XXII Pažaislio muzikos festivalis BAIGIAMASIS KONCERTAS

XXII Pažaislio muzikos festivalis BAIGIAMASIS KONCERTAS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Giacomo Puccini MESSA DI GLORIA

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

Solistai:

EDGARAS MONTVIDAS (tenoras)

KOSTAS SMORIGINAS (bosas)

Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

Galingais akordais Pažaislio muzikos festivalį užbaigs plačių užmojų nestokojančio ir iššūkių nevengiančio dirigento Gintaro Rinkevičiaus batutos mosto valdomi neeilinę šlovę savo veikla pelnę muzikos kolektyvai: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras bei Kauno valstybinis choras. Įspūdingo italų operos genijaus Giacomo Puccini kūrinio „Messa di Gloria“ partitūrą įgarsins ir du puikūs solistai, publikos numylėtiniai, dainuojantys viso pasaulio operos teatrų scenose: tenoras Edgaras Montvidas bei bosas Kostas Smoriginas.

G. Puccini šį kūrinį parašė baigdamas studijas Giovanni Pacini vardo muzikos institute. Pradinė kūrinio versija vadinosi tiesiog „Mišios“ (Messa) arba „Mišios keturiems balsams“ (Messa a quattro voci). Istorijos eigoje, dėl itin įspūdingos ir didžiąją dalį kūrinio laiko užimančios antrosios dalies „Gloria“, prigijo dabar dažniausiai sutinkamas pavadinimas „Šlovinimo mišios“ (Messa di Gloria). Monumentalų kūrinį sudaro visos pagrindinės tradicinių mišių dalys: Kyrie, Gloria, Credo, Sanctus, Benedictus und Agnus Dei. Iš jų pirmoji ir trys paskutinės yra ištisinio vystymo, o Gloria ir Credo skirstomos į dar keletą atskirų muzikinių epizodų: Gloria dalį sudaro devyni muzikiniai numeriai, o Credo septyni. Šiuo kūriniu jaunasis kompozitorius tarsi pabrėžė savo kilmę jo tėvai buvo bažnytiniai muzikantai. Kūrinio premjera įvyko Lukos mieste 1880 m. liepos 12 d. Įdomi mišių rankraščio istorija: kompozitorius pats niekada jo neviešino ir, nors premjera buvo sėkminga, kūrinys antrąkart nebuvo atliktas iki pat 1952 metų. Kita vertus, kūrėjas atskirų kūrinio dalių muzikinę medžiagą panaudojo kituose savo opusuose: Agnus Dei motyvai skamba operoje „Manon Lesko“, o Kyrie operoje „Edgaras“. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje leidėjas Dante Del Fiorentino iš Lukos mieste gyvenančios Vandini šeimos nupirko seną šių mišių rankraštį, tariamai laikomą kūrinio originalia versija. Visgi tikrasis originalas, kompozitoriaus dukros dovanotas „Ricordi“ leidyklai, visuomet priklausė Puccini šeimai. Šis ginčas dėl originalo ilgą laiką buvo sprendžiamas teismuose, kol galų gale nuspręsta teises į originalią mišių versiją lygiomis dalimis padalinti abiem besiteisiančioms pusėms.

Renginio dieną bilietai brangs.

Į koncertą galite nuvykti ir parvykti autobusais:

Vilnius-Kaunas-Vilnius

Išvykimas iš Vilniaus autobusų stoties (Sodų g. 22) - 14.45 val.

Maloniai kviečiame !Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.pazaislis.lt 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: Įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje