Žiūrovų akimis: „G. Leps renginio metu kreipėsi į apsaugą!“

Tiketa 2019-03-20

Žiūrovų akimis: „G. Leps renginio metu kreipėsi į apsaugą!“

„Antradienis pati bjauriausia savaitės diena“, – vakar vykstant į renginį be užuolankų rėžė šalia manęs automobilio gale sėdėjusi mamos bičiulė. Šimtai skambučių, tūkstančiai laiškų, nenormalūs klientai, o savaitgalio dar nei prošvaisčių nematyti – su karčiu liūdesiu postringavo ji ir jau iškart tapo aišku, kad nieko gero čia nebus. Artėjant link kelionės tikslo kone visi pozityvūs paprieštaravimai jau atsimušinėjo tarsi į sieną, pakeleivės apmaudas maišėsi su pykčiu, o bandymai pralinksminti ir papasakoti, kad kaip gi čia bus mums visoms linksma tame Grigorijaus Lepso koncerte iššaukė tik dar didesnį nepasitenkinimą. „Kaip tas tavo koncertas pakeis mano gyvenimą?“, – suurzgė ji man. „Turbūt, niekaip“, – pagalvojau aš, tačiau jau nieko nesakiau. Automobilis įsuko į „Siemens“ arenos aikštelę.

Atvažiavome gerokai per anksti. Nors iki renginio dar buvo likusi maždaug valanda, tačiau pagrindinė arenos aikštelė buvo jau beveik pilna, o prie įėjimo rikiavosi puikiai pasipuošusių žmonių eilutė. Puošnūs paltukai, priderintos rankinės ir bateliai maloniai nustebino. Akivaizdu, šis išėjimas žiūrovams tikra šventė! Pamačiusi visus šiuos žmones, net mūsų surūgusi pakeleivė, atrodo, kiek pralinksmėjo. O, kai malonus apsauginis prie BMW klubo įėjimo jai žaviai nusišypsojo, tai ir jos veide net šmėkštelėjo šelmiška šypsena. Ech, kiek kartais nedaug tereikia!

Praėjus bilietų tikrinimo punktą laukė netikėta staigmena. Pasirodo, kovo 19-ąją yra minima tarptautinė Klientų diena. Tądien įmonės sveikina savo klientus ir dėkoja jiems už jų pasitikėjimą. „Siemens“ arenos personalas taip pat nepraleido progos pradžiuginti savo lankytojų ir kiekvieną turėjusį bilietą į BMW klubo erdves vaišino nealkoholiniu putojančiu vynu.  Čia taip pat nustebino ir stovintis naujas, prabangus BMW automobilis, kurį išvydusi mūsų pakeleivė net aiktelėjo. Išties, įspūdį jis kelia. Nors pati ir nevairuoju, bet toks reikalas visai gali sužadinti ir įkvėpimą mokytis.

Pasimėgavusios atmosfera nuskubėjome į salę, kur netrukus prasidėjo ir pats koncertas. Nors dažnai pasitaiko, kad atlikėjai vėluoja, tačiau šįkart viskas vyko itin sklandžiai ir net norint prisikabinti nebuvo prie ko. Kelios minutės po 20 valandos jau visi muzikantai buvo ant scenos, o Grigorijus Lepsas sveikinosi su publika ir uždainavo pirmąsias dainas. Netrukome pastebėti, kad atlikėjui prastai su sveikata – matyt, besikeičiantys orai vargšui atnešė peršalimą. Tačiau nors būtų galima tikėtis, kad tokiomis aplinkybėmis dainininkas gali simuliuoti ar tausoti save, tačiau toli gražu taip nebuvo! Nors G. Lepsui jau 56 metai, prieš kelias dienas jis turėjo koncertą Klaipėdoje, o šiuo metu yra peršalęs, tačiau energija liejosi per kraštus. Tai įvertino ir publika, jau pirmosiomis minutėmis gerbėjai lingavo ir dainavo kartu su juo.

Be abejo, nors vakaro žvaigždė buvo dainininkas, tačiau negalima nepastebėti ir muzikantų. Gitara grojęs Feodoras Dosumovas jau nuo pat pasirodymo akimirkos patraukė dėmesį savo ištobulinta technika, vidine ekspresija bei polėkiu. Akivaizdu, kad šis tikrai myli savo darbą! Taip pat būtina paminėti ir tai, ką su saksofonu išdarinėjo Minigalis Davletbaevas. Jo improvizacijos iššaukė karščiausius aplodismentus.

Įdomu tai, kad nors koncertas buvo su pertrauka, tačiau jos metu žiūrovai nebuvo palikti likimo valiai. Kol kelias minutes atlikėjas ilsėjosi, savo virtuoziškumu žavėjo jau aptarta muzikantų grupė. Po pertraukos G. Lepsas grįžo su nauja energijos banga ir atliko pačias žinomiausias savo dainas. Visas jas siejo bendras meilės ir tarpusavio santykių naratyvas. Koncertui įsibėgėjus žiūrovai nešė atlikėjui didžiausias puokštes gėlių, tarp kurių buvo net ir ananasas vazonėlyje! O vienas gerbėjas įteikė ir išskirtinę dovaną: muzikanto portretą, kuris pralinksmino tiek pati G. Lepsą, tiek žiūrovus.

Vakaro kulminacijoje sėdinčiųjų liko mažuma. Nors pradžioje apsauga ir sodino visus atgal į kėdes ir neleido eiti prie scenos šokti, tačiau čia sulaukė ne tik žiūrovų pasipriešinimo, bet ir komentaro iš pačio Grigorijaus Lepso. Šis kreipėsi į apsaugą ir paprašė leisti žmonėms atsipalaiduoti, šokti ir daryti ką nori. Toks jo pareiškimas buvo sutiktas ovacijomis ir paskutinių dainų metu visi jau buvo susispietę prie pat scenos. Čia pamačiau ir savo dar prieš kelias valandas beniurzgėjusią pakeleivę, kuri dabar su plačiausia šypsena linksmai šoko ir traukė “Самый лучший день”.

Važiuojant namo dar pakalbėjome. Tačiau dabar jau be pykčio, liūdesio ir pretenzijų gaidų. Kaip bebūtų keista, paklausus, kas jai labiausiai patiko šiame koncerte, moteris atsakė, kad didžiausią įspūdį paliko atmosfera ir žmonės, nuoširdžiai bei akivaizdžiai su meile dirbę savo darbą. Negalėčiau su ja nesutikti. Ir čia, panašu, sena tiesa pasitvirtino: kai dirbi su meile ir iš širdies, tai tas darbas džiugina ne tik save patį, bet įkvepia ir kitus.

Tekstas ir nuotraukos: Greta Andriuškevičiūtė

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje