie pabrėžia žmogaus polinkį į socialinį gyvenimą. Žmoguje nuolatos verda įtampa tarp jo socialinės ir asocialios pusių. Kantas šį reiškinį pavadino nedraugišku draugiškumu, o Freudas šią įtampą įvardijo, kaip nuolatinę kovą tarp Eroso ir polinkio į Mirtį – sadizmo. Manau, jog mes visi gyvename viename dideliame kalėjime ir kiekvieną akimirką kažką teisiame. Kažkas visada virsta teisesniu už mus pačius. Tokia mūsų prigimtis – gintis, norėti būti gerais, geresniais. Būtent noras būti geresniu, kitą padaro blogesniu, kaltesniu, jei jis mažiau atsparus gerumo įgeidžiams. Žinoma, yra ir lengviausias pasirinkimas: balansuoti ant sistemos ištempto lyno, nes mes tam treniruojami nuo lopšio – laikyti šį vestibiuliarą. Bet taip prarandame save, nes esame susikaupę tik ties baime nukristi žemyn."

Spektaklio metu žiūrovai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes.

Daugiau informacijos : www.areimosteatras.ltAtlikėjai:

Režisierius/scenografas: Artūras Areima

Scenografo asistentas: Matas Makauskas

Kostiumų dailininkas: Artūras Areima

Režisieriaus asistentė: Inga Sanakojevaitė

Vaidina: Rokas Petrauskas, Karolis Legenis, Monika Poderytė, Tomas Rinkūnas, Modesta Jakeliūnaitė

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Artūro Areimos teatras, VšĮ

Daugiau informacijos: www.areimosteatras.lt.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje