XXV Pažaislio muzikos festivalis MŪZOS DEDIKACIJA GODOWSKIUI IR CHOPINUI

XXV Pažaislio muzikos festivalis MŪZOS DEDIKACIJA GODOWSKIUI IR CHOPINUI

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Klausytojai viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones)

(LR Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. rugpjūčio 19 d. sprendimo Nr. V-1874 „Dėl kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo būtinų sąlygų“)

Leopoldo Godowskio 150-mečiui ir Fryderyko Chopino 210-mečiui

MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas, Lietuva-Prancūzija-Šveicarija)

Programoje Leopoldo Godowskio, Fryderyko Chopino kūriniai

Pažaislio muzikos festivalio klausytojus išskirtiniu rečitaliu Kauno valstybinėje filharmonijoje pamalonins Maestra Mūza Rubackytė, kviesdama paminėti dviejų iškilių kompozitorių – Leopoldo Godowskio ir Fryderyko Chopino sukaktis.

Jei F. Chopino pavardė tikrai yra kiekvienam klausytojui puikiai pažįstama, tai L. Godowskio vardas ir kūryba daugeliui yra dar neatrasta. Šiemet minint Lietuvos žydų istorijos metus ir 300-ąsias Vilniaus Gaono metines, pianistė Mūza Rubackytė siekia klausytojams pristatyti šį nepelnytai pamirštą muzikos talentą. Iš Žaslių miestelio netoli Vilniaus kilęs L. Godowskis savo laiku buvo tituluojamas „fortepijono Buda“ bei „pianistų pianisto“ epitetais, buvo vienas pirmųjų pianistų, atlikusių rečitalį Niujorko „Carnegie Hall“ salėje. Daugybę kūrinių fortepijonui sukūręs L. Godowskis garsėjo ir kaip išskirtinis fortepijono mokytojas, planavo pasaulinį muzikantų suvažiavimą ir tikėjosi įkurti muzikinį institutą, kuris propaguos taikos ir draugystės tarp tautų idealus.

Nuo Liszto 24 etiudų iki ciklo „Klajonių metai“. Nuo Šostakovičiaus 24 preliudų ir fugų iki Čiurlionio kūrybos. Visus iššūkius Mūza atremia elegantiškai ir atsidavusi.

Šiuo metu Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje gyvenanti lietuvių pianistė MŪZA RUBACKYTĖ koncertuoja visuose žemynuose; jos gastrolių sąraše – garsios Argentinos, Urugvajaus, Kolumbijos, Peru, Čilės, Meksikos, Japonijos salės, taip pat Marokas, Malaizija, Mozambikas, Bermuda, Martinika, Puerto Rikas. Ji kviečiama koncertuoti Paryžiaus operoje, jos rečitaliai rengiami svarbiausiose salėse, kaip Londono „Wigmore Hall“, Bonos „Beethoven-Haus“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, Orsė muziejuje, Invalidų rūmuose (Prancūzijos kariuomenės muziejuje), Budapešto Liszto akademijoje, Tivolio „Villa d’Este“, Buenos Airių „Teatro Colón“ ir „Kirchner Hall“, Meksiko „Auditorio Blas Galant“, Kairo operoje, Tokijo „Casals Hall“. M. Rubackytė groja su daugeliu JAV orkestrų, bendradarbiauja su Santjago „Teatro Municipal“, Argentinos, Singapūro, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos, Bogotos „Teatro Mayor“ (diriguojant maestro K. Pendereckiui), Maskvos P. Čaikovskio, Lozanos simfoniniais orkestrais, įvairiais Prancūzijos kolektyvais.

1996 m. Beethoveno archyvai Bonoje M. Rubackytei patikėjo įrašyti atrastą L. van Beethoveno Ketvirtojo fortepijoninio koncerto kamerinę versiją, jos įrašas kompaktinėje plokštelėje tapo pasauline premjera. 2018 m. lapkričio mėn. pianistė buvo pakviesta Varšuvos filharmonijoje atlikti K. Pendereckio koncertą fortepijonui ir orkestrui „Resurrection“ kompozitoriaus 85-mečio proga.

M. Rubackytė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) bei Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje, čia baigė ir aspirantūrą. M. Rubackytė yra tarptautinių Liszto Bartóko pianistų Budapešte bei prancūzų muzikos „Les Grand Maîtres Français“ Paryžiuje konkursų nugalėtoja. Pianistė yra LMTA profesorė, kviečiama į svarbių tarptautinių konkursų žiuri, dėsto pasaulio universitetuose ir konservatorijose, vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams.

Atlikėjos repertuarą sudaro daugiau kaip 40 koncertinių programų ir 40 koncertų su orkestru, jos diskografijoje daugiau kaip 25 kompaktinės plokštelės, ji bendradarbiauja su „Naxos“, „Lyrinx“, „Ligia“, „Warner Classics“, „Brilliant Classics“, „Doron“ įrašų kompanijomis. Su pastarąja parengė orkestro įrašų seriją „Great Lithuanian live recordings“.

Būdama įvairiapusė kultūros veikėja, ji suvaidino svarbų vaidmenį Lietuvos įvaizdžio sklaidai pasaulyje. M. Rubackytė apdovanota Garbės medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos Vyriausybės premija. 2006 m. jai paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2018 m. Lietuvos valstybės dieną Prezidentė D. Grybauskaitė apdovanojo M. Rubackytę ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi.

M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė. 2009 m., Lietuvos tūkstantmečio ir „Vilniaus Europos kultūros sostinė“ proga, M. Rubackytė kartu su Lietuvos nacionaline filharmonija surengė pirmąjį Vilniaus fortepijono festivalį, o 2017 m. jau už penkių festivalių organizavimą, nuopelnus kultūrai ir menui pelnė Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo apdovanojimą.

2018 m. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui M. Rubackytė inicijavo ir parengė net tris programas koncertams Paryžiuje: „Salle Gaveau“ (su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigentu R. Šerveniku), Invalidų katedroje (su styginių kvartetu „Mettis“) ir Orsė muziejuje (rečitalis „Baltai ir jų inspiracijos“). Šiai iškiliai datai skirtas ir pianistės koncertinis turas Pietų Afrikos Respublikoje, koncertai Lietuvoje, Šveicarijoje, Vengrijoje.

Tarptautinį pripažinimą pelniusios pianistės kūrybinėje biografijoje vengrų kompozitorius Ferencas Lisztas užima ypatingą vietą: 1981 m. prestižiniame tarptautiniame Liszto Bartóko pianistų konkurse Budapešte M. Rubackytė pelnė „Grand prix“. „Viena geriausių gyvųjų Liszto atlikėjų“ (kaip teigiama žurnale „Fanfare“) yra Tarptautinių F. Liszto asociacijų (ILA) biuro narė, F. Liszto draugijos Lietuvoje „LiSZtuania“ prezidentė, F. Liszto pianistų konkursų Veimare, Parmoje ir Utrechte žiuri narė. Pianistė veda meistriškumo kursus Veimaro ir Budapešto Liszto akademijose. 2012 m. M. Rubackytei įteiktas Vengrijos kultūros ministerijos prizas „Pro Cultura Hungarica“.

Bilietų skaičius ribotas.

Renginio dieną bilietai brangs.Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.pazaislis.lt 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: Įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Spektaklis „Antigonė Niujorke“

Spektaklis „Antigonė Niujorke“

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Rugsėjo 22 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 20 val. 27 min.
3,70 € 7,40 €
Pirkti
Spektaklis kūdikiams „Čia Tu? Čia Aš!“ / Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

Spektaklis kūdikiams „Čia Tu? Čia Aš!“ / Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Rugsėjo 22 d., 10:00 val.
  • Trukmė: 45 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 20 val. 31 min.
6,00 € 12,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje