Neišnaudotas ONLINE renginių potencialas

Tiketa 2020-10-19

Online renginiai gyvai (live) arba jų įrašai internete nėra nieko naujo, o jų populiarumas auga kasmet. Visgi, karantinas online renginių paklausos augimą visame pasaulyje pagreitino bent jau keletu metų, o galbūt ir dešimtmečiu! Vis daugiau renginių organizatorių supranta, kad renginio transliacija internetu yra nesudėtingas ir išties gan nebrangus metodas ne tik pasiekti didesnę auditoriją, bet ir sukurti papildomą pajamų šaltinį.

Online renginiai turi milžinišką neišnaudotą potencialą, o jų populiarumas ne abejotinai toliau sėkmingai augs ir globalinei pandemijai pasibaigus. Taigi, kodėl online renginių potencialo ignoruoti negalima?

1. Papildomos pajamos. Online renginiai – tiek gyvai, tiek įrašo pavidalu – yra puikus papildomas pajamų šaltinis. Online renginių bilietų kainos yra mažesnės, tačiau pasiekus „break even“ tašką (kai uždirbote tiek, kiek išleidote filmavimo komandai ir įrangai) visa kita bus grynas pelnas be didelių papildomų pastangų.

2. Daugiau žiūrovų. Dalis žiūrovų į renginius šiuo metu nenori eiti dėl baimės užsikrėsti koronavirusu, tačiau net ir be globalinės pandemijos yra daugybė tikslinių auditorijų, kurie norėtų jūsų renginyje sudalyvauti, bet dėl tam tikrų priežasčių to padaryti negali. Pavyzdžiui, kituose miestuose ar net šalyse gyvenantys žmonės, vaikų vienų namuose negalintys palikti tėvai, susirgę ar su kitomis neplanuotomis bėdomis susidūrę asmenys, arba tiesiog laiku bilietų įsigyti nespėję (sold out atveju). Online renginio transliacija padės jums pasiekti šias auditorijas.

3. Technologijų pažanga. Egzistuoja nuomonė, kad rengti online transliaciją yra labai sudėtinga ir brangu. Praeityje tai galbūt ir buvo tiesa, tačiau šiandien – nebe. Dėl nuolat tobulėjančių technologijų nebėra reikalo leisti kalno pinigų kino aikšteles ar televizijos studijas primenančiai įrangai. „Tiketa“ turi pilnai veikiančią sistemą renginio transliacijos signalo priėmimui, o taip pat dirbame su net keliomis įmonėmis, užsiimančiomis filmavimu. Turbūt nepatikėsite, tačiau renginio filmavimo ir transliavimo gyvai kainos prasideda vos nuo 250 eurų!

4. Jūsų įvaizdis. Tiesioginė renginio transliacija internete suteiks jūsų renginiui ir prekiniam ženklui modernaus ir atsakingo organizatoriaus įvaizdį.

Šį sezoną „Tiketa“ svetainėje gyvai buvo transliuojamas jau ne vienas renginys! Lietuvos nacionalinis dramos teatras tokiu būdu pirmą kartą transliavo spektaklio „Respublika“ premjerą, bei spektaklį „Vaidina Marius Repšys“, kuriuos internetu stebėjo virš 200 žmonių.

LNDT pavyzdžiu pasekė ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, surengęs sezono atidarymo koncerto transliaciją internete. Abiejų įmonių atstovai liko labai patenkinti rezultatu ir atskleidė jau mąstantys apie būsimas transliacijas. Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija, organizuojanti literatūros festivalį „Vilniaus lapai“, taip pat nusprendė savo žiūrovams suteikti galimybę lapkričio mėnesį vyksiančius festivalio renginius stebėti tiek gyvai, tiek ir internetu.

 

Į ką reikia atsižvelgti ruošiantis online renginiui?

• Filmavimo komanda. Pagrindinis iššūkis ruošiantis online renginiui yra geras patyrusios filmavimo komandos pasirinkimas ir labai aiškus tarpusavio supratimas dėl jūsų lūkesčių galutiniam rezultatui. Svarbu kuo kokybiškiau žiūrovui namuose perteikti vaizdą ir garsą, todėl vien statinio filmavimo nepakaks. Žiūrovai namuose turi galėti matyti tą patį ar net daugiau už žiūrovus, renginį stebinčius salėje.

• Transliacijos laikas. Rinkdamiesi renginio laiką, pagalvokite, ką tuo metu įprastai veikia jūsų tikslinė auditorija. Atsakykite į tokius klausimus, kaip... ar žmonės visiems kitiems savo planams penktadienio vakarą pasakys „ne“, kad stebėtų jūsų renginio transliaciją? Galbūt jiems patogesnis sekmadienio vakaras?

• Gyvai ar ne. Vieša paslaptis, tačiau renginys gyvai sulauks daug daugiau dėmesio negu to renginio įrašas. Bet net jei ir neturite galimybės surengti gyvos transliacijos, online renginių idėjos į šoną nenustumkite, nes net ir renginio įrašas suteiks galimybę užsidirbti papildomų pajamų vėliau.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje