RYTOJ BUVO VAKAR. Rež. Aidas Giniotis

RYTOJ BUVO VAKAR. Rež. Aidas Giniotis

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Fantastinė dokumentika

14+

 

...Žmonės naikins vienas kitą.

Žmonės naikins gamtą ir pasaulį... Uždraus Dievą... Uždraus Velnią... Visi pamirš visas paslaptis... Visus valdys pinigai... Žmonės taps paklusniais robotais. Patys dauginsis ir kurs robotus... Globalus tinklas pakeis smegenis... Vartojimas pakeis mąstymą... TAI JAU BUVO AR TIK BUS?

...Prisikels Nojus ir vėl sumeistraus arką... Vanduo dings... Saulės sistemoje po sprogimų atsiras daugiau planetų... Žmonės kelsis į Žemės pakaitalą Terra Soror... Laikas nebebus kliūtis... Bus klonuotas Einšteinas... Ant klonų galvų kris kinetiniai obuoliai... TAI BUS?

Ir kažkada kažkas galbūt vėl pasakys: TAI JAU BUVO.

 

Spektaklio kūrėjai kreipiasi į jauną žmogų ir stengiasi suprasti, kas formuoja jo vertybes, santykius su bendraamžiais ir tėvais. Ar šiuolaikinis jaunas žmogus yra pasirengęs stoti akistaton su tikrove, ar linkęs bėgti nuo jos?

 

Pagrindinė veikėja, jauna mergina, išgyvena rūpesčius ir kelia kiekvienam bręstančiam žmogui kylančius egzistencinius klausimus. Kas yra asmeninė ir šalies laisvė, Tėvynė, patriotizmas? Kodėl svarbu suvokti praeitį? Kaip ji gali padėti gyventi?

 

Mergina keliauja į praeitį ir susitapatina su bendraamže paaugle, kuri penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje kartu su mama buvo ištremta į Sibirą. Jas daug kas skiria, bet tikriausiai ir sieja. Keliaudama atminties, svajonių, fantazijų ir faktinės istorijos labirintais, mergina susiduria su realiu skausmu, patiria netektis, tačiau patenka ir į kuriozines bei šypseną keliančias situacijas. Kelionė ją brandina ir kelia naujus klausimus.

Ar tremties patirtys yra tik keli puslapiai istorijos vadovėlyje, kuriuos iškalame mokyklos suole ir vangiai prisimename valstybinių švenčių metu? Ir ar galime būti tikri, kad mūsų laisvė mums garantuota?..

 

Režisierius – Aidas Giniotis.

Vaidina – Janina Matekonytė – Antanėlienė, Aldona Bendoriūtė – Gadliauskienė, Nerijus Gadliauskas, Ieva Kaniušaitė, Gediminas Storpirštis, Neringa Varnelytė. 

Režisieriaus asistentas – Tauras Čižas.

Dailininkė – Laura Luišaitytė.

Vaizdo menininkas – Vaidas Lekavičius. 

Premjera: 2022 m. kovo 15 d.

Spektaklyje naudojama vaizdo medžiaga iš Lietuvos nacionalinio muziejaus ir LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus rinkinių.

 Atlikėjai:

Janina Matekonytė – Antanėlienė

Aldona Bendoriūtė – Gadliauskienė

Nerijus Gadliauskas

Ieva Kaniušaitė

Gediminas Storpirštis

Neringa Varnelytė

Renginio trukmė: 1 val. 10 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 14 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Valstybinis jaunimo teatras

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje