SIRENOS'16: VARŠUVOS KABARETAS

SIRENOS'16: VARŠUVOS KABARETAS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

VARŠUVOS KABARETAS (Lenkija)

Režisierius: Krzysztof Warlikowski

Adaptacija: Krzysztof Warlikowski, Piotr Gruszczyński, Szczepan Orłowski

Vaidina: Stanisława Celińska, Magdalena Cielecka, Ewa Dałkowska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Maja Ostaszewska, Magdalena Popławska, Claude Bardouil, Andrzej Chyra, Bartosz Gelner, Wojciech Kalarus, Redbad Klijnstra, Zygmunt Malanowicz, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek, Maciej Stuhr

Prodiuseriai: Nowy Teatr

Koprodukcija: Festival d’Avignon, Les Theatres de la Ville de Luxembourg, Theatre National de Chaillot - Paris, Theatre de la Place - Liege, La Comedie de Clermont-Ferrand, Narodowy Instytut Audiowizualny

Premjera: 2013 m. liepa, Gdynė

Krzysztofas Warlikowskis – viena iš atpažįstamiausių Lenkijos teatro pavardžių. Jaunystėje turėjęs galimybę mokytis iš Lenkijos teatro meistrų Konrado Swinarskio, Jerzy Jarockio ir Andrzejaus Wajdos bei savo tiesioginio mokytojo Krystiano Lupos kuriamų teatrinių įspūdžių, vėliau K. Warlikowskis, dėka viešnagės Paryžiuje ir kelionės po senojo kontinento teatrus, turėjo galimybę dirbti su režisieriais Peteriu Brooku, stebėti Giorgio Strehlerio ir Ingmaro Bergmano darbą.

„Varšuvos kabaretas“, įkvėptas Johno Van Druteno pjesės „Aš esu kamera“ ir Johno Camerono Mitchello filmo „Shortbus“, grąžina mus į 1930-ųjų reviu kabaretą: intensyvūs ritmai ir garsai tarsi bando nuslopinti artėjančio militaristinio maršo nuojautas. Scenoje atsiveria dvi konkrečios istorinės realybės: Veimaro Vokietija, prieš užimant ją naciams ir Niujorkas po rugsėjo 11-osios išpuolių. Tai – dvi virtualios laiko ir erdvės laboratorijos, kuriose istorinės aplinkybės iššaukia užslėptas baimes, seksualines ir erotines fobijas bei ilgesį, sukeliančius įtampą, vedančią į krizines situacijas. Tuo pačiu, nuspalvintas skoningu humoru, spektaklis leidžia įsijausti į fantasmagorišką personažų kasdienybę. Šie du kontrastingi pasauliai tarnauja kaip veidrodis, kuriame šiandieninė Varšuva – o tuo pačiu ir kiti panašių istorinių patirčių Europos miestai – gali regėti savo atspindį.

Slegiančios normalizacijos amžiuje žmonių teisė būti savimi ir jų saviraiškos laisvė yra vis stipriau griaunama, o socialinės normos tampa kalėjimu. Sujungdamas dvi skirtingas eras ir vietas, režisierius tyrinėja šiandieninio pasaulio laisvės limitus ir ribas, o varžantys draudimai gali nustoti galioję tik uždarose, slaptose erdvėse, kur pašaliečiams nevalia patekti. Teatras yra tokia vieta. Warlikowskis, nuolat siekiantis provokuoti debatus su žiūrovais apie jam labiausiai rūpinčius klausimus, šio spektaklio išeities tašku pasirinko kabareto žanrą. Kabaretas – tai laisvės erdvės sąvoka, reglamentuojama nesibaigiančio karnavalo netvarkos. Nowy Teatr komanda priešprieša sustato du skirtingus priespaudos scenarijus ir įsuka spalvingą absurdo viesulą.

Krzysztof Warlikowski

Gimė Lenkijoje 1962 m. ir šiuo metu yra vienas ryškiausių Europos teatro režisierių. Scenografė Małgorzata Szczęśniak ir dramaturgas Piotras Gruszczynskis yra ilgaamžiai Warlikowskio kūrybiniai palydovai. Nuo 2008 m. K. Warlikowskis – Varšuvos Nowy Teatr meno vadovas. Čia jis sukūrė spektaklius „(A)Pollonia“ (2009), „Pabaiga“ (Koniec, 2010), „Afrikietiškos istorijos pagal Shakespeare‘ą“, (Opowieści afrykańskie według Szekspira, 2011), „Varšuvos kabaretas“ (Kabaret Warszawski, 2013) ir „Prancūzai“ (Francuzy, 2015). Dirbdamas savo teatre Warlikowskis sukūrė teatro, įtraukiančio į diskusijas žiūrovus, viziją, kuri šiemet išsipildė atidarius naujo teatro patalpas buvusios gamyklos teritorijoje. Krzystofas Warlikowskis yra pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp kurių – Prancūzijos teatro kritikų sąjungos prizas (2003 ir 2008), Mejerholdo apdovanojimas Maskvoje (2006), Europos Naujosios teatro realybės prizas (2008), Niujorko Obie apdovanojimas (2008), Rusijos „Auksinė kaukė“ (2011), Prancūzijos Meno ir literatūros ordino komandoro apdovanojimas (2013).Renginio trukmė: 4 val., 1 pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Daugiau informacijos: www.sirenos.lt Tel.: 861497424.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PAVIENĖS VIETOS. Jazzu akustiniai koncertai - Mano namai

PAVIENĖS VIETOS. Jazzu akustiniai koncertai - Mano namai

  • Mažeikiai, Mažeikių kultūros centras
  • Balandžio 9 d. 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
37 d. 12 val. 39 min.
13,65 € 27,30 €
Pirkti
PAVIENĖS VIETOS. Jazzu akustiniai koncertai - Mano namai

PAVIENĖS VIETOS. Jazzu akustiniai koncertai - Mano namai

  • Utena, Utenos kultūros centras
  • Balandžio 18 d. 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
39 d. 11 val. 42 min.
16,30 € 32,60 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje