VŠDT spektaklis „Remyga“, rež. O. Koršunovas

VŠDT spektaklis „Remyga“, rež. O. Koršunovas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Balandžio 13 d. 18.30 val. Klaipėdos dramos teatre turėjęs vykti VŠDT spektaklis REMYGA dėl aktoriaus ligos perkeliamas į gegužės 11 d. (trečiadienį) 18.30 val.

Bilietai galioja tie patys. Taip pat bilietus galite grąžinti įsigijimo vietose (internetu arba bilietų kasose) iki balandžio 27 d.

Atsiprašome už nepatogumus.

REMYGA

Psichodelinė roko baladė apie Šiaulių mentą

Pjesės autorius – Rimantas Kmita

Režisierius – Oskaras Koršunovas

 

Režisieriaus asistentas – Jokūbas Brazys

Scenografė – Irina Komissarova

Kostiumų dailininkės – Justina Ignatavičienė, Greta Milevičiūtė

Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas

Video menininkas – Ignas Juzokas

Muzika – Paulius Ignatavičius, Lukas Malinauskas, Gintas Gascevičius, Severinas Norgaila, Eligijus Žilinskas, Paulius Trijonis.

Premjera – 2020 m. spalio 22 d.

Spektaklis rodomas lietuvių kalba.

 

Spektaklis „Remyga“ nuo pirminio sumanymo iki galutinio realizavimo yra susijęs su Šiauliais. Specialiai šiam spektakliui pjesę rašęs bestselerio „Pietinia kronikas“ autorius Rimantas Kmita pateikia fantasmagorišką istorijos versiją, nuaustą iš tikrų faktų ir fikcijos. Pjesėje kalbama apie miestą ir jo žmones, apie tikrus įvykius ir mitus, apie tuos, kuriems miestas tapo jų likimu. „Remyga“ grąžina žiūrovus į pirmuosius Nepriklausomybės metus. Su kokiais (ne)matomais priešais tuomet kovojome? Kuo mes buvome ir kuo tapome?

Pjesės veiksmas vyksta prieštaringais 1988-1992 metais Šiauliuose. Daugelis dar gerai prisimename šį sudėtingą pokyčių laiką, kai su nepriklausomybės idealizmu grūmėsi tamsiosios senųjų struktūrų jėgos. Tarp šių dviejų jėgų blaškosi ir pagrindinis pjesės herojus – Remyga. Atitarnavęs sovietinėje armijoje Afganistane, Remyga grįžta į gimtuosius Šiaulius. Jis norėtų gyventi kaip „visi normalūs žmonės“ – būti mylimu vyru, geru tėvu, pareigingu darbuotoju. Tačiau praeities šešėliai ir aplink tvyrantis chaosas vis tirštėja, o tamsiosios jėgos įgauna vis didesnių galių. Kaip tokioje chaotiškoje visuomenėje nubrėžti ribą tarp gėrio ir blogio? Kaip išlikti sąžiningu prieš save ir kitus? Kaip suvaldyti savo vidinius demonus? Kokia yra nepriklausomybės – politinės ir asmeninės – kaina?

Spektaklio kūrėjai suplakė sunkiai nusakomo žanro kokteilį iš dokumentinės medžiagos, kasdienybės autentikos, psichodelinės mistikos ir gyvo roko muzikos. Režisierius Oskaras Koršunovas „Remygoje“ įžvelgia anuometinį visos Lietuvos veidą: „tai, kas tuomet vyko Šiauliuose, vyko ir visoje Lietuvoje“.

Žiūrovams ir dalyviams rekomenduojama viso renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius arba medicinines kaukes, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

Siekiant spartesnės bilietų patikros, prašome prieš renginį atvykti 30 min. anksčiau.

Apdovanojimai:

- XXXVII profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pagrindinis prizas UŽ GERIAUSIĄ SPEKTAKLĮ (Rokiškis, 2021 m. spalio mėn.)

- Profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalio „Pakeleivingi“ pagrindinis prizas. „Remyga“ paskelbtas ryškiausiu festivalio spektakliu (Anykščiai, 2020 m. spalio mėn.)

Spektaklio recenzija: Ingrida Ragelskienė "Paraleliniai Remygos pasauliai" , 2020-11-20, www7md.ltAtlikėjai:

Vaidina:

Remyga – Anicetas Gendvilas

Sonata – Monika Geštautaitė

Laima – Gintarė Ramoškaitė

Uošvis – Sigitas Jakubauskas/Vytautas Kaniušonis

Andrius – Aidas Matutis

Donatas – Josifas Baliukevič

Saulius – Severinas Norgaila

Daiva – Nomeda Bėčiūtė

Princai – Rolandas Dovydaitis, Juozas Bindokas

Majoras – Juozas Žibūda

Fridrikas – Mindaugas Jurevičius

Taksistas – Romanas Dudnikas

Fredis – Vilija Paleckaitė

Vaikiukas – Vladas Baranauskas

Meška – Eduardas Pauliukonis

Jautis – Silvija Povilaitytė

Barmenė – Irena Liutikaitė

Baro šeimininkė – Nijolė Mirončikaitė

Baro šokėjos – Lina Bocytė, Jūratė Budriūnaitė, Inga Jarkova-Bučienė/Akvilė Vitkūnaitė, Danguolė Petraitytė

Renginio trukmė: 3 val., 1 po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 16 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Valstybinis Šiaulių dramos teatras

Daugiau informacijos: www.vsdt.lt Tel.: +370 686 12616.

Draudžiama įsinešti: maisto produktų, gėrimų, filmavimo ir fotografavimo įrangos.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje