R.I.P. DOLORES: NO NEED TO ARGUE

Tiketa 2018-01-29

R.I.P. DOLORES: NO NEED TO ARGUE

There's no need to argue anymore... Šitie grupės „The Cranberries“ dainos žodžiai lydėjo mane didelę dalį paauglystės. I gave all I could but it left me so sore...

Sunku dabar, laiko perspektyvoje, sakyti, kad man reiškė „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We“ ir ypač „No Need To Argue“. Tai buvo mano paauglystės muzika. Nuo tada, kai būdamas devynerių metų pirmąkart per MTV pamačiau murziną vaiko veidą, vaizdus iš „The Troubles“ ir auksinę Dolores su kryžium fone. Tai buvo ir šventvagiška, ir įdomi, ir provokavo. O tas „In your Head“ amžiams įsirežė į mano smegenis.

Tačiau „Zombie“ buvo tik rėksmingoji Dolores pusė. Daug labiau mane su laiku sužavėjo ir patraukė lyriška „The Cranberries“ kūryba. „I'll be dreaming my dreams with you...“, „Oh my life is changing everyday...“, „My mother, my mom...“, „21, 21, 21...“ Ir aišku, „No Need to Argue“.

Būtent tuomet išryškėdavo Dolores ilgesingas vokalas, kuris geriausiai ir skambėtų Airijos lygumose. O dar ta nepamirštama trumpa šukuosena.

Ir vis kankino klausimas: kodėl grupė pasivadino „Spanguolėmis“?

Iki dabar prisimenu tą TDK kasetę, šimtus kartų įrašytą ir perrašytą, kurioje atsidūrė „No Need To Argue“. Siaubinga kokybė, maksimalus šnypštymas ir vistiek klausiau, klausiau, klausiau, klausiau.

Nors „To The Faithful Departed“ jau nebebuvo mano ausų balzamas (imta itin politikuoti, dingo subtilumas, nors „Salvation“ ir „Hollywood“ iki dabar fainos) ir atrodė, kad man „The Cranberries“ laikas praėjo, kai atsidaro piratinių kompaktų turgeliai, privalėjau nusipirkti tikrai jų pačių surinktą ir išleistą „The Best of 20-kažkelinti“.

Kartu su, kaip tai banaliai beskambėtų, netikėta Dolores O'Riordan mirtimi mirė, ir vėl kaip banaliai tai beskambėtų, dalis ir mano paauglystės. Tiesiog gaila ir liūdna.

Cause I knew, I knew
I'd lose you
You'll always be special to me
Special to me, to me

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje