VILNIUS MAMA JAZZ 2024 | BINKER & MOSES (UK)

VILNIUS MAMA JAZZ 2024 | BINKER & MOSES (UK)

Pasirodymai:

05-24

penktadienis


22:00

VILNIUS MAMA JAZZ 2024 | BINKER & MOSES (UK) VILNIUS MAMA JAZZ 2024 | BINKER & MOSES (UK)

Vilnius, Vinetu kaimas

nuo 27,00 €

05-24

penktadienis


22:00

VILNIUS MAMA JAZZ 2024 | BINKER & MOSES (UK) VILNIUS MAMA JAZZ 2024 | BINKER & MOSES (UK)

Vilnius, Vinetu kaimas

nuo 27,00 €
Informacija šiame puslapyje gali būti pasenusi. Prašome pasitikrinti prieš perkant.

BINKER & MOSES (Jungtinė Karalystė)
Binker Golding – tsax
Moses Boyd – dr

„Vilnius Mama Jazz“ jau ne sykį Lietuvos publikai pristatė ryškiausius naujųjų laikų britų džiazo talentus. Šie metai – ne išimtis. Du muzikos grynuoliai, į sceną Vilniuje žengsiančiame duete prisistatantys tiesiog vardais, yra vadinami „draugiškiausiais Londono džiazo revoliucionieriais“.

Ir tai visiškai pagrįstas apibūdinimas – duetas „Binker & Moses” kiekvienu savo albumu peržengia naujus kūrybingumo barjerus ir yra itin gerbiami tiek kitų muzikantų, tiek melomanų toli už britų salų ribų.

Saksofonininkas Binkeris Goldingas ir būgnininkas Mosesas Boydas atspindi šių dienų muzikinę filosofiją. Jie tvirtai neprisirakina prie vieno žanro – abiejų muzikantų kūryba nardo plačiuose vandenyse, nuo džiazo iki repo ir elektroninių garsų. Jie – tarsi keliautojai, turintys žemėlapį ir planą, tačiau niekada nebijantys pasukti apsidairyti į šalį, jei vaizdas pro automobilio langą pasirodo pakankamai intriguojantis.

Abu keturis albumus išleidusio dueto muzikantai – sėkmingi kartu ir atskirai. Pavyzdžiui, Moseso Boydo albumas „Dark Matter“ 2020-aisiais buvo nominuotas prestižiniam „Mercury Prize“ apdovanojimui, teikiamam už geriausią metų britų ir airių muzikantų albumą – šalia tokių žvaigždžių kaip Dua Lipa, Stormzy ir galiausiai šį prizą laimėjęs dainininkas Michaelas Kiwanuka.

Muzikantas taip pat yra grupės „Exodus“ lyderis, įrašų leidėjas, didžėjus, prodiuseris, radijo laidų vedėjas, bendradarbiavęs su įspūdingu ne tik džiazo, bet ir kitų žanrų žvaigždynu – nuo dainininkės Beyonce ir reperės Little Simz iki elektroninės muzikos vizionierių Floating Points ir Four Tet.

Šįmet bendros karjeros dešimtmetį minintis Binkerio ir Moseso duetas gali pasigirti ne viena pasiekta aukštuma. Keturi šių muzikantų išleisti albumai nusipelnė švytinčių kritikų recenzijų, dueto kolekcijoje – MOBO ir „Jazz FM“ apdovanojimai (taip pat – ir geriausių britų džiazo atlikėjų titulas, kurį šie muzikantai pelnė dar 2016 metais).

Puikūs pasiekimai duetui, susipažinusiam gana komiškomis aplinkybėmis.

Binkerio ir Moseso muzikinės patirtys – tam tikra prasme panašios. Abu jie (skirtingu metu) grojo grupėje „Tomorrow‘s Warriors“, laikomoje naujų britų muzikos talentų kalve ir inkubatoriumi.

Tačiau susipažino ne ten – o repetuodami (šiandien jau Anapilin iškeliavusio) JAV trimitininko Abramo Wilsono koncertui, kuris turėjo vykti Slovakijos mieste Bratislavoje.

Mosesas, kuriam tuo metu tebuvo šešiolika, į šią grupę pateko paskutinę akimirką – kai būgnininkas, kuris turėjo groti, atsidūrė kalėjime.

Repeticijos pavyko neblogai, tačiau galiausiai M. Boydas į koncertą neišvyko – kažkas gastrolių komandoje pamiršo pakeisti pavardę ant lėktuvo bilieto.

Tokioje keistoje situacijoje gimusi pažintis po kelerių metų virto bendru muzikiniu polėkiu, kuris jau nuo pirmų įrašų nustebino net ir visko girdėjusius džiazo klausytojus.

Pirmajame albume „Dem Ones“ (2015 m.) duetas eksperimentavo su džiazo ir graimo (britiška repo atmaina) samplaika. Antrajame, „Journey To The Mountain Of Forever“ (2017 m.) – su pasakomis dvelkiančiais siužetais.

Iki šiol naujausias grupės darbas „Feeding The Machine“ (2022 m.) buvo įrašytas legendinio roko dainininko Peterio Gabrielio studijoje „Real World“, prisijungus elektroninės muzikos kūrėjui Maxui Luthertui.

Džiazas, minimalizmas, ambientiniai garsai, užuominos į rytietiškus ritmus – albumas dar sykį įtvirtino „Binker & Moses”, kaip vienų iš šių dienų britų džiazo lyderių, reputaciją.

Turint omenyje, kad per pastaruosius keliolika metų britų muzikantai vis dažniau Europoje diktuoja džiazo madas ir kryptis, šis koncertas festivalio programoje atrodo ypač aktualus. Tai muzika, rodanti kelius, kuriais džiazas gali eiti šiandien ir rytoj, kai jo nevaržo jokie rėmai ir stereotipai.


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.



Renginio organizatorius: Vilniaus džiazo klubas, VŠĮ

Organizatorius adresas: Savanorių pr. 53 - 4, Vilnius, Lietuva

Organizatorius kontaktai: +37069832636